STM32F407 Cortex M4 şamataları

Başlatan bunalmis, 16 Ekim 2011, 17:14:50

sseedat

problem şu lcd nin ekranında alakasız sayılar çıkıyor (45,48,55,82,82 gibi sayılar çıkıyor rastegele)
Görünmez bir mezarlıktır Zaman...

Klein

adc_val=adc_val*isb*100;

Öncelikle bu satırı kaldır, ham veriyi bir görelim.  Ama bundan önce  LM35 yerine bir trimpot ile deneme yapmak daha kolay olacaktır.
10-20K civarı trimpotu kitteki VDD ve GNd uçları arasına bağlayıp , orta ucunu da analog girişe verirsek, denemeleri daha kolay yaparız. 0-4096 arası değeri LCD'de gösterp gösteremediğimize bir bakalım. Sonra LM35 kısmına geçelim.  Verdiğin değerler birbirine yakın. Gürültüden etkileniyor olabilir.

sseedat

dediğiniz gibi yaptım pot  ile bu seferde 122 140 168 785 gibi rastgele sayılar çıkıyor.PB0 bacağına  giriş vermediğimde  yada verdiğimde bişey değişmiyor.

Klein

58.sayfadaki örneği aynen alıp denedim. bir sorun görünmüyor.
LCD yazma kısmında bir sorun veya  örnek koddan buraya geçirirken unuttuğun bir şey olabilir.
Kodunda bir anormallik görmedim. Benim de gözden kaçırdığım bir yer olabilir.

sseedat

yok lcd de problem yok normal orada. evet dediğin gibi gözden kaçan küçük bir ayrıntı vardır ben uğraşayım çıkar elbet ilgilendiğin için sağol:)

sseedat

stm ile adc ugulaması yapan varmı.varsa paylaşabilir mi*

cinque

Arkadaşlar kodlara örnek olması açısından şöyle bi board buldum:

http://www.aliexpress.com/fm-store/312788/210751525-534332413/free-shipping-ARM-Cortex-M4-STM32-STM32F407-STM32F407IGT6-development-board-with-3-2-inch-LCD-display.html

Henüz cd'yi bulamadım internette ama gerek şematik gerekte kod bakımından faydalı olacağını düşünüyorum. Gerçi fiyatıda uygun gibi aslında ST'nin kendi eval boarduna göre :)

GreeN

ST Eval  bordunda da STM32F407IG kullanmış.  Sitede eval board için hazırlanmış birçok örnek içeren bir döküman vardı.
Terörü Lanetliyoruz.

mozkan87

Alıntı yapılan: omereliusuk - 11 Mart 2012, 09:52:08
aynı satıcı
http://www.aliexpress.com/fm-store/312788/210751525-508792264/free-shipping-ST-Cortex-M4-STM32-STM32F407-STM32F4Discovery-Board.html
bizim 15-20 tl ye aldığımız kartı kaça satıyor. ??? ?

Hocam bu board çok yeni olduğu için piyasada oldukça zor bulunuyor. Ayrıca biz bu boardları gerçekten çok ucuza aldık. İşlemci bile bu boardlardan daha pahalı. Bu konuda emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.

Saruman

Hard dökümanlarını incelemeye başladım.

muhittin_kaplan

Kartın Hangi Pinine +5V verirsem USB bağlantısı olmadan çalıştırabilirim ?

mozkan87

5V yazan pine vererek çalıştırabilirsiniz. Bu pin doğrudan kartın üzerindeki regülatöre bağlı. Bu regülatörde D1 diyotu üzerinden USB 5V'ta bağlı. Bu dökümanın 32. sayfasına bakabilirsiniz.

muhittin_kaplan

o zaman benim kartta bir başka iş var o pinle çalıştıramadım