Havadan enerji (Tesla)

Başlatan suleymanq, 17 Şubat 2012, 17:19:48

OG

Alıntı Yapvestel ile bir kac milyon dolarlik anlasma yaptilar sonucta vestel anlasmayi bozmus nedense
mış.

Alıntı Yaptabiki izin vermezler boyle bir seyin cikmasina dunyanin ekonomisi petrol uzerinde ve bu cikarsa ekonomi bozulacak
Merak etmeyin bilim adamı, bilim aşığı insanlar için böyle bir şey yok. Bilimsel anlamda değer bulsalar idi sıraya girer elini değil ayağını bile öperlerdi.

Videodaki gösteriler işin arka planını bilmeyen anlamayan insanlar için.

Hani adam şalt sahasında yürürken kollarını açınca ani bir çarpılma ile yere düşmüş ve cin çarptı zannetmiş ya onun gibi.

Oysa konuya hakim olanlar için her şey ne kadar farklı,

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mcan

havadan degilde avantadan enerji konusuna yillarini vermis esnaf, hane vs.. insanlar var. Nasil bedava elektrik kullanilir kacak elektrik nereden nasil cekilir, saat nasil sasirtilir... Bunlarin yontemleri daha verimli.

OG

Alıntı YapIlk basta kimse inanmadi bir de anlayamadilar bu kadar 30,40kW'lik buyuk enerji nerden aliniyor.
Bu enerjiyi ampermetre ile hattan değil milden alınan iş olarak ölçsün o zaman bu adama imkan bulmak için ben koşturayım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

suleymanq

Alıntı yapılan: OG - 18 Şubat 2012, 01:44:47
Bu enerjiyi ampermetre ile hattan değil milden alınan iş olarak ölçsün o zaman bu adama imkan bulmak için ben koşturayım.
30,40 kW omik yuk isiticilari baglamislar isi enerji degil mi?

ozgurkedi

ziraat bankasının sattıgı köprü geçiş kgs lerinde  pil varmı ?  var ,  desenize 15 khz veya 10.56 mhz deki  vericilerin gücü  transformatör  prensibiyle  , 1metre mesafedeki   kgs cihazının içindeki donanımı beslemeye yetemiyor  işte böyle :)
varın siz düşünün artık  vestele atılmak istenen kazığı  , 
not : biraz piyasaya kulak kabartırsanız  işadamlarını  çok çok mantıklı ve şeytani ikna yöntemleriyle nasıl kandırıp  paralarını aldıklarını duyarsınız:)

suleymanq

issiz bir adada ufak bir kutudan 40kW nasil cikartirsin ki

mcan

Alıntı yapılan: suleymanq - 18 Şubat 2012, 18:06:46
issiz bir adada ufak bir kutudan 40kW nasil cikartirsin ki
Fotoraf makınesı ufacık bır kutu 3-6kw uretiyor içindeki devre belkıde daha fazla...40kW üretmek zor değil ki 7-8 fotoraf makinesi eder hatta daha küçük sadece devre olarak düşünürsek.

muhittin_kaplan

kilovolt ile kilowatt sanki karışmış mcan

mcan

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 18 Şubat 2012, 20:51:53
kilovolt ile kilowatt sanki karışmış mcan
Yok yok karısmadı daha karıstırmadım.  :)

muhittin_kaplan

hocam ben yanlış anlıyorum.
pek huyum değildir hataları yazmak ama

Alıntı YapFotoraf makınesı ufacık bır kutu 3-6kw
nasıl oluyor ?
Sorgulamak için değil sadece merak ettim..

mcan

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 18 Şubat 2012, 20:55:54
hocam ben yanlış anlıyorum.
pek huyum değildir hataları yazmak ama
nasıl oluyor ?
Sorgulamak için değil sadece merak ettim..

Olay mılı sanıyeler ıcınde gerceklestıgınden toplam enerji çok fazla değil ... yani Enerjiyi topluyoruz (kapasite şarj ediyoruz) daha sonra bunu direk boşaltıyoruz bu boşaltmanın süresi dirence göre hesaplanabilir, kapasitörde toplanmış enerjiyi bu süreye bölersek KW mw gw görebiliriz.Ancak orantılı olarak nanosaniye hatta pikosaniyelere kadar ineriz..
Yani 10000 uf kapasitörü 400v potansiyel fark ile şarj etsek ve bu kapasitörün ucuna 0.001 ohm dirençli bir direnç elemanı bağlarsak bu kapasitörde depolanmış enerji ne kadardır? Ve kapasitörün 1 to süresi sonunda kaybettiği enerji ne kadardır? To süresinde J kadar enerji harcamışsak , to süresinde j kadar enerji verebilmişsiz demektir, yani kaç kw lık kaynağımız var?

Şimdi baktım ,mesajdaki işlemleri geçelim çok basit bir hesap yapalım.AAA alkaline pilin enerjisi(genel-ortalama) 5000joule imiş. Yada üzerinde 2500mah yazan bir nimh pilin 1 saat boyunca 1volt 2.5 amper verdiğini varsayarsak demekki 9000joule enerjisi var demektir.Biz bu enerjiyi 1 saniyede harcarsak pil 9kw güç sağlamıştır. 0.1 saniyede harcarsak 90kw, 0.001 saniyede 9mw....

muhittin_kaplan

tamam kızmayın yahu :) kw <> kw/h
ben yanlış anlamışım
peki neden yanlış anladım ?
Km ile Km/h gibi bir algıya sahibim demek ki  :-[

mcan

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 18 Şubat 2012, 21:17:50
tamam kızmayın yahu :) kw <> kw/h
ben yanlış anlamışım
peki neden yanlış anladım ?
Km ile Km/h gibi bir algıya sahibim demek ki  :-[
Yok yaw kızmak diye bişey olurmu forumda :) .

HackTroj

bende birşeyler söylemek istiyorum .. şu an zaten hali hazırda kablosuz elektrik iletilmekte ama düşük akım yüksek frekanslarda bildiğimiz anten dalgaları vs ...

havadan enerji konusuna da gelirsek

Nikola TESLA diye bi adam vardır ... arkadaşın gösterdiği bi kaç kişinin yaptığı kablosuz muhabbeti de Tesla BOBİNİ prensibine dayanır....

tesla bobini yüksek gerilimde (tam olarak maks ne bilmiyorum) insanı çarpmadan havayı yaran bi cihaz ... dünyanın binbir yerinde bu bobin yapılmış ve test edilmiştir ... tek sorun bitirilmemiş bi projedir...bi rivayete göre tesla vücudundan 100bin volt elektrik enerjisi geçiriyomuş ... hatta bu sayede yeni şeyler buldugunu iddia eden insanlar var :D tmm bi bakıma deliymiş ama adamın 700 den fazla patentli icadı var ...

wardenclyffe kulesi ... teslanın son büyük projesi ... yarım bırakılıp yıkılmıştır ...

bi rivayete göre tesla iyonosferdeki elektriği kullanarak alıcı verici mantığıyla doğanın elektriğini insanlara bedava kullandırıcaktı ... sonuçta doğanın elektriği yok olmuyo devamlı doğadan gelip doğaya dönüo .. bu da bi devir daim yaptırıp sonsuz(yada çok uzun süreli) bedava elektrik enerjisi gibi olaylar mümkün olmasını sağlıyo

ha gördüm mü görmedim ama

Nikola TESLA nın büyücü diye lanse edilip Edison(ismini büyük yazmam normalde ..sahtekarın tekidir bana göre) un tarih sayfalarına gömülmesinin tek sebebi .. dünya yararına işler yapmaya çalışmasıdır ... defalarca parasız kalmıştır deneyleri yüzünden

bugün kullandıgımız florasanlar ... micro dalgalar ... çeşitli frekanstaki iletişim vs hepsi teslanın ürünüdür ... dünyada ilk frekans çalışmalarını tesla yapmıştır tesla bobiniyle ...

20 km uzaklıkta 200 ampul u kablosuz yaktığı rivayet edilir ... hatta Prestige filminde de konu edilmiştir

Tesla bizim bile günümüzü aşmış bi adamdır ama ne yazıkki istediklerini tam anlamıyla verememiştir insanlığa ve en sonunda borçlularından kaçarken bi otel odasında tek başına ölmüştür

gambit1244

olabilir tabiki mesela bende bi belgeselde,
televizyonda boş bir kanal açtığınızda oluşan karıncalanmaların uzaydaki gürültüler olduğunu görmüştüm

belki bunlar bir şekilde toplanıp faydalı halde kullanılabilir
yada dünyanın sahip olduğu manyetik alan
tabiki bunlar varsayım ama uzerinde çalışılmasını engellememeli
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.