Dreambox Receiver Hakkında

Başlatan Elektroemre, 16 Eylül 2011, 09:58:09

Maxim

bende d-smart yok

birkaç arkadaşımdan duydum, ilk başta toplu para verip sonradan ücret aldıklarını ve o ilk baştaki vaatlerin hayal olduğuna dair ..

eğer doğru değilse düzeltiyorum, yanlışım varsa düzeltin .

since1990

Yok sayın maxim benim başıma öyle birşey gelmedi. Tek problem uydu alıcıları biraz yavaş :D NExt'in scarttan bağlanan küçük uydu alıcısından almış babam şuan evdeki en iyi uydu alıcısı o:D usb si var. kart girişi(Digiturk vs.) bile var. :D:D Çok başarılı karmaşık uydu alıcılarından hoşlanmayanlara tavsiye ederim.
http://www.hepsiburada.com/Liste/next-minix-cxusbpvr-uydu-alicisi/ProductDetails.aspx?productId=evnextminixcx&categoryId=155057
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

Kadir Can(16F84)

Doğru @gerbay hocam;
Bıçaklanma ve bıçak arasındaki ilişkinin aynısı. :)
İeride almaya çalışırım böyle bir cihazı; zira oldukça faydalı görünüyor.Ben yokken indirmelerimi tamamlayacak, dizilerimi kaydedecek bir cihaz çok iyi olur. :)
Bildiğim kadarıyla Dreambox'ta Linux çalışıyor.Bir bilgisayardan farksız yani. :)

Evren KILIÇ

yaklaşık 3 yıldır dreambox kullanıyorum alma amacım Da Vinci Learning, Discovery Channel vs. gibi kanalları seyretmekti yıllık 200 250 lira gibi server kirası veriyordum ds ve dijitürk artı hotbird üzerindeki belgesel kanallarını seyredebiliyordum fakat yaklaşık 1 yıldır ds yayınlarını kırıp yayınlayamıyorlar bu nedenle server üyeliğimi durdurup 2008 aktivasyonlu ds. aldım 1 yıldır bu şekilde kullanıyorum dreambox ise şu anda  mutfakta hizmet veriyor :) karşılaştırmaya gelinde dreambox mükemmel bir cihaz çok hızlı,dilediğiniz kadar kanal buketi hazırlayabiliyorsunuz ağ üzerinden pc de tv seyredebilir kanal değişimi yapabilir,yayınları pc ye kaydedebilirsiniz fakat şu anda benim için bir çekiciliği yok lig tv ve yetişkin içerikli kanalları seyretmek isteyenler için hala bir alternatif olabilir.
dsmart'a gelince yasal olarak seyrediyorsunuz 2008 aktivasyonlu cihaz alırsanız daha güzel olur ama  reciver adama kafayı yedirtir çok yavaş ayrıca en kötü tarafı kanal listesine müdahale edemiyorsunuz ücretli ve tanıtım kanalları ön sıralarda ulusal yayınlar ise daha arka sıralarda bunu dışında sölenecek biey yok
[email]evren1623@hotmail.com[/email]

erkan614

bende bu cihazları araştırıyorum ama 2 ay sonra taşınınca alıcam taşıncağım yerdeki uyducunun bana dediği çatıdaki 4 adet çanağı (kendi takmış sonra daire başına 50 tl istiyor) bağlıycak birde hd reciver (100TL) koyup 6 aylık cardshaderin (şifreleri internetten alma) içinde 300 TL alıp bana d-smart digiturk vsvs hepsinin yayınını vericekmiş.
Sizce nasıl

desman

Öncelikle merhaba;
Bende d-smart kullanıcısıyım 3-4 yıldır kullanıyorum sadece alırken para verdik sonra bir kuruş bile vermedik ama konunun başında arkadaşlarında söylediği gibi bir türlü rahat rahat oturup iziyemiyoruz >:( garip garip hatalar veriyor; bazen görüntü donuyor,bazen kumanda komutlarını algılamıyor,bazen açılıpkapanıyor sürekli bu tarz hatalar veriyor.
Birkere servisede götürdük sorunu çözemediler. discovery channel,discovery science,discovery world,da vinci learning gibi bilim kanalları yüzünde evde tutuyorum bu aleti bu kanalları ücretsiz izlemenin başka bi yoluvarsa bence onu tercih edin..
A freshman at YTU

JKramer

Alıntı yapılan: erkan614 - 16 Eylül 2011, 15:57:01
bende bu cihazları araştırıyorum ama 2 ay sonra taşınınca alıcam taşıncağım yerdeki uyducunun bana dediği çatıdaki 4 adet çanağı (kendi takmış sonra daire başına 50 tl istiyor) bağlıycak birde hd reciver (100TL) koyup 6 aylık cardshaderin (şifreleri internetten alma) içinde 300 TL alıp bana d-smart digiturk vsvs hepsinin yayınını vericekmiş.
Sizce nasıl
HD uydu alıcı fiyatları o kadar düştü mü yahu?

Maxim

madem dsmartın uydu alıcıları dandik
biz gidip kendimiz kaliteli modül girişli uydu alıcı alsak, hd li falan ? olmuyormu ?
cam modulüde satıyormuş dsmart ?

since1990

D-smartın eski üyeleri yani bize verdikleri kartlarla uydu alıcıları birbirine bağlı malesef. Alıp başka bir cihaza takamıyorsun.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

Kadir Can(16F84)

Burada CAM modülü ile ilgili ayrıntılar bulunuyor.

Maxim

yeni alacak olanlar için söylemiştim
cam modülede adamlar 8tl demişler , senede 96 tl yapar + üyelik paketi heralde

Kadir Can(16F84)

Hocam orayı ben de anlamadım ama şu sayfada başka bilgiler var:

Maxim

bu adamlarmı cins ? yoksa bizdemi bir arıza var ?

şimdi şöyle bir kampanya fiyatı var, güncel ..

Maxi + HD Paket : 39,99 TL

birde diyorki gelen bayi gelince size 40 TL daha saplayacak ! (iç kurulum bedeli)
biz geri zekalıyız ya, bir uydunun kablolarını takamıyoruz .

40 * 12 = 480 + 40 = 520 TL eder 12 ay için .
( 39.99 tl yi ben 40 yaptım ..gerçi arada çok fark var ama neyse)

sonra bakıyoruz CAM modul fiyatlarına

yukarıdaki resme göre
cam modul + maxi hd paketi = 299 TL
başka masraf varmı ? gözüken yok gibi

şimdi elimizde HD receiver varsa ne ala ama yoksa o da 350-400 tl arası birşeyler olmalı

sonuç nedir ?
bilmiyorum  :D

Saruman

Bizdeki D-smart alıcısı Arçelik'in. Sizdeki donmalar vs yine iyi.

Bizde bazen alıcı kitleniyor hiç açılmıyor,donuyor kalıyor,kapatıyoruz kumanda işlemiyor.

Abartısız en az 3 defa servise gitti,yine zaman zaman aynı hatalara rastlıyoruz.

Bence problem alıcıdan.Next'in D-smart alıcıları nasıl acaba onlarda da aynı problem

var mı araştırmak lazım...

Elektroemre

Bu D-Smart'ın satış paketlerini ayrıntıları hiç açık değil.
Paketlerde Peşin Satış Ücretleri diye bir kısım var, burada D-Smart Cam Modülü Eğlence paketi için 199 TL demişler.
Bu benim işimi görüyor ama peşin paketler için açıklama mevcut değil. Yani peşin aldıktan bir daha hiç para vermeden izleyebilecek miyim?
Yoksa 1-2 yıllık mı?

Benim maks kullanacağım süre 2 yıl 8 ay. Bu kadar süre benden ücret vs istemesinler yeter.