İTÜRO 2012 için Hazır mısın?

Başlatan ituro, 03 Nisan 2012, 01:36:47

ituro

İTÜ Robot Olimpiyaları 2012(İTÜRO 2012)'nin programı netleşiyor!
12 - 13 -14 Nisan tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan İTÜRO 2012, her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılara yarışmanın yanında robotik alanında bilgi birikimlerini arttırma imkânı sunuyor. Yurtiçi ve yurtdışından; öğrenci, akademisyen ve sanayi temsilcileri ile gerçekleştirilecek olan ve bu sayede geniş bir yelpazede tartışmaya fırsat verecek olan seminer, panel ve söyleşi konu ve konukları şu şekilde olacaktır.

SEMİNERLER

Prof. Dr. Michael Beitelschmidt - "Hands-on Training on LEGO - Mindstorms Robots for Mechatronics First Year Students" konulu seminerini verecek.
TU Dresden Mekatronik Anabilim Dalı'na hazırlık amaçlı uyguladıkları ve bir nevi robotiğe giriş uygulaması niteliğindeki eğitim ile ilgili bilgi verecek.

Yrd. Doç. Dr. Hülya Yalçın, "Yapay Görüntüleme Sistemleri" konulu semineri ile İTÜRO'da olacak.
Sn. Yrd. Doç. Dr. Hülya Yalçın, robotik alanında önemli gelişmelere öncü olabilecek yapay görüntü sistemleri ile ilgili deneyimlerini aktaracak.

SÖYLEŞİLER

2011 Eurobot Competitions üçüncüsü TU Dresden Eurobot Takımı "Eurobot Söyleşisi" ile İTÜRO 2012'de.
Avrupa'nın en itibarlı robotik yarışmalarından olan Eurobot yarışmasının 2011 yılındaki üçüncüsü TURAG ile yarışmaya hazırlık süreci ve başarı öyküleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Sn. Engin Aygün, "Su Altı Görüntüleme Robotları" konulu söyleşisi ile İTÜRO 2012 katılımcıları arasında olacak.

PANEL

Bu yılki panelde "Türkiye'de Robotiğin Yol Haritası" tartışılacak. Türkiye'nin robotikle ilgili planları nedir, planları gerçekleştirmek için ne gibi çalışmalar yapılıyor sorularının cevapları aranacak. Sorular ve çözümler için alanlarında otorite kabul edilen isimler olacak.

Prof. Dr. Levent Akın, 2011 ayağı 5 - 11 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilen ve robotik alanında dünyadaki en prestijli organizasyon olarak kabul gören RoboCup etkinliğinin Organizasyon Komitesi Başkanı, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinden Sn. Akın panel moderatörü olarak yer alacak.

Prof. Dr. Erol Uyar, 9 Eylül Üniversitesi öğretim üyelerinden Sn. Erol Uyar çalışmaları ışığında Türkiye'deki robotiğin geleceği konusundaki görüşlerini paylaşacak.

Prof. Dr. Ahmet Kuzucu, İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Kuzucu çalışmalarından edindiği deneyimleri katılımcılara aktarırken Türkiye'de robotiğin geleceği adına yapılabilecek çalışmalar için öngörülerini aktaracak.

Zengin içeriği ve heyecan dolu yarışmaları ile İTÜRO 2012 sizi bekliyor.

Ana sayfamız: www.ituro.org
Youtube sayfamız: http://www.youtube.com/user/ituro2012
Tanıtım videomuz: http://www.youtube.com/watch?v=cit95gdCCaw#ws
Facebook sayfamız: http://www.facebook.com/ituro
Twitter sayfamız: https://twitter.com/ituro2012

MrDarK

Geçen yıl katılmıştık bu yılda katılacağız muhtemelen. Oysa organizasyon sonunda dahada davosa gelmem gibi bişey demiştik ama vazgeçtik :D

- Itu umarım bu yıl daha iyi bir organizasyon düzenler.

Minisumo için özeleştirilerimi yapayım ;

- Umarım bu yıl geçen yılki dohyoları kullanmazsınız , keza boyasından mıdır başka bi durumdan mıdır bütün CNY'lerimiz sapıtmıştı.
- Umarım bu yıl yine dohyolarınız yere 0 şekilde olmaz min 5cm yükseğe koyarsınız
- Umarım bu yıl dohyo pistlerini "beyaz" duvara yakın yerlere koymazsınız
- Umarım bu yıl kocaman bir projeksyon ekranını "beyaz" bir duvara yansıtıp pistin dibinde olan dohyolara yansıtmazsınız
- Umarım bu yıl sahnenin önündeki spotları sonuna kadar değilde bir gıdım açarsınız.

Kısacası geçen yıldan aklımızda kalan bunlardı baya bir ortalığıda karıştırmıştık hatırlıyorum :) ITU iyi çalışıyor ama inşallah bu yıl daha güzel bir organizasyon olur. Hadi hayırlısı (:
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

H@S@N

satılık STM32F4-Discovery kit...

galenga

video süper olmuş yaaa kahkaha attım resmen ;)

The Gariban

Bu çizgi izleyen robotlar ilk ne zaman yapılmış diye biraz araştırdım
1962 Mart ında Amerikan dergisinde çıkmış.

*Eklediğim ok biraz paparazzi programındaki ok gibi oldu  ;D

LukeSkywalker

Çok da gelişmemiş zannedersem...

Ersin

Videodaki robot güzel görünüyor , bayağı emek harcandığı da belli , video da espirili bir şekilde yapılmış yalnız ben orda kamera kolun hareketinden başka bişey göremedim.Robot daha çok vitrindeki bir süs eşyası gibi çekilmiş.

Erol YILMAZ

Bu yarışmaya bir arkadaşımın katılmasına yardımcı oldum.
Çizgi izleyen bi robotun eğitici öğretici tarafı bence gayet güzel,
ve en güzeli de çok ekonomik bir şekilde çizgi izleyen tasarlanabiliyor.
Açıkçası hoşuma gitti  :)

Bu arada yarışma birincisi robotun adı güzelmiş,
Kimdir bu arkadaş,
tanışmak isterim kendisi ile...

Çizgi İzleyen Tur 3
Robot Adı   Süre [sn]
1   code'mu otuttururum.   40,1625
2   taşdelen 3   55,215
3   taşdelen 6   55,695
4   taşdelen 2   59,535
5   zaar                   59,65
6   ateş               60,544
7   yel                   87,158
8   temmuz           Diskalifiye!

Mucit23

MrDarK

İturo'yu bu yıl tebrik ederim söylediğim bütün eleştirileri geri alıyorum :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

elektronikhobi

Vay be tanıtım filmi harika olmuş!  :D

İTÜ gibi bir teknik üniversiteden de böyle bir şey beklenirdi. Tebrikler! Elinize sağlık..