Normal pil şarj?

Başlatan Andromeda, 28 Kasım 2011, 11:42:47

Andromeda

Normal pilleri bir defaya mahsus şarja koyabilirmiyiz?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

t2

Normal pilleri gerçekten, biraz  şarj edebilir, üfürükten teyyare misali, duvar saati gibi az akım çeken cihazları kısa bir süre çalıştırabilirsin. Ben diyeyim 1 saat sen de 1 gün.. kullanırsın.

Andromeda

Şarja koydum..(AAA pil)
Gerilimleri 2 V 'a çıktı ;D
şarj cihazı ile gerilimlerini kontrol ettikten sonra ölçtüm..1.4 V a düştü
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

t2

Kaç saniye kullandın? iş gördü mü?

Andromeda

şarj cihazı ile gerilimlerini kontrol ettikten sonra ölçtüm..1.4 V a düştü  ;D

t2

tamam dolmuş o  ;D

Çünkü doldurulan pilin gerilimi önce yükselir dolma noktasından sonra düşer. Aletten çıkar tepe tepe kullan  ;D

Andromeda

caller ıd özelliği olan sabit tlf. içindi...
yarım saattir çalışıyor .bakalım ne kadar dayanacaklar...

t2

O telefonlarda ceyran telefon hattından geliyor. pil sadece itekleme yapıyor. Benimkinin pili -bitti, ekran sönük. telefonu kaldırınca yazılar görünüyor. kapatınca da  bir kaç saniye  çalışabiliyor. yani sadece telefon kapalıyken pil harcanıyor olabilir. pili bitik ekran sönük telefonu kaldırıp kapatıyorum bir süre daha çalışabiliyor.

z

Çocukken bakkaldan pil satın alır sonra geniş bir meydanda pilin + kutbu yukarı bakacak şekilde yere koyar ve etrafına küçük bir ateş yakardık.

Biraz sonra pil roket gibi uzaya fırlardı. (Abarttım ama çok yükseğe çıkardı)

Pilleri ısıttığınızda canlanırlar. Fakat denemenizi önermem. Odanızda roket uçmasını istemezsiniz sanırım.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

tayyar

Isırın:)

Şaka bir yana pilleri ortadaki grafit kısım kırılmayacak şekilde bir miktar ezdiğinizde bir süre daha iş görebilirler.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

Kabil ATICI

Çinko karbon pil. Şimdi buraca çiko elektolit içinde kiyasal olarak çözünerek, yani  elektrolit çinkoyu aşındırarak  karbon ile arasında bir potansiyel oluşturur.  Şarj etmeye kalkarsak çinko geri yerine gelir mi? Yada çinko yerine gelen nedir? Sonuç genellikle akmış bir pil olur.

Alkalin pillerde de buna benzer olarak bildiğim kadarıyla insan sağlığına zararlı gazlar yayılabiliyor. (patlama tehlikeside cabası)

Aman dikkat !.
ambar7

pisayisi

alkalin piler 2-3 kez performans verecek şekilde doluyor denedim sorun yaşamadım 150ma ile 8 saat doldurunca ısınma sorunu filan yok...
Murat

t2

Pil çalışırken  ne oluyor? elektronlar  bir uçtan diğer uca gidiyor. Bu elektronları ters yönde yeniden gönderirsek pil  dolmuş olur. Teorik olarak böyledir. Yani piller aslında dolabilir. ama ne kadar dolar? az  mı çok mu? işte mesele bu.

z

Alıntı yapılan: t2 - 28 Kasım 2011, 17:34:16
Pil çalışırken  ne oluyor? elektronlar  bir uçtan diğer uca gidiyor. Bu elektronları ters yönde yeniden gönderirsek pil  dolmuş olur. Teorik olarak böyledir. Yani piller aslında dolabilir. ama ne kadar dolar? az  mı çok mu? işte mesele bu.

Ters yönden elektron göndermeye ne gerek var, pili düşey olarak + uç havaya bakacak şekilde masaya koy, + tarafta birikmiş elektronlar aşağıya doğru süzülsün sistem kendiliğinden şarj olsun.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

RcALTIN

ben pil üreticisi olsam insanların evlerini yakmamaları için ürettiğim şarj edilemeyen pillerin içine diyot gibi birşey koyardım :/
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !