MSP430 Launchpad için arduino benzeri IDE : Energia

Başlatan Sdttn, 12 Temmuz 2012, 18:35:12

muhendisbey

Dediğinizi yaptım başta olmadı

Sonrasında hardware/tools/
bu dizinin altındaki 2 klasörün içerisindeki bin adını BİN olarak değiştirdiğimde çalıştı.

Anlaşılan her hata gördüğümüzde i'yi İ yapacağız. İleride stabil hale gelir, anladığım kadarıyla karakter kodlaması ile ilgili bir problem.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Firzen

Kararsız...

muhendisbey

Bulunamayan dosya adları içerisindeki i leri İ olarak çevirin bir de böyle deneyin.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Firzen

Yalnız bunun "i"lerle alakası yok üzerinde determine Java vs... birşeyler yazıyor zaten küçük "i"leri büyük i yaptım bunlarla ilgili sorun değil.
Kararsız...

muhittin_kaplan

muhendisbey

Nedeni basit. i harfinin büyüğü İngilizcede I harfidir, Türkçe'de İ dir.
Siz derlemeye çalıştığınızda Bin oluyor BİN ancak klasör BIN klasörü. Siz BİN yazınca ancak onu i harfi olarak algılıyor. Denemesini yaptım bIn haline getirdiğimde çalışmadı.

leblebitozu

@Firzen MSP430 Launchpad için konuşuyorsak, tools menüsünden ilgili board'u seçmen lazım, şu an ayarın stellaris olarak görünüyor. Onun haricinde daha önce dediğim gibi Energia dizinini içinde i olmayan bir şekilde isimlendir sorun çıkartıyor çünkü, benimki "ENRG" mesela..

Firzen

Bende aynı şekilde yaptım zaten bu şekilde yapınca bir compile ediyor fakat sorun şu önce büyük İ yapınca derleme yapıyor fakat upload içinde bin dizini istiyor onun için bu fotoyu çekip gönderdim.

mesaj birleştirme:: 01 Şubat 2013, 21:14:26

Ayrıca MSP430 değil Stellaris LaunchPad Kullanıyorum farketmez ikiside aynı sistem aynı şeyleri kullanıyor yani buradaki aynı sorun MSP430 içinde olacaktı.
Kararsız...