2 tane splitter bağlantısında sorun...bağlantım doğru mu?

Başlatan Andromeda, 04 Ağustos 2012, 18:59:20

Andromeda

Yukarıdaki şekil şu anda kullandığım sorunlu bağlantı, alttaki ise "muratdu" nun kullandığı şekil...
benzer gibi gözüküyor ama değil sanırım...
hala 2. kabloyu çekmedim...üşeniyorum :)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

muratdu

Bu bağlantılar aynı sayılmaz mı? Tamam bendeki 2. gibi ama farketmemeli.

muratdu

Alıntı yapılan: muratdu - 05 Ağustos 2012, 11:48:27
Bunu denemek isterim. Aslında bozulma süreci şöyle gelişti. Normalde 5-10 sn. de modem bağlantı kuruyordu. Sonra sonra bu süre gittikçe uzadı 1dk. oldu, 5 dk. oldu, sonra 1 saatte baglandı. (Tüm bu süreler bir hafta içinde gerçekleşti.) Sonra hiç bağlanmamaya başlayınca, söküp içinde şöyle bir baktım, tabii bir anormallik göremedim (göz muayenesi). Acaba hatta mı bir problem var diye, telekomu aradım. Bu arada bağlandı ışıklar vs yandı herşey normal ama yine internet yok.  Amca geldi uğraştı o da hattın sinyal seviyesi için bir yeri aradı vs. Herşey normal dedi. Kendi modemini bağlandı o bağlandı tabii.  Sonra bana senin modem IP alamıyor dedi. 11 yıllık olduğunu öğrenince tamam dedi bu gitmiş. :) Sonra içini tekrar açtım değiştirecek bişi bulamadım neredeyse hepsi smd eleman, evet birkaç elektrolit var ama değiştirsem IP alır mı diye düşündüm. Sonra gidip yenisini aldım :)
Ama çatlak olabilir, malum bu aralar havalar çok sıcak ki benim oda 33 oC ye kadar çıkıyor, ramazan dolayısıyla da sahura kadar açık kalıyor modem. Fırına atabilirim...

Eski modemi tekrar çalıştırdım. Fırın yerine sıcak hava ile ısıttım, çalıştı. :) Biraz geç oldu galiba.  14 yıllık modem hala çalışıyor ne biçim iş bu anlamadım. Zoom markasını almayın, bozulmuyorlar. Aldığımız ürün garantisi bitince hemen bozulmalı !

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr