Enc28j60 ve pic ikilisi

Başlatan yldzelektronik, 28 Mayıs 2012, 20:23:59

yldzelektronik

Merhabalar.Enc28j60 kullanarak internete çıkmak istiyorum ama örnekler hep c18 ile.Ccs kullanarak projemi oluşturmak istiyorum.Ccs de driveri var ama kullanıma dair hiçbir örnek yok.Elinde örnek olan var mı acaba?Bu arada Barış kardeşimizin dökümanları bende mevcut.O c18 ile yapmış.Ethernet ile led yak söndür şimdilik yeterli.Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

yldzelektronik

101 kez okunmuş ve cevap verilmeye tenezzül edilmemiş olması gerçekten çok ilginç.Gerçekten bu kadar cevap gerekentirmeyen basit bir konu mu?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

Okan AKÇA

ticari kurallardan geregi  kimsenin paylaşım yapmıyor olsa gerek.

arslan74

Alıntı yapılan: cyclone - 30 Mayıs 2012, 08:39:47
ticari kurallardan geregi  kimsenin paylaşım yapmıyor olsa gerek.

Bence ondan değil.

TCP/IP haberleşme kısmı cok geniş bir konu. Herşeyin hazır fonksiyonlarını sunan CCS kütüphaneleri bile tam anlamıyla TCP/IP desteği yok. Yeni versiyon TCP/IP protokoll desteği yok. TCP/IP uğraşacaksanız Microchip'in TCP/IP stack kütüphanesi kullanın sorunsuz çalışşın.

Selamlar

alemali

İspanyalı birisi yapmış http udp tcp indirdim de daha deneme fırsatım olmadı mulleri spariş ettim daha gelmedi..
indirdiğim sadece kodları şema yok.
bende merak ediyorum acaba c# soket komutları ile explorersiz veri gönderebilirmiyim tcp/ip protokölü ile..
vede ne kadar hızlı olur..
pc ile usb den denedim. 64 byte lik bloklar halınde en fazla 23kB byte gönderebildim.. uda tek yönlü.. karşılıklı olunca daha yavaş sürüyor. pakistan yıldızı nette görmüşşünüzdür belki ..hız yetmez.. :)

bu işi birde pc siz yaparsak ve hızlı olursa bak sen işe
neler neler yapılır...  ;)