Quadracopter bekçiler

Başlatan salih18200, 05 Ağustos 2012, 11:17:37

Tagli

Askerlik yapmadım ve konu hakkında pek bilgim de yok, ama bomba yüklü quadrotor göndermektense doğrudan füze atmak veya topa tutmak daha mantıklı değil mi? İkisi de günümüz teknolojisiyle oldukça isabetli atılabiliyor sanıyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

Andromeda

Alıntı yapılan: salih18200 - 05 Ağustos 2012, 14:15:18
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Ani bir terörist baskınında 1. tepede bulunan üzerinde patlayıcı yüklü bir quadrocopter harekete geçerek mevzide bulunan teröritlerin bulunduğu alana kamikaze dalışı gerçekleştirebilir.

mesaj birleştirme:: 05 Ağustos 2012, 14:17:38

biraz bilim kurgu tarzı oldu ama yapılmıcak şeyler değil..

Hepimizin bildiği gibi baskınlar ani olmuyor..göstere göstere oluyor...bu tür şeyler çare değil..
bu hükümete ışınlama araçları versen işe yaramaz..!
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

picpicpic

bu tarz bir silah düzenli bir orduya karşı kullanışlı olabilir, ama söz konusu örgüte karşı hiçbir işe yaramaz, o sorunun tek çözümü ülkeyi kanser gibi saran amerikancılığı yok etmekte, bütün sorunların çözümü bu, başka yolu yok malesef.

matador

Dostlar,Ustalar bugüne kadar mayın arama ve imha üzerine çok çeşitli robotlar geliştirildi bu ülkede. Geçtiğimiz yıllarda sınırda mayın temizleme krizi yaşandı neden hiç bir projeye destek verilmedi hazır hale gelmiş robotlar neden değerlendirilmedi. Hadi robotlara güvenilmedi diyelim bu karar yadırganmaz ama geliştiriciler bir araya getirilip bir takım oluşturulup bu işi Türk evladına bırakabilirlerdi. Bunu da yap(a)madılar. İlk önce yabancılaşmış kafaların değişmesi lazım.

fryrmnd

Alıntı yapılan: malpaslan1979 - 05 Ağustos 2012, 14:07:16
Arkadaşlar keşke coğrafyayı görmüş olsanız. Er erbaşların hepsi özel eğitimli komando değil. Usta birliğine gelene kadar 100-150 mermi atan daha görmedim. Ben usta birliğine kadar toplasanız 15 mermi atmadım. Şarjör yanakları eğri büğrü olduğundan atışlara gittiğimizde silahlar tutukluk yapardı. Bakım içtimada MG3 çü diye eğitim almış askerler söktüğü silahı bir araya getiremezdi. Silahına alışkın olmayan askerler değil terörist baskını normal sıfırlama atışlarında titrerdi, neden titriyordu adam alışık değil ki korkuyor.

Dört pervaneli helikoptere gelene kadar uğraşılması gereken çok ayrıntı var değerli dostlar.

Bu arada şehitlerimize rahmet kederli ailelerine başsağlığı diler yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar dilerim.

en büyük sorun bu. ben de tank asteğmendim. isteyenle iddiaya girerim tank kapağının nerden kitlenceğini dönemin yarısı bilmiyordur. hala salak salak yanaşık düzen eğitimi veriliyor bu ülkede. ses gür çıkacak. dik dur.  elleri yapıştır bacaklara. elleri yüzleri boya. çakı gibi asker maşallah. elde g3 20 kes sık sonra tuttuklu yapsın. nefesini tut tetik ez. kum torbasına  iyice daya kolunu  >:(   uygun adım ateşşş.

OG

Alıntı yapılan: elek - 05 Ağustos 2012, 14:33:04
bu hükümete ışınlama araçları versen işe yaramaz..!
Hükümet mi savaşıyor orada....

Hükümet askerin her istediği imkanı temin ettiği halde,

bu @elek'e söyleseeen
anlatsaaan
gösterseeen
gözüne de soksan
imkanı yok anlamaaaaz.

Olabilir, capacity...

mesaj birleştirme:: 05 Ağustos 2012, 20:27:14

Alıntı yapılan: z - 05 Ağustos 2012, 12:54:03
Enerjisini yerden alan, ucurtma gibi yere kablo ile bagli helikopter benzeri bir makine silahta dahil olmak uzere gozetleme techizatini yerden yuzlerce metre yukariya kaldirabilir ve 4/4 luk nobet tutabilir.

fakat boyle bir sistemi yapmis olsak dahi kullanilmasina izin vermeyebilirler.
Arazi genelde uygun değil.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

OG

Alıntı Yap1 milyar dolar karşılığında ABD den izin almadan sınırötesi yapabilme hakkımızı satış..

Benzer şey @gerbay için de söylenebilirdi,  bilmem ne için bilmem neyini sattı diye.  ;)  Naapçaz şimdi...

Alıntı Yapterörle mücadele etmiş askerlerin yargılanması.
Yargı bitmedi, arasından 1 adedi bile temiz çıkacak olsa bu aşamada iken hepsi temizdir. Sonuçlanınca konuşuruz. Bugün ancak umuma anlatılanları, gösterilenleri konuşabiliyoruz. Konuşacaksan onları da katmalısın. Veya susacak sonucu bekleyeceksin.

Oslo moslo ve diğerleri, siyasi taktik.  Askeri taktiklere benzer, başarılı olabilir de olmayabilir de.  Neticede hepsi bir savaş bütününün parçaları, farklı cepheleri.

Andromeda

Dışişleri bakanlığı resmi bir açıklama ile dubai anlaşmasını doğruladı 
ama sonradan paraya ihtiyacımız olmadığını anladık(foyamız ortaya çıktı...) ve anlaşmayı meclise getirmedik dediler...

"Naapçaz şimdi..." :-[

;D
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Firzen

Alıntı yapılan: elek - 05 Ağustos 2012, 21:27:14
Dışişleri bakanlığı resmi bir açıklama ile dubai anlaşmasını doğruladı 
ama sonradan paraya ihtiyacımız olmadığını anladık(foyamız ortaya çıktı...) ve anlaşmayı meclise getirmedik dediler...

"Naapçaz şimdi..." :-[

;D

Hocam yanlış anlama ama benim babam milletvekili ben bu kadar derin bilmiyorum.Size kim söyledi veya sızdırdı eğer doğruysa bu bilgiyi?
Kararsız...

OG

Karıştırma, çok şey bilir o arkadaşlar.

fryrmnd

gizli anlaşmanın belgesi neden birleşik devletler matbaasında bulunsun onu da anlamış değilim  :o

fryrmnd

peki hadi diyelim biz muz cumhuriyetiyiz(aslında pek de uzak olduğumuzu düşünmüyorum ama), uluslararası bir anlaşma meclise gelmeden gizliden imzalandı vatana ihanet işlendi. nasıl olsa bir şey yapamaz kimse yanlarına kar kalır. peki amerikadan 1milyar doları aldıysak bunların kongresi senin meclisinin imzalamadğı bir anlaşmayı nasıl onaylar 1milyar doları serbest bırakır.

fryrmnd

niye hocam şamil tayya ret vermi şike yasasında  :)

Oceanicy

Alıntı yapılan: gerbay - 05 Ağustos 2012, 20:48:15
hocam hükümet savaşmıyor ama hükümet yaptığı anlaşmalar ile verdiği direktifler ile insanların elini kolunu bağlıyor..

bakınız, 1 milyar dolar karşılığında ABD den izin almadan sınırötesi yapabilme hakkımızı satış..

bunu kim sattı? askerler mi...   oslo mutabakatına kim kimi gönderdi?  Oradaki mutabakat sağlanan maddelerin birisi de terörle mücadele etmiş askerlerin yargılanması.. bunu biliyormusunuz..  kim yaptı bunu, askerler mi..

sorumluluk bu hükümet dahil, belki son 50 yıllık tüm hükümetlerde..  biraz objektif bakın olaylara..

sana katılmıyorum bazı konularda. sınırdaki bazı askerlerin para için bu ülkeye pkk kadar zarar verdiğini ben tahmin edemessin. yargılananlar arasında bu bahsettiklerimdende gayet cok var.

aslında konunun siyasete kayması yanlış bence burda biz teknik olarak tartışmamız lazım eğer bizim işimiz bu, siyaset yapıcaklar siyaset bilimleriyle ilgilenirse bizde işimize daha iyi odaklanabiliriz.

birkan

Alıntı yapılan: Oceanicy - 06 Ağustos 2012, 02:15:04
sana katılmıyorum bazı konularda. sınırdaki bazı askerlerin para için bu ülkeye pkk kadar zarar verdiğini ben tahmin edemessin. yargılananlar arasında bu bahsettiklerimdende gayet cok var.

aslında konunun siyasete kayması yanlış bence burda biz teknik olarak tartışmamız lazım eğer bizim işimiz bu, siyaset yapıcaklar siyaset bilimleriyle ilgilenirse bizde işimize daha iyi odaklanabiliriz.
Ben sınırda askerim. 19 yılımı verdim bu işe. Bu topraklarda da yedinci yilim. Öyle lafı ortaya bırakıp çekilmeyin. Olayı ve kisileri açıklayın savcılığa suc duyurusunda bulunun öyleyse. Biz canımızı dişimize takiyoruz burada mücadele için. Bakin şu anda Suyumuz gelmiyor. Getirilemiyor. Bu sıcakta tam 23 gündür banyo yapamadık. Tuvalet temizliğimizi bile su ile yapamıyoruz. Zaten konserveden başka bir şey olmadıgı için tuvaletede çıkamıyoruz ya.  Coğu zaman bu hainlerin kurşunu gelip beni bulsada kurtulsam noktasına geliyoruz. Bu tür çıkışları duyunca üzülüyoruz daha kötü oluyoruz. Kesin bilginiz varsa hukuka başvurun. Eğer yoksa yapmayın lütfen. Yargılananların iddianamelerinin çoğunlugunu okudum. Suçlamalar başka türden hep.