Amfi testi için hoparlör yerine nasıl bir yük bağlarız ?

Başlatan bulut_01, 08 Temmuz 2012, 20:19:33

CLR

Alıntı yapılan: bulut_01 - 08 Temmuz 2012, 20:38:04
test aşamasında apartmanı ayaga kaldırmayalım dıye hp yerıne dınamık test ıcın nasıl bır yuk baglanır ? bende bunu merak edıyorum.

Bu amp.yi yapmak amacın nedir? Nerede kullanmayı düşünüyorsun? Evde kullanmayı düşünmüyorsundur sanırım gerçi istesende kullanamazsında. Neden 600W?
Knowledge and Experience are Power

bulut_01

güç sembolık deıl bitane cok degerlı arkadasımın bana verdiği nmos tabanlı amp ben biraz daha geliştirerek yapdım gelıstırmemde kullandıgım multisim 12. programları analız ve test sonucları reelde karsılastırma yapmak için sırf devre multisimde kusursuz calısıyordu frekans tepkımesı dampıng faktoru thd oranın baya dusuk olması benı heyacanlandırıyordu. ve sonunda devre yapdım bıtırdım hp bagladım ve sesı o kadar etkıleyıcıydı buyuledı benı stk yakın ses kalıtesı vardı  stk entegre sesını bılen arkadaslar ne kadar kalıtelı demek ıstedıgımı anlarlar.ve test yapdım scopla multisimde gördugum değerlerin %98 reel gördum 600 watt hıkayesı ordan gelıyor.rms 600 wattır pıyasadakı uyduruk amp gıbı pmpo değeri değil.devrede 6 tane IRFP260N mevcut.
YENİLMEZ..