Anrdoid java bluetooth sorunu.

Başlatan Erhan YILMAZ, 24 Haziran 2012, 00:19:38

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: gokhangokcen - 29 Haziran 2012, 16:40:20
erhan hocam nasıl bir gelişme varmı bluetooth ile bir dosya veri dizisi gönderimi hakkında bende bu konu ile uğraşmaktayım ufak tefek telefona program yazıyorum fakat bu konuya baya bi merak saldım bende :)

Hocam belirttiğim gibi veri alıp gönderme olayını anladım. Ama androidde yeni olduğum için form mantığını anlamaya çalışıyorum. Guilerin nasıl yapıldığını buton, textbox gibi nesnelerin nasıl kullanıldığını anlamak için eğitim videolarını izliyorum. Javayı anlamaya çalışıyorum bide. Bluetooth modül duruyor şimdilik. Biraz android yapısını anlayıp sonrasında mikrodenetleyici kısmında bi kart çizip veri haberleşmesi yapmayı düşünüyorum. Bitirme tezimde böyle bişeyle uğraşmayı düşünüyorum. Bakalım kısmet.

Erhan YILMAZ

Bahsettiğim şekilde örnek bir uygulama yaptım. İlgilenen arkadaşların işine yarayabilir.

http://www.mcu-turkey.com/?p=25026

gokhangokcen

teşekkürler erhan hocam ellerine emeklerine sağlık akşam evde inceleyeceğim :)
Bildiğini paylaşmak, Allah'ın verdiği öğrenme yeteneğinin zekatıdır.

Erhan YILMAZ

Rica ederim hocam birilerinin işine yarar inşAllah. Benim çektiklerimi çekmesinler. :)

muhittin_kaplan

Güzel olmuş. ellerine sağlık.

micelow

Erhan hocam telefonda program açıldığında bağlan butonu ile direk olara module bağlanmak istiyorum yani hc 05 modulun adresini kodlarda belirtcem ve bağlan dediğimde o adrese bağlancak bunu nasıl yapabilirim?
"Bir tek şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak."