http://www.alibaba.com dan alisveris

Başlatan z, 01 Mayıs 2012, 22:18:09

z

alibaba.com sitesinden kisi adina (firma degil) alisveris yapan varmi? Gumruk vs islerinin olmamasi icin alinan urun bedelinin 50..60Euro olmasi yeterlimi?

Deneyimlerinizi ogrenmek istiyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ayhani

Alıntı yapılan: z - 01 Mayıs 2012, 22:18:09
alibaba.com sitesinden kisi adina (firma değil) alisveris yapan varmi? Gumruk vs islerinin olmamasi icin alinan urun bedelinin 50..60Euro olmasi yeterlimi?

Deneyimlerinizi ogrenmek istiyorum.

Alibaba bildiğim kadarıyla toptancı perakende pek satmıyor. alibabaexpress perakendeci sitesi. Buradan ürün aldım logic analizör sorunsuz geldi. Paypal kullanıyorum. Sınrı 70 euro yılda 5 defa bilyorum.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

lordsandman

tecrübelerimi anlatayım
alibaba'dan kişi adına alış yapabilirsiniz, ben almıştım. fakat arkadaşın da dediği gibi alibaba daha çok sektörel iletişim üzerine kurulu bir sistem. yani bir ürünü kimin sattığını bulmanıza yarar, fiyat vb. şeyler için ayrıca irtibat kurmak gerek bir nevi toptancı kataloğu. aliexpress ise parakende satışa yönelik. aradığınız ürünün fiyatı kargosu paketi ayrıntılı olarak yazar. aliexpress daha güvenli geliyor bana e-store mantığı ile çalıştığı için. alibabadan irtibat kurduğum bir simsar 100 adet SD kart yerine bir kol saati göndermişti bana:) şimdiye kadar aliexpress'ten 7-8 alışveriş yaptım, ürünlerde bir sorun yok. biri gümrüğe takıldı

gümrük sınırı 75 euro diye biliyorum(bayram seyranda 150euro). fakat şöyle ki alibaba veya aliexpress'te satıcınıza ayrıca bilgi verirseniz gümrük evraklarında oynama yapıyorlar. yani 200euroluk ticari bir ürünün gümrük bilgilerini 50euro'luk hediye olarak veriyorlar, böylece gümrüğe takılma riski azalıyor. kargo olarak da DHL ile herşey geliyor diye bir algı var fakat benim gümrüğe takılma olayı da DHL ile oldu:) üstelik ben taşrada oturuyorum istanbul havalimanındaki gümrüğe takılmış. ürünü gümrükten alabilmem için vergi, harç gibi bedellerin yanında bir gümrük müşavirine de para vermek gerekiyordu, ben almadım paketi. şahsen air maili tercih ediyorum geç geliyor ama şu ana kadar hiç sorun olmadı. taşradaki avantajı da şu, gümrüğe takılsa bile bulunan ilin PTT merkezinde takılıyor. gidip oradan da rahatlıkla alabiliyorsunuz. hatta bunu yazmak doğru mu bilmiyorum ama ptt'de takılan bir paketim için görevli telefon açtı bana gittim konuştuk bana tavsiyelerde bulundu hatta:) telefon ve bilgisayar hariç hemen herşeyi(dikkat çekmeyecek paketlerde) geçirebilirsin dedi. sonra da kartını verdi riskli bir kargon varsa gelmeden önce beni ara yardımcı olurum diye. sonrasında da bir arkadaşıma hyundai araca ait enjeksiyon filtresi getirtmiştik koreden çok ucuza, 50TL bağış mukabilinde aldık pttden:D daha sonraki gittiğimde de adıma çok fazla paket geldiğini dikkat çektiğimi falan söylediler, zorluk çıkardılar biraz fakat yine aynı arkadaş yardımcı oldu sağolsun, tabi hatır için değil!

bunları zaten azçok biliyorsunuzdur, forumda da sıkça yazılıyor. ben de aktarmak istedim

alper06

Diyorum ki bazen,
Çinden bir adam tutsak. Maaşını versek.
Adam oradan bizim alışverişlerimizi yapsa.
Hediye paketlerinde gonderse....

MC_Skywalker

http://www.alibabaexpress.com sitesinden 1 adet ULINK 2 ve bir adet klon MCB1700 aldım.

ULINK 2 sorunsuz bir şekilde elime ulaştı fakat MCB1700 kitini +LCD olarak sipariş etmeme rağmen satıcı LCD siz gönderdi yazışmalar sonunda LCD kargo için paket yalılırken unutulduğunu hemen göndereceklerini söylediler. fakat bu yazışma üzerinde 3 hafta geçince gönderildi. tabi arada mail trafiği de cabası.

rck8942

Alibabaexpress yerine aliexpress olabilirmi acaba ?
Elektroniker für Betriebstechnik

Recep METE

"BANGGOOD" sitesinden alışveriş yap, adamlar direkt kendi malını satıyor.Hepsiburda gibi yani. Diğerleri sıkıntılı olabilir.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

mihri

Aliexpress, Banggood sitelerinde her ay 5-10 dolarlık alışveriş yapıyorum şimdiye kadar sorun olmadı. Gelmeyen malzeme için gelmedi diyince tekrar gönderiyolar ya da ücreti iade ediyolar.

En son 40USD saat aldım 3 haftada geldi.
"Eppur si muove!"