proton basic midi ses melodi yukleme

Başlatan tmhzkhzhz, 16 Şubat 2012, 14:23:26

tmhzkhzhz

arkadaslar iyi gunler
daha once forumda konu ile ilgili bir yazi okumustum fakat yazida hazir hale getirilmis proton basic kodlari vardi
midi ses dosyalarinin hangi programla proton basic olarak hazirlandigina dair bilgi bulamamistim
internette arastirma yaparken ingilizce bir sayfa buldum google da Turkce ye cevirttigimde cok fazla bir sey anlamadim
anladigim kadariyla daha once olusturulmus midi ses dosyalarini bir programla proton basic koduna ceviriyor yada sizin olusturacaginiz midi ses dosyalarini birkac ornek uygulamasi var cep telefonu melodileri gibi midi ses dosyalarini nasil hazirlayacagimi cozemedim ingilizcem cok fazla yok
sizden ricam ingilizcesi ve proton basic bilgisi olan arkadaslarin link deki dosyayi inceleyip eger anladigim gibi midi dosyalarinin proton basic koduna cevirilmesi anlatilmissa nasil hangi programla yapildigina dair bilgi yazmasi

ben konu ile ilgili linkdeki bilgiye ulasabildim eger Turkce bir bilgi iceren site adresi varsa yazabilirmisiniz

vakit ayirdiginiz icin tesekurler

link:

http://s2.dosya.tc/server8/Y4evKG/proton_midi.rar.html

yazimda Turkce karakterler kullanamadim cunku bilgisayarimin klavyesi ingilizce sanirim sorun olmaz

Maxim

dosya yüklemelerinde o siteyi kullanmayın
tüm virüs programları hata veriyor

OG

Bizim ESET efendi yine uyuyor desenize.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

tmhzkhzhz

hotfile ve rapidshare ye eskiden ucretsiz upload yapilyordu fakat artik galiba iptal etmisler denedim olmadi o yuzden dosyatc ye gonderdim
biraz once cevabinizi okuyunca fileserve ye gonderdim rapidshare de eskiden ucretsiz kullanicilarin gonderdigi dosya 10 defa indirilince siliniyordu
eger fileserve de boyle bir sorun olursa siz cevap yazin ben her seferinde linki yenilerim
bu tip sorunlari olmayan dosya barindirici ucretsiz servis varsa yazabilirmisiniz
rica etsem rapidshare veya hotfile uyeligi olan arkadas varsa dosyayi upload edip linkini yazabilirmi  dosya 300 kb 

iyi gunler

http://www.fileserve.com/file/5hFJwRN/proton_midi.rar

rree

İçinde basic kodları yok.İçindeki resimlere baktığımda buna benzer daha önce proje raslamıştım.Bu dosyanızdaki görüntü  sadece düz piyano sesi verebiliyor. Kare dalga genliği yüksekten aşağıya doğru logaritmik bir şekilde azalıyor. Bir piyano sesi elde etmiş oluyor.Gerçek midi çalar ses örneklerini  hızlarını notaya göre değiştirip mix eden bir devre tahmin ediyorum. Dspic ler ile ancak yapılabileceğini sanıyorum. Pic ile gerçek midi player projesi bulursak bende ilgileniyorum. 

FUNKY

M.I.D.I    bir haberleşme protokoludür . pic e yazamassın ancak  midi protokolünü kabul eden   bilgisayar, keyboard(org).midi ses modülü gibi cihazlara midi mesajları göndererek  çaldırabilirsin .  bunu yaparken  göndereceğin mesajlarla  gerçek enstruman  sesi ni daha iyi   benzetmek için   vurguyu  . keskinliği.  volumü,  vibrasyanu , sustain gibi birçok  seçeneği var.

ingilizce sorun olabilir bir de müzik terimlerini bilmiyorsanız çok  zor ..midi mesaj listesi altta

http://www.midi.org/techspecs/midimessages.php

bu linkte de  girtardan midiye  pic kullanarak yapılmış  kodları asm.  bir çalışan proje var  kötü tarafı monophonic olması  yani gitardan ancak tek basılan sesi midi mesajına çevirebiliyor iki ses basıldığında  sesi bozuyor..

http://www.joebrown.org.uk/wp/?p=3273

yukardaki sayfada midi den daha önemli bir ipucu var   pic in analog girişinden ses sentezleme yani frekansını bulmak gibi......

ben uzn zaman önce   midi kayıtla uğraştım  keyboardımı   bilgisayara girip çok kayıtlar yaptım ..  simdi wave olarak yapıyorum  ..

edit:imla hatası

t2

Ben pic usb midi demolarını  çalıştırmıştım. Buradan anladığım şu. Bilgisayarda enstürman türleri ve bu enstürmanlara ait notalar ses parçacıkları şeklinde mevcut. picden gelen dataya göre bu sesler duyuluyor. Zaten picin içinden davul sesi veya diğer enstürmanların sesini sentezleyecek bir program yoktu. Sadece notaların midi karşılıklarını ifade eden veriler usb vasıtasıyla pcye gönderiliyor. Bu sesleri kendiliğinden çalabilen bilgisayardan bağımsız cihazlar vardır.

tmhzkhzhz

arkadaslar ilginiz icin tesekurler ben gonderdigim dosyada bilgisayardaki midi ses dosyalarini veya cep telefonu melodilerinin kayit edildigi wav dosyalarinin proton basic koduna otomatik olarak nasil cevirildigini yazdigini sanmistim

iyi gunler