3.3v lvttl max232

Başlatan omer_omer, 06 Eylül 2011, 11:46:31

-Hasan-

Alıntı yapılan: kck87 - 06 Eylül 2011, 17:25:00
max3222 yi de kullanabilirsiniz.

MAX232 bende 3.3 V ile de çalışmıştı.

tekosis

buna benzer bir sıkıntı bende de var arkadaşlar. kullanacağım pic'li devre 5v diğer devre 3.3V. aralarındaki mesafe 10cm yi geçmeyecek. bunların rx ve tx uçlarını birbirleri ile hızlı bir opto kuplör ile izole ederek kullansam acaba nasıl olur? böyle bir uygulama yapan varmı yada bu iş için önerebileceğiniz hızlı bir opto kuplör varmı? teşekkür ediyorum.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

omer_omer

değerli bilgilendirmeleriniz için çok sagolun arkadaşlar bugün max3232 alıp deneyeceğim sonucu yazarım teşekkürler

-Hasan-

Alıntı yapılan: tekosiskullanacağım pic'li devre 5v diğer devre 3.3V

Gerilim bölücü dirençlerle kolayaca yapabilirsin. Optokuplör ile uğraşma bence.

tekosis

düşürürken tamam da yükseltirken mesele olur diye opto kuplör dedim.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

LukeSkywalker

Bir önceki verdiğim sayfaya bakarsanız bir şema vermiştim, gerilim bölücüler ve bir adet diyot ile nasıl yapılacağını gösteren... Optokuplrle de olur fakat kulağı tersten tutmanın manası yok.

omer_omer

evet max3232 ile yapınca çalıştı veriler cuk diye geliyor ama boş veri geliyor anten olmadığı için sanırım anten ile ilgili ayrı bir konu açsam iyi olur sanırım yardımlarınzı için teşekkürler