Firefox'a geçin, Windows hızlansın ( ciddiyim)

Başlatan t2, 02 Ocak 2012, 23:07:00

t2

Ben chrome  de kurmuştum. bazen kullanıyorum. fakat versiyon baya eski kalmış. Güncelleme çalışmıyor tek parça kurulum dosyası yok.  ayni internet explorer gibi önce ufak bir  kurulum çalışacak o bazı bilgilerimizi  değerlendirip uygun gördüğü şeyi kuracakmış. İşte bu da canımı sıkıyor. Ne zaman bunu kurmaya kalksam windows ile otomatik başlayacak google updater gibi bir uygulama ayarlanıyor son derece can sıkıcı. neyi update ediyor sorun  nedir ne lazımsa indirip kuralım. Yok sen anlamazsın biz kuracaz diyor. bu da internet explorer mantğı.  aynı pislik.

gambit1244

Alıntı yapılan: OptimusPrime - 03 Ocak 2012, 11:31:17
chrome kullanıyorum. en önemli sebebi hızlı olması, ikincisi ise firefox ve gereksiz ie nin açamadığı siteleri açabilmesi.

ama chrome un sevmediğim yanı babylon u desteklememesi...

babylon yerine lingoes öneririm en az babylon kadar kullanışlı ve chrome uyumu var.!!!
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

OptimusPrime

https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

tekosis

Alıntı yapılan: Elektroemre - 03 Ocak 2012, 01:44:39
Kesinlikle Win7. Kurduktan sonra + programlarıda kurunca disk imajı alıp. Bir dahaki format ve program kurulum dertlerinden komple kurtulunabilir.
konunun biraz dışında ama merak ettim siz hangi imaj programinı tecih ediyorsunuz? Ben acronics kullaniyorum 1.5saat sürüyor. Tabi bu benden kaynaklanıyor. Hangi programı tavsiye edersiniz?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

CaFFeiNe

Alıntı yapılan: gambit1244 - 03 Ocak 2012, 11:27:25
herzaman chrome!!
sebeplerim
1-senkronizasyon- iş yerimdeki hesabımla evdeki aynı  işyerinde bi linki kaydedince aynı listem evdede oluyor ve kaldıgım yerden işime devam edebiliyorum

2-panic button uygulaması- f4 e bastıgım anda tüm sekmeler kapanıp panic hafızasına kaydoluyor ve ayarladığım site açılıyor- tekrar f4 e basınca tüm sekmeler geri geliyor yakalanma yok :D

3-oturumu kurtar!!

4- chrome web store- i pad de kullandım -zoom da - chrome olduktan sonra hiçbirini aramıyosun on numara tüm uygulamaları kullanabiliyosun

5- adblock uygulaması - reklam bloklama uygulaması penis büyütücü vs vs abuk subuk reklamların hiçbiri karşıma çıkmıyor

6-google plus kullanıyorsanız chrome ile bağlantı kurup her sekmeden yenilikleri gorebiliyorsunuz facebook gibi sürekli face açmaya gerek yok.

ve daha onlarca muhteşem ozellik diğer tarayıcıları bilmediğim için bagzı ozellikler bu tarayıcıdada olabilir tabi ama chrome un yeri başka...

kısaca tekele karşıyımdır ama bu adamlar bu işe emek veriyorlar..

hocam F4 olayını nasıl yapıyoruz bulamadım

dhan000

Alıntı yapılan: tekosis - 03 Ocak 2012, 14:50:36
konunun biraz dışında ama merak ettim siz hangi imaj programinı tecih ediyorsunuz? Ben acronics kullaniyorum 1.5saat sürüyor. Tabi bu benden kaynaklanıyor. Hangi programı tavsiye edersiniz?

hocam zaten kaç tane var ki en ünlüleri acronis birde ghost var bizde acronis kullanıyoruz 500gblık yarıdan fazlası dolu disklerde disk to disk yapıyoruz 45-50 dakika sürüyor... disk imajı atmak daha kısa olmalı tabi burda eger usb den image atıyorsanız 1.5 saat normal...