18F4550 USB Özelliğini Kullananlar

Başlatan serhat1990, 31 Temmuz 2012, 13:25:55

kantirici

Alıntı yapılan: maytere - 01 Ağustos 2012, 09:20:15
Şu mikroC ile 18f4550 programlama kitabında anlatılan dll sanırım bu.

Onun hakkında bilgim yok fakat internette bir kaç tane daha altenatif var.Ben bilgi alırken sorun yaşamıştım umng.dll o yüzden tavsiye etmedim.

LukeSkywalker

umng.dll'yi kullanıyorum, bilgi alışverişinde problem yok fakat cihazın bilgisayara bağlandığını veya bağlantının koptuğunu haber veren eventlar çalışmıyor.

serhat1990

Alıntı yapılan: mk_29 - 01 Ağustos 2012, 01:08:52
öncelikle işe pic basic ile başladım derleme işleminde çok uraştım uzun uraşlar sonucu başardım lakin şuan nasıl çözdüğümü hatılamıyorum ayrıca bağlantıdan sonra kopmalar yaşadım sonrada protona geçtim derleme sorunu yok ayrıca kesme olayıda aktif pic basic kodlarına benzediği için fazla zorluk çekmedim daha sonra pc programlarında donmalar yaşadım bu  pic yazılımından kaynaklanıyordu yogun ve gereksiz kod yıoğınından sonradan urağraşarak çözdüm
sonra gördümki c dilinde bu o kadar zor değil yerinde olsam c ile işe başlarım

Hocam zaten c ile yazacam :)

Bakalım chipleri aldım. Devremi yazılımımı yapıp inceleyecem. Sürekli veri alışverişi için bir program yazacam bakalım ne kadar sıkıntı olmuş olmamış :)

mavikaplan

fiyatlarını tam olarak bilmiyorum ama pic18f4550 pahalıdır sanırım. Onun yerine pic16f84a ve mcp2200 entegresi kullanarak daha ekonomik bişey yapabilirsiniz. Üstelik başka bir usb özelliği olmayan pic versiyonunda da kullanabilirsiniz mcp2200 'ı. Ft232 yada mcp2200 'dan biri daha ucuzdu ama unuttum, hangisi ucuzsa onu kullanın ben mcp2200 'ı rastgele söyledim. Tabii siz daha iyi bilirsiniz ama benim tavsiyem bu, ben olsam bu şekilde oluştururdum :)

serhat1990

İşlemci olarak söylediğiniz işlemci biraz fazla yavaş ve kod hafızası yetersiz kalacak. Ayrıca dahili kullanarak işlemi küçültmek istiyorum olabildiğince . Teşekkür ederim :)

LukeSkywalker

16f84a yerine 628a kullanmak çooooook daha mantıklı.
Fakat en mantıklısı 18f2550 gibi bir işlemci kullanmak. (Dahili usb modülü olan)

serhat1990

Hocam iş için 18F4550 düşünüyorum . Dediğiniz gibi dahili usb özelliğini barındıran bir chip kullanacam.