Glom [Açık kaynak kodlu çöp]

Başlatan t2, 02 Mayıs 2012, 11:05:27

Tagli

t2, hiç düşündün mü, belki de sorun Microsoft yazılımlarının çöp oluşundan ve diğer yazılımlarla uyumlu çalışamamasından kaynaklanıyordur?

İnsanlar alternatif yazılım denince, herşeyi alıştıkları şekilde bulacaklarını sanıyorlar. Bir programın aynı işi yapıyor olması, onu aynı şekilde yaptığı veya diğeriyle uyumlu olduğu anlamına gelmez. Bu uyumsuzluk sebebiyle de bir programı çöp olarak nitelendiremezsin. Ama insanlar Microsoft ürünlerine o kadar alışmış ki, bunların kullanımı da artık refleks halini almış. Bunların dışında da bir yazılım dünyası olduğunu kavrayamıyorlar. MS Office'te alışmış olduğu A özelliğini B menüsünün altında bulamayınca o program çöp oluyor...
Gökçe Tağlıoğlu

t2

Ben microsoft  yazılımlarını çok sevsem,  zaten bu programlara bakmam değil mi? Bir de böyle düşün.

controller

İnsanlar "free software" denen seyi yanlis anladigi icin boyle sonuclar ortaya cikiyor.
Free software in tam turkce karsiligi bedava yazilim degil, ozgur yazilimdir.
Bunun farkinda olmayan insanlar sirf para odemedigi icin bu yazilimlara cop diyebiliyor.
Bu yazilimlarin amaci gelin biz sizin para vererek yaptiginiz isleri bedavaya yapalim demek degildir, hatta opensource olup ucretli satilan yazilimlarda mevcuttur.
Free software in nasil ortaya ciktigini anlamak icin richard stallman in hikayesini okuyun.
Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

erkan614

Alıntı yapılan: t2 - 03 Mayıs 2012, 10:05:30
Ben microsoft  yazılımlarını çok sevsem,  zaten bu programlara bakmam değil mi? Bir de böyle düşün.
ben microsoft yazılımlarını sadece beleş olmadığından dolayı sevmiyorum,
belki sizin nedeninizde benimkine yakın olabilir :)
ücreti haricinde bence microsoft dan daha iyisi yok,

@t2 open office kullanıyorum ve yazınızda anlattığınız işleri rahatça yapıyorum fatura vs sadece en başta şablon hazırlamak zor oluyo okadar