1amper.com Elektrik-Elektronik Portalı

Başlatan ayhani, 01 Mayıs 2012, 00:07:26

ayhani

Alıntı yapılan: ferittt - 01 Mayıs 2012, 16:48:07
google yerine sizin 1amper.com sitesini ana sayfa yapasım geldi.

Teşekkür ederim amacım 1amper'in her elektronikçinin anasayfası olmak. İnsşallah site geliştikçe bu olacaktır. Zaten en üstte google klasik araması olduğu için google'ı aratmaz.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

ayhani

Alıntı yapılan: MrDarK - 01 Mayıs 2012, 17:22:50
Bende favorilerime ekledim. İnanılmaz nimet olur benim için bu sistem. Arama yaparken site:picproje.org yazmak gerçekten sıkıntılı oluyordu, ayrıca sizin listeniz sayesinde birçok mantıklı yerde birden arama yapılabilir.

Sitenizin ne denli işe yarayacağını açıklayayım, gps hakkında teknik bilgi sahibi olmak isteyen elektronik öğrencisi yada meraklısı google'a gps yazsa hiç teknik olmayan tamamen satış ve reklam siteleri karşılarına çıkar. Oysa sizin yeni yaptığınız site tamda biz elektrik- elektronik dünyası insanlarına hizmet ediyor. Tebrik ederim !

Benim sitemi benden iyi anlatmışsınız. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

MrDarK

Bana kalırsa sitenizi geliştirmek adına ingilizce olan forum sitelerinide eklemesiniz. Edaboard gibi veya çin kaynaklı elektronik malzeme satışı yapan aliexpress gibi sitelerde eklenmeli. O sitelerdede cok daha ciddi içerik var. Tabi ingilizce kaynaklı. Ama bildiğiniz üzere türkçe teknik ve güncel bilgi bulmak çok zor.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

tyildizak

Tebrikler, güzel olmuş, böyle bir portala ihtiyaç vardı. Dilerim uzun ömürlü olsun.

ayhani

Alıntı yapılan: MrDarK - 01 Mayıs 2012, 23:25:39
Bana kalırsa sitenizi geliştirmek adına ingilizce olan forum sitelerinide eklemesiniz. Edaboard gibi veya çin kaynaklı elektronik malzeme satışı yapan aliexpress gibi sitelerde eklenmeli. O sitelerdede cok daha ciddi içerik var. Tabi ingilizce kaynaklı. Ama bildiğiniz üzere türkçe teknik ve güncel bilgi bulmak çok zor.

Tamda dün akşam bu konu aklıma gelmişti. Evet bu konudada çalışacağım. Bakalım güzel fikirler geliyor. Teşekkür ederim.

bigbey

Tam ihtiyacım olabilecek bir yapıya sahip.
Emeğinize sağlık. Tebrikler.  Başarılar.
TA6R

hgs

Bu siteden elde edilecek malzeme arama istatistiklerini satmayı düşünüyormusunuz ?
Yoksa sadece reklammı alacaksınız siteye? 

ayhani

Alıntı yapılan: hgs - 02 Mayıs 2012, 12:37:02
Bu siteden elde edilecek malzeme arama istatistiklerini satmayı düşünüyormusunuz ?
Yoksa sadece reklammı alacaksınız siteye?

Böyle bir şey düşünmemiştim. Aramaya bağlı google reklamları ve adsense reklamları düşüncelerim.

sigmoid

Listeye yeni siteler eklemek için bir form yapsanız daha güzel olur. Mail göndermeye üşenen arkadaşlar olacaktır. Birde siteleri kategorilere ayırsanız tadından yenmez.

ayhani

Alıntı yapılan: sigmoid - 05 Mayıs 2012, 22:32:04
Listeye yeni siteler eklemek için bir form yapsanız daha güzel olur. Mail göndermeye üşenen arkadaşlar olacaktır. Birde siteleri kategorilere ayırsanız tadından yenmez.

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim. Önerileri not alıyorum güncelleme yapacağım.

ayhani

Merhaba. Arkadaşların önerilerin bazılarını hayata geçirdim.

Sitede yenilikler yaptım.
1-Site öner linki eklenmiştir.
2-Barış SAMANCI E-kitapları eklenmiştir
3-FxDev-Fırat DEVECİ E-kitapları eklenmiştir
4- E-Kitap ve E-Dergi bölümü yeniden düzenlenmiştir.

cinque

Pek çok döküman ingilizce hatta bazıları çince ve diğer dillerde olduğu için google'ın pdf translateinide ekleyebilirsiniz belki? hatta çince siteleri otomatik olarak ingilizce açtırtabilirsiniz belki google translate sayesinde :)

ground

Alıntı yapılan: ayhani - 09 Mayıs 2012, 10:13:38
Merhaba. Arkadaşların önerilerin bazılarını hayata geçirdim.

Sitede yenilikler yaptım.
1-Site öner linki eklenmiştir.
2-Barış SAMANCI E-kitapları eklenmiştir
3-FxDev-Fırat DEVECİ E-kitapları eklenmiştir
4- E-Kitap ve E-Dergi bölümü yeniden düzenlenmiştir.

Edergi download ı sitenizde ciddi trafik yaratarak bandgenişliğini bitirebilir dikkatli olmak lazım..

Güzel bir dizin sitesi kolay gelsin.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

ayhani

Alıntı yapılan: ground - 09 Mayıs 2012, 12:55:38
Edergi download ı sitenizde ciddi trafik yaratarak bandgenişliğini bitirebilir dikkatli olmak lazım..

Güzel bir dizin sitesi kolay gelsin.

Evet dergi indirmeleri bant problemi yaratabilir. Şu an kontrol altında bakalım. Aslında mediafire gibi sitelere yükleyip link verebilirdim ama ben daha ulaşılabilir olsun istedim.

ayhani

Alıntı yapılan: cinque - 09 Mayıs 2012, 10:36:44
Pek çok döküman ingilizce hatta bazıları çince ve diğer dillerde olduğu için google'ın pdf translateinide ekleyebilirsiniz belki? hatta çince siteleri otomatik olarak ingilizce açtırtabilirsiniz belki google translate sayesinde :)

Önerinizi not aldım. Teşekkürler