Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

stm32f4-discovery lcd

Başlatan eraygil, 01 Nisan 2012, 18:02:30

eraygil

mrb arkadaşlar yakın zamanda stm32f4-discovery kiti aldım led yak söndür vs küçük çapta port yönlendirme işlemlerini yapabiliyorum ancak adc uygulamaları yapacağım. adc den aldığım bilgiyi direkt görmek istiyorum bunun içinde karakter lcd kullanmayı düşünüyorum ama lcd yi nasıl kullanacağım ve bağlantıları nasıl yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok daha önce ccs c ile hazır fonksiyonlarla hallediyordum. şu anda arm a geçiş yaptım ancak bayağı sıkıntılarım var. acaba bu konuda yardım edebilecek var mı?

fryrmnd

eraygil

hocam saolasın ama ben o kadar ileri düzey programcı değilim en azından keil için o kadar bilgim yok  HD44780.c ve HD44780.h ne anlama gelir ve programıma nasıl dahil edebilirim   ccs c de olsa c source File olarak proje açıp buraya yazar ve program files/ picc /device  içerisine bu kodu kaydederdim  normal program içerisinde de         #include <HD44780.C>  şeklinde programıma dahil edebilirdim. bu kartı daha yeni duydum ve hemen aldım çünkü özellikleri muhteşem forumda kurs yapılmış ama ben çok geç kalmışım o yüzden  sürekli forumda uğrasıyorum ancak böyle durumlarda takılıp kalıyorum. lütfen yardım edin