Civata ve benzeri parçalar nereden temin edilir?

Başlatan Ahbap, 19 Haziran 2012, 17:38:29

Ahbap

Özellikle TO-220 kılıflı transistörlere soğutucu bağlamak için, toptan (≥1kg) civata, somut, pul, vs hırdavat türü malzemeleri elde edebileğimiz yerler söyleyebilir misiniz?

Ben Ankara'da yaşıyorum, ancak diğer arkadaşlara da referans olması için en azından büyük şehirlerdeki satıcıları buraya listeleyebilir misiniz?

OG

Hırdavatçılarda, özellikle sanayi sitesi içindekilerde.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Ahbap

Mesela Ankara için Ulus tarafından bir işhanı ismi ya da bir sokak ismi verebilir misiniz? Böyle malzemeler bildiğim kadarıyla gözlerden uzak sokak içlerinde satılıyor. Yerlerini sadece bilenler, daim müşteriler biliyor sadece.

Ben şimdi gidip bir hırdavatçıya "bu civatayı toptan nereden alabilirim?" desem adam kötü kötü bakar, lafı ağzında yuvarlar ve net bir adres vermez. Çünkü o sattığından ekmek kazanıyor, ben kalkıp adamın elindekini daha ucuza alabileceğim yeri kendisine soramam ki. O yüzden burada sizlere soruyorum. Dükkan reklamı yapar gibi de olmasın, bana sadece "şu sokakta şöyle şöyle iki tane iş hanı var, onun içinde 2. katta köşede bir yer var, oraya soruver" gibi bir cevap verin lütfen.

ferit06

Ankara'da Posta caddesinde ATO han ve onun karşısında 50m  aşağıdaki adını bilmediğim hanının alt katında....

OG

Çok kg alacaksanız direk civata imalatçılarına bakın.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ankyraankyra

istanbul karakoyde, galata koprusunden unkapani koprusune dogru giderken solda, bufe gibi vida-civata satan esnaf vardir... bol cesit vs.. aradiginizi bulursunuz. ancak; bir arka sokaga gidip, vida-civata sattigini sadece dukkanin isminden anlayacaginiz, vitrini olmayan bir esnaf bulursaniz hem aradiginizi bulur hem de ayni paraya birkac kat daha fazla malzeme alirsiniz... denenmistir...

AhbapPosta caddesinde, haritada işaretli olan noktada Mermerciler İşhanı var. O iş hanının alt katında epey bir malzeme satan bir hırdavatçı var. Oradan buldum.

Bir daha ki gittiğimde bir de Ato İşhanı'na uğrıycam. Aslında bu gidişimde uğrıycaktım, bi adama sordum, yerini yanlış tarif etti herhalde, dediği yerde bulamadım. Zaten sıcaktan bunamıştım, çektim geldim. Bi daha ki sefere giderim dedim.

50 civata + 50 somun için 5TL ödedim. 50 rakamı gözünüze çok gözükmesin, aldığım şeyler topu topu bir-iki yemek kaşığı kadar bi şey ediyor. Bana pahalı geldi açıkçası.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.