laminasyon makinesinden kullanan oldu mu?

Başlatan fryrmnd, 19 Eylül 2011, 20:22:47

seco06

pea

@seco06
300TL biraz fazla değil mi?Metro'da 60TL'ye satılıyordu bir ara yeterli bir şey.
300TL'ye serigrafi sistemi kurmak daha verimli olur diye düşünüyorum.

fryrmnd

@seco
daha ucuza fgk 160 var. benim önceki mesajlara bak.

@mozkan87
galiba elişi kağıtları da farklı farklı oluyor.ben beyaz aldım yazıcıdan geçiremedim.sıkştı kaldı. hp 1116 mıydı modeli şimdi aklıma gelmedi.

@gevv
hocam ben pnp kağıdına aldım çıktıyı .iki tarafa da baskı yaptık. 160 derecede en az 10 kere geçirdik. toner geçtimi diye kenarından kaldırıp bakıyoruz hiç birşey yok. eski hp yazıcıdan kalma değişik bir asetat vardı. o asetatta ütü ile baskı yapmıştık.aynı asetatı aldığımız laminasyondan geçirdik.yine kenarından az kaldırıp baktık hiç birşey geçmemiş. tekrar bir kez daha geçirii soğuması için bıraktım.bir baktık tonerin yarısı geçmiş. tahminimce laminasyondan geçirince soğuma esnasında üstüne baskı gerekiyor. siz ütüyle felan takviye yapıyormusunuz.
etiket kağıdını laminasyondan kaç derecede kaç kere geçiriyorsunuz. geçirince etiket kağıdının kaygan tarafına baskı aldığınız için sanırım kağıt yollar arasında kalmıyor. yani çektiğiniz gibi geliyor dimi. eğer öyle ise plaket tamamen soğuyunca mı kaldırıyorsunuz etiketi.

teşekkürler.

mozkan87

Alıntı yapılan: fryrmnd - 09 Ekim 2011, 00:42:10
@mozkan87
galiba elişi kağıtları da farklı farklı oluyor.ben beyaz aldım yazıcıdan geçiremedim.sıkştı kaldı. hp 1116 mıydı modeli şimdi aklıma gelmedi.

Benim yazıcının kağıt seçenekleri arasında thin paper diye bir seçenek var, onu seçiyorum elişi kağıdına çıktı alacağım zaman. Birde bazı elişi kağıtları A4 'ten büyük, onlar sıkışıyor ama kenarlarından kesip A4 boyutuna getirince onlardada bir sorun olmuyor. Yazıcı Brother HL2040. Kolay gelsin.

gevv

@fryrmnd benim lamintör  150....160 derece gibi  plaketi 2...3.. defa  laminatörden geçiriyorum

yere bırakıyorum 1dk kadar bekleyip kağıdı çıkartıyorum   ek işleme gerek kalmıyor  su, ütü vs  yok

ByTEK

merhaba arkadaşlar bende bir heves ile netten 2. el Tiko AL-4202 almıştım. 50 TL verdim kargoda 7,5 TL vermiştim. Orjinal sıcaklığı 115* C  termostatını 175* C ile değiştirdim ve başka bir işlem yapmadım. Kağıt olarak Elişi kağıdı kullanıyorum. ve gerçekten gayet güzel pcb baskısı elde ettim. şıkır şıkır :) kötü tarafları yok değil tabiki plastik dişliler, merdane aralığı az.. Ama bence A4 büyüklüğünde bir devre basmayacaksanız gayet uygundur. en çok 15x10cm ölçülerinde bir devre basmıştım.. devreyi 10 defa geçirince su içerisinde 1 dk bekliyorum ve temizliyorum.. Sonuç ütüye göre çok temiz ve mükemmel. Çoktandır basmadığım için örnek resim koyamayacağım..

fryrmnd

@gevv
Vay be . Hocam ben ne debelenmişim boşu başuna. Demek o kadar kolay. İşin sırrı tekniği bilmekmiş demek.
@mozkan
Ben de bir kağıt seçenkelerine bakayım.

Cevaplar için teşekkürler.

gevv

@3L3CTRO evet benim makinede benzeri zaten bu küçük boylar hep aynı sistem  fakat  benim makine şuan dişli attırıyor bir türlü çözemedim :)  merdane aralığını açtım ama  dişli atması bunun yüzünden merdanenin durması çok uğraştırıyor :) 

en son  a4  genişliğinde pcb bastım  yüksekliğide a4 yarısı kadardı   

laminatör  candır :D  dandik yarım yamalak olsada iş görüyor

gevv

Alıntı yapılan: pea - 09 Ekim 2011, 00:18:30
@seco06
300TL biraz fazla değil mi?Metro'da 60TL'ye satılıyordu bir ara yeterli bir şey.
300TL'ye serigrafi sistemi kurmak daha verimli olur diye düşünüyorum.

en son konuşmada https://www.picproje.org/index.php/topic,35394.msg251263.html#msg251263    230tl  bulunmuştu  bu internet fiyatı tahminimce  dükkanda pazarlıkla  200 olur :)