Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Free enerji

Başlatan z, 24 Şubat 2012, 23:56:51

izturk

Watt is this? Dokuz Watt. :D

Dakika 3:22

ErsinErce

uzun zamandır ortada yoktum, çok şey kaçırmışım  :'(

videolara bakınca bu eleman watt ölçüyorum diye ne ölçüyor onu merak ettim asıl...

akım işin içine girmeden volt üzerinden nasıl o değerler çıkıyor acaba?

ölçü aletinin içinde yük kısmında 5 xA civarı bir kayıp mı var, ölçtüğü değerler hep elde ettiği voltajın 5 katı şeklinde  :o

aslan_korhan

Bende kaçırmışım olayları  :)

Bir ölçümü yapmak bu kadarmı zor?
Şu Wattmetreni bir kenara bıraksanda girişe parallel bir voltmetre ve seri bir ampermetre bağlasan.
Ayni olayıda çıkış kısmına yapsan.
Yani toplam 4 tane ölçü aletiyle şu işi göstersen sende bizde rahat edeceğiz.
Dandik 10TL'lik ölçü aletlerden bile kullansan yeterli.
İlla bize Watt göstermesi gerekmez biz volt ile amperi çarparız.
Şu şekilde yapsan diyeceksin ki ben ölçümü yanlış yapmışım şimdiye kadar.

Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

umberto

barlaskubilay

Hak hukuk bilen birisin madem, kimseye hakkını helal etmiyorsun , hesap gününde hesaplaşırız diyorsun ama sen herkese , küfür edip, hakaretler yağdırıyorsun. Madem bu kadar hak hukuk bilen bir müminsin, bu hakaretlerinin ve ettiğin küfürlerin hakkı ne olucak? Bunlarda sana haram olmasın sonra ?

Daha dikkatli ol. Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol.

muhendisbey

peki madem dolandırıcı değilsin, tekzip yazını acaba görebilir miyiz? Tekzip yayınlatmadıysan bu senin suçun. Kim olsa böyle düşünür ve acaba o ses kayıtları ne kadar doğru?
Ettiğin onca küfürden sonra bakalım biz hakkımızı helal ediyor muyuz?

Sen hala dediğimi yapıp sistemi kendi kendine besler hale getirip videosunu eklemedin. Elindeki kıytırık wattmetre ile ahkam kesiyorsun. Scope görüntüsü desen yok. Akım ve gerilim ölçümü yok. Sadece elindeki kıytırık wattmetre. Peki açıkla gelen enerji nereden geliyor? Mıknatısların iç enerjisi dersen sana kargalar bile güler. Onunla da ölçüm yapmayı yeni öğrendin. Buradaki insanlar bu işin ilmini görmüş insanlar. Bence biraz akıllan. Bu kadar adam arasındaki tek akıllı sen misin?

Yazık, yemin ediyorum çoluğuna çocuğuna acıyorum. Git çocuklarının rızkını helal yollardan kazan, reklamsal işlerle bu iş biraz zor.

Okuduysan cevap ver. Alıntı yap açıkla. Bir daha da senin gibi insanlarla muhatap olmayı istemiyorum. Resmen liseli ergensin.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mcan

X Baba freeenergist,çocuk büyüyüp mühendis oluyor ve diyorki hatalısın yanlış ölçüyorsun devir daim makinesi ile olmaz.O anda evlatlıkdan kovuluyor.

ilhan_mkp

mühendisbey hocam scope konusunda size katılmakla beraber bir konuda çok büyük yanlışınız var
nedir o yanlış "liseli ergen" bu forumda bir sürü aklı selim lise öğrencisi var ;D
bu öğrencilere hakaret etmiş gibi oldunuz
çoğuda güç ölçümünü bilen kardeşlerimiz.

birde bu arkadaş scope gibi lüzümsuz bir ölçü aleti almak gibi bir zahmete katlanmamış.

bu arada kubilaybarlas sen askerliğini nerede yaptın

google amca kulagima bişiler fısıldadı.

yoklama kaçağı durumunda olup bedelli çıksın diye beklemediniz inşallah.

google işte herşeye verecek cevabı var.

Tagli

Alıntı yapılan: muhendisbey - 25 Şubat 2012, 23:19:41
beyler bu adam dolandırıcıymış Doğan Haber Ajanslı haber

http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Gercek_Zihni_Sinir_den__dolandiricilik_procesi_.htm?ArticleID=22966

işte gerçek yüzü adamda hakikaten para var 650bin tl para yemiş daha ne olsun.

Bence adamın aklıyla ilgili bir sorunu yok. Olması gerektiği kadar zeki. Ne yaptığının ve ne yapmadığının kendisi de çok iyi farkında. muhendisbey'in paylaştığı habere göre 8 yıl hapsi isteniyormuş ve yargı süreci de devam ediyormuş (gerçi haber biraz eski). Bu adam  yaptığı işe inanıyormuş gibi görünüp kendinden emin bir havayla tiyatrosunu sürdürürse, yargı süreci sonuçlanmadan birkaç belediye daha çarpar. Çarptığı da yanına kar kalır.

Benim anlamadığım, belediyelerin böyle bilimsel destek falan için para verme yetkisi var mı? Nasıl oluyor bu iş? Ben de gitsem, falanca fikrim var desem bana da 650 bin TL verirler mi? Hem benim orijinal diplomam da var... Bence daha çok bu konu üzerinde tartışmalıyız. Yoksa piyasada dolandırıcı çok. Herhangi birini ele almak anlamsız.
Gökçe Tağlıoğlu

muhittin_kaplan

Yahu yinemi geldin...

muhendisbey

Alıntı yapılan: ilhan_mkp - 26 Şubat 2012, 11:12:08
mühendisbey hocam scope konusunda size katılmakla beraber bir konuda çok büyük yanlışınız var
nedir o yanlış "liseli ergen" bu forumda bir sürü aklı selim lise öğrencisi var ;D
bu öğrencilere hakaret etmiş gibi oldunuz
çoğuda güç ölçümünü bilen kardeşlerimiz.

birde bu arkadaş scope gibi lüzümsuz bir ölçü aleti almak gibi bir zahmete katlanmamış.

bu arada kubilaybarlas sen askerliğini nerede yaptın

google amca kulagima bişiler fısıldadı.

yoklama kaçağı durumunda olup bedelli çıksın diye beklemediniz inşallah.

google işte herşeye verecek cevabı var.

Yok hocam yanlış anlaşılmasın niyetim o değildi. Niyetim hani sürekli hakaret ve küfür ettiğinden dolayı arkadaşa olan yakıştırmamdı. Yanlış anlaşılmasın.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

barlaskubilay

skoop gööürüntülerinüde veriim eliniz azınız boş kaldığında onada bakar azınızı en azından gereksiz cümleler le doldurmazsınız... nekadar keyifli bir gurubmuşunuz siz.... defineciler gibi atıppp tutmalar... hey h eeyy kimsiniz yaaaooowww kıçımın mühendisleri.... dolandırıcılık konusunu azınıza dolayın iice alın azınıza gırtlanıza kadar.... çünkü karalayacak başka bir çareniz yok... sizler ne yaptınız hayatınız da....malllarrr....
p=v.ı
sen daha cosf değeri olmadığında power source ta olan güç ile load da olan gücün aynı olduğunu farkedemedikten sonra siz anca kahve kenarı mühendis olursun..

650 bin tl lik davaaa düştüüü canı çoookk yandı....
2. davayı ben açtım.. ferudun turan denen size benzeyen yaratık zincirleme nitelikli dolandırıcılık zincirleme belgede sahtecilik ve ihalesis mal alımından yarıgılanıoo ekibide....

neyseki adalet 18 yaşında... sizler gibi darwin beyinli değil......
BENİ ÜZEN İNSANLARI ZAMAN BIRAKTIM DEMLENİYORLAR... KIVAMA GELDİKLERİNDE YUDUM YUDUM İÇECEĞİM HABERLERİ OLSUN...!!!

ahfxg

Erkeklerin dünyasına başkaldıran bayan mühendis..

muhittin_kaplan

hepimiz totoroyuz hepimiz bunalmış

mcn

Meslektaşlarım,
bırakalım bu adamı takılsın kendi kendine,madem bişeyler yaptı,bir ürün çıkartsın satsın parasını kazansın işine baksın ne yaparsa yapsın bize ne, birilerini kandırıp para kazanmaya devam edecekse hak hukuk biliyor madem kendi vicdanı bilir.

Biz işimize bakalım,vaktimizi boşa harcamayalım.Bu tip adamlar bitmez,daha yaşım genç olmasına rağmen kaç tanesiyle karşılaştım sayamam yani.Diyeceğim de şudur,(biraz kötü söz içeriyor affola) http://www.inciswf.com/bitmednz.swf
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

muhittin_kaplan

:D
bencede. Ben sıkıldım artık. Adam (Düşündümde Hitabı değiştirmem gerek) yapmış.