.com uzantılı bir site sahibi olmak istiyorum.

Başlatan ziyaretci, 23 Haziran 2012, 01:59:27

Erdem

Alıntı yapılan: OG - 23 Haziran 2012, 02:10:02

http://www.daha.net/

burayı öneririm.

Benim sitemin bulundurma hizmetini de bu site veriyor. İlk zamanlar birkaç problem oldu. Sonunda hallettim. Genel olarak fena olmadığı söyleyebilirim.

Ancak şöyle bir durum var. Bu site başka bir siteyle tabir-i caizse danışıklı dövüş yazıyor. hostbul.net sitesi bu siteyi yorumlara göre 1. sırada gösteriyor. Ama ben bu adreste olumsuz bir yorum yazmayı denedim.

Şunu farkettim ki olumsuz yorumlar yayınlanmıyor!! Neden deyip firmaya sorduğumda işte teknik bir problemden dolayı yayınlanmıyor falan yapıyorlar. Ama koskoca bir internet şirketi için dandik bir yorum sayfasının kodunu düzeltmek bir kaç saniye sürmez.. Sonra tekrar denemedim ama eğer böyle bir şey varsa resmen insanlar aldatılıyor. Bir de yorumların gösterildiği sayfada sadece olumlu yorumlar var. Olumsuz yorumların da olduğunu sonradan farkediyorsunuz.

Kısacası bu nedenle açıkçası aldığıma çok memnun değilim. Daha önceden vargonenle çalışıyordum. Genel olarak ufak tefek aksaklıklar olsa da sorunsuz bir bulundurma hizmeti sağladıklarını söyleyebilirim.

Sıradan  bulundurma hizmeti çoğu durumda yetersiz kalıyor. Örneğin bir python kütüphanesine (pygments) ihtiyacınız olabiliyor. Eğer ileride bir sunucu bilgisayar alabilirsem kendi sunucumu çalıştırmayı tercih ederim. Güç tüketimi de oldukça düşük sadece 18 watt.

t2

burayı önermem.  Adamların kendi yaptıkları şeyden haberi yok. daha önce 1 gün kadar buradan deneme yapmıştım. sonra ödeme iadesi istedim. ödeme geri geldi.

neyse bu iş bitti. 1 sene sonra paypal hesabından 100$ otomatik çekilmiş. hizmet yenileniyormuş.
Suçlu ben oldum. sanki  sipariş esnasında böyle bir şeyi onaylamışım gibi.  durduk yerde böyle bir şeyi neden onaylıyayım. hem onaylasam da iptal ettiğim hizmet için kendilerinin otomatik ödemeyi iptal etmesi gerekirdi

başka daha tonla saçmalık. adam madem iptal ettiniz lütfen şuradan yorum yapınız diyor. yorum linkini tıklıyorum link geçersiz..

işin başından dedim ki bana şu kadar hosting alanı yeterli. ama eğlence değil iş için kullanıcam. doğru dürüst bir sunucuda barınmak isterim. sonra sorun çıktı iptal istedim. tekrardan bidah deneyelim şöyle bir yere taşıyalım diyor..

doğru dürüst hosting firması YOKTUR.  az zararetmek isterseniz aylık ödemeli olandan deneyiniz.

mrft

Merhaba
Alan adı satan yerli firmalardan alantron.com öneririm.
Web hosting de ise profesyonel çalışan ekibi olan, sunucuları türkiyede barındıran, ve 1 yıl sonra iki katı fiyat istemeyen,  kurumsal bir firma olan Net İnternet i tavsiye ederim. Üç yıldır çalışıyorum. Hizmetlerinde sorun yok. Tanıdığım kadarıyla firmanın çalışma alanları aşağıdaki gibi.
* www.netinternet.com.tr ,kişisel ve kurumsal web hosting
* www.superni.com yukarıdakine alternatif, farklı ihtiyaçlara cevap veren
* ni.net.tr ,sunucu barındırma ve sunucu yönetim yazılımlarının bayiliği

ziyaretci

Alıntı yapılan: t2 - 23 Haziran 2012, 17:57:38

burayı önermem.  Adamların kendi yaptıkları şeyden haberi yok. daha önce 1 gün kadar buradan deneme yapmıştım. sonra ödeme iadesi istedim. ödeme geri geldi.

neyse bu iş bitti. 1 sene sonra paypal hesabından 100$ otomatik çekilmiş. hizmet yenileniyormuş.
Suçlu ben oldum. sanki  sipariş esnasında böyle bir şeyi onaylamışım gibi.  durduk yerde böyle bir şeyi neden onaylıyayım. hem onaylasam da iptal ettiğim hizmet için kendilerinin otomatik ödemeyi iptal etmesi gerekirdi

başka daha tonla saçmalık. adam madem iptal ettiniz lütfen şuradan yorum yapınız diyor. yorum linkini tıklıyorum link geçersiz..

işin başından dedim ki bana şu kadar hosting alanı yeterli. ama eğlence değil iş için kullanıcam. doğru dürüst bir sunucuda barınmak isterim. sonra sorun çıktı iptal istedim. tekrardan bidah deneyelim şöyle bir yere taşıyalım diyor..

doğru dürüst hosting firması YOKTUR.  az zararetmek isterseniz aylık ödemeli olandan deneyiniz.

:(

deniyecez bakalım @Analyzer kullandığı domain hostu . Kelek çıkarsa bağışıklık kazanırız en azından.

fahri-

Ben de www. domainsitesi.com öneririm. 15 senedir kullanıyorum. isim ve hosting.

dnacikaya

bende yaklaşık 1,5  yıldır ihs kullanıyorum online destek veriryorlar anında yardımcı oluyorlar.

www.sedaelektronik.com

ziyaretci

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Alıntı yapılan: dnacikaya - 24 Haziran 2012, 20:58:03
bende yaklaşık 1,5  yıldır ihs kullanıyorum online destek veriryorlar anında yardımcı oluyorlar.

www.sedaelektronik.com

EVet ihs ye 2 gün önce üye ve sipariş verdim yarın alacağım. Dün  art arda 4-5 konuda destek istedim ve max. 10 dk bekledim.

İHS ile 1-0 önde başladık bakalım hayırlısı.

frat

Ben de az önce Gevv'in önerisiyle netinternet.com.tr (superni) aldım. bakalım iyi gidiyor şimdilik..:) Size de hayırlı olması dileğiyle..
DataCNC ve Robotus Mühendislik Kurucusu // https://www.robotus.net & https://www.datacnc.com

OptimusPrime

site işlerinden pek anlamam ama wordpress yıllık 18 dolara .com uzantısı veriyor.
sonrasında da anladığım kadarıyla video, mp3 yükleme gibi eklentilerden ek ücret talep ediyor. yani ekstra özellikler için üyeliği yükseltmek gerekiyor...
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

Oceanicy

o firma iyi bu firma iyisine bakma yaz google amcaya bu hosting domain işiyle ugrasanlar için şikayet sitesi gibi bi site adını hatırlayamadım şimdi ordan kafana yatanı yap. Genelde çogunun destegi ücretli olur hiç bulaşma. illa tavsiye istiyosan hozzt var ankara firması 3-4 çeşit firmayla çalıştım en iyisi burası. ihs de çok sağlam firmadır zerre sorun yaşamazsın ama parası biraz tuzludur oranın.

websitesi yapımıyla ilgili detaylı sorular sormak istersen pm den ulaşabilirsin bana.

pwm.c

sınırsız alan ve trafik istiyorsanız ix'den uygun fiyata alabilirsiniz.
http://www.ixwebhosting.com/
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

FEHMİ_ASM

Merhaba.

Alantron'dan hosting ve domain almayı düşünüyorum. Sitede de belirtildiği gibi 500 ün üzerinde hazır site örneği var. Bunlardan birini kullanacağım. Çünkü site yapmayı bilmiyorum.

Hosting için iki seçenek belirtilmiş. Biri bireysel diğeri ticari. Reklam ve tanıtım ağırlıklı olmasını planladığım bu sitede - ürün satışı da yapabilmem için ticari olanı mı seçmek zorundayim ? Eğer öyle ise bir işyerim yok, bunun bir etkisi/engeli olur mu? Ve ikisinin farkı tam olarak nedir ?

Ayrıca bu firma için görüşlerinizi alabilirim.
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

ayhani

Alıntı yapılan: FEHMİ_ASM - 26 Şubat 2014, 21:25:23
    Merhaba.

Alantron'dan hosting ve domain almayı düşünüyorum. Sitede de belirtildiği gibi 500 ün üzerinde hazır site örneği var. Bunlardan birini kullanacağım. Çünkü site yapmayı bilmiyorum.

Hosting için iki seçenek belirtilmiş. Biri bireysel diğeri ticari. Reklam ve tanıtım ağırlıklı olmasını planladığım bu sitede - ürün satışı da yapabilmem için ticari olanı mı seçmek zorundayim ? Eğer öyle ise bir işyerim yok, bunun bir etkisi/engeli olur mu? Ve ikisinin farkı tam olarak nedir ?

Ayrıca bu firma için görüşlerinizi alabilirim.

Hocam ticari veya bireysel olmasının sizin ürün satıp satmama ile alakası yok. Orada kastedilen, ticari işletmelerin siteleri, kişisel sitelere göre daha çok alan, daha çok özellik vs. isteyeceğinden ticari ibaresi konmuş. Yoksa basit bir satış sitesi vs. için kişisel yazanları da kullanabilirsiniz. Anladığım kadarıyla bu işte acemisiniz ilk etapta kişisel planla başlayın, yetmediiği yerde farkını verip profesyonel paketlere geçersiniz.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

elektronart

alan adı satın almak için godaddy.com u öneririm. Fiyatları uygun, sistemleri yavaş ama çok başarılı.
Hosting konusuna gelince. 2 kez yabancı hosting firmalarından aldım. birisi ipage.com, diğeri 1dollar-hosting.com
ipage.com da bir süre sonra erişim engellendi, trace yaptığımda paketler Türkiye dışına çıkamadı. Proxy ile bağlanabiliyordum. Muhtemelen aynı ip üzerinde yasaklı bir site vardı ben de onun yanında yandım. ipage.com a adresimi değiştirir misiniz dedim bir paket daha almanız lazım dediler. Türkçe yayın yapan bir site Türkiye'den erişilmedikten sonra ne anladım o işten.
1dollar-hosting.com sitemin bandwith ihtiyacı yüksek diye durduk yere haber vermeden sunucusunu değiştirdi ne mail kaldı ne site. Eski siteye erişip backup bile alamadım. 2-3 günde anca toparladım.
Sonra yerli bir hosting arayışına girdim. Yazılanların sunucuların hepsini inceledim en uygun fiyatlı www.hostmana.com u buldum. Paketleri karşılaştırırsanız göreceksiniz, hem daha fazla hem hesaplı. Bu fiyatla ucuz etin yahnisi bir destek olur diye düşünmüştüm ama beni şaşırttılar. Çok da iyi bir destekleri var. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Ticari isimleri biraz tuhaf gerçi. Hayvancılık konusunda nasıllar bilmiyorum ama hostingde iyiler.
Açık Elektronik

diot

hostturka yıllardır kullanıyoruz en iyilerden diyebilirim. bir sorunda karşınızda birilerini bulmanız açısından iyi. sistem düzgün çalışıyor ve hızlı. Merkez izmir. fiyat biraz yüksektir ama sorun çıkmaz.
http://www.hostturka.com/Default.aspx