Quadracopter bekçiler

Başlatan salih18200, 05 Ağustos 2012, 11:17:37

muhittin_kaplan

@Birkan
‎Hiçbir millet yoktur ki, içinde bizim kadar hain yetiştirsin!
İ.İnönü.

Yazılanları Okumuyor, Es geçiyorum. Yoruldum. Çünki şartları bilmeden, Ankaraya "DOĞU" diyen zihniyetlerin Burada "işkembe-i kübra" dan sallamalarına.
"Yok asker Vurmuyor,Olmadı Para Alıyorlar, Yok Hain Bunlar."  Lafları Moda Oldu.
Esas Soruyu Soruyorum Bu Çeşit Düşünen Çeşit İnsanlara
Canınız Kaç Para ? Biz Aldığımız Parayı Şu devreyi Yapmaya, Bu Programı Geliştirmeye Değil Gerektiğinde Ölmek İçin Alıyoruz.

@ Oceanicy
Tekrar Ediyorum Canınız Kaç Para ?

Andromeda

No:101 -;4 Temmuz 2007, Türkiye ile ABD arasındaki kredi-hibe anlaşması hk.

Türkiye ile ABD arasında, Türkiye'nin devam etmekte olan ekonomik reform sürecinin desteklenmesi ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Irak'a yönelik askeri operasyonunun Türk ekonomisi üzerindeki olası olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla, ülkemize 8.5 milyar ABD Doları krediye çevrilebilir 1 milyar ABD Doları tutarında hibe sağlanmasını öngören bir anlaşma 22 Eylül 2003 tarihinde imzalanmıştı.

Türkiye'nin Irak'a tek taraflı müdahalede bulunmaması hususu, anlaşmanın ön koşulu haline hiçbir zaman gelmemiştir.  Türkiye bu anlaşmayla tek taraflı müdahale konusunda bir taahhütte bulunmamıştır.

Anlaşma uyarınca Türkiye'ye taksitlerle verilmesi öngörülen 1 milyar ABD Doları hibenin ödenmesi sürecinde, Türkiye'nin Irak'a tek taraflı müdahalesi sözkonusu olursa, ABD tarafı ödemenin geri kalanını askıya alma hakkına sahipti. Nitekim, tek taraflı müdahale halinde anlaşmaya esas teşkil eden anlayışın ortadan kalkacağı anlaşmada kayıt altına alınmıştı. Bu, ABD'yi bağlayan tek taraflı bir karardı. 

Sözkonusu anlaşmanın imzalanmasından sonra, Türk ekonomisinin performansı, istikrarlı ve sürdürülebilir büyümesi ile birçok alandaki yapısal reformlar ve köklü değişikliklerin getirdiği olumlu sonuçlar üzerine yapılan siyasi/ekonomik değerlendirmeler sonucunda ülkemizin bu tür mali desteğe ihtiyacı bulunmadığına karar verilmiş ve anılan ekonomik yardım anlaşmasının işleme konulmasından vazgeçilmiştir. Hazine Müsteşarlığı'nın bu konudaki kararı bildirmesi üzerine Bakanlığımızca keyfiyet ABD tarafına bir Nota ile duyurulmuş; gelişmeler, anlaşma üzerinde herhangi bir gizlilik unsuru bulunmadığından Hazine Müsteşarlığı'nın yaptığı yazılı açıklamalarla zamanında kamuoyuyla da paylaşılmıştı.

Sözkonusu anlaşma, onay için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sevk edilmemiş ve yürürlüğe girmemiştir.
http://www.mfa.gov.tr/no_101--_4-temmuz-2007_--turkiye-ile-abd-arasindaki-kredi-hibe-anlasmasi-hk_.tr.mfa

Nazikçe şunu söylüyorlar;
Biz hibe anlaşması yaptık, bu hibeyi almanın şartı Kuzey Irak a kurşun bile atmamaktı...(askerlerimizi öldüren pkk nın üslendiği kuzey ırak tan bahsediyorlar...)
ama bu ülkede basın az da olsa çalışıyor  ,kaşla göz arasında gece yarısı meclisden geçirmek zor olacak, vazgeçtik...
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Oceanicy

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 06 Ağustos 2012, 04:59:27
@Birkan
‎Hiçbir millet yoktur ki, içinde bizim kadar hain yetiştirsin!
İ.İnönü.

Yazılanları Okumuyor, Es geçiyorum. Yoruldum. Çünki şartları bilmeden, Ankaraya "DOĞU" diyen zihniyetlerin Burada "işkembe-i kübra" dan sallamalarına.
"Yok asker Vurmuyor,Olmadı Para Alıyorlar, Yok Hain Bunlar."  Lafları Moda Oldu.
Esas Soruyu Soruyorum Bu Çeşit Düşünen Çeşit İnsanlara
Canınız Kaç Para ? Biz Aldığımız Parayı Şu devreyi Yapmaya, Bu Programı Geliştirmeye Değil Gerektiğinde Ölmek İçin Alıyoruz.

@ Oceanicy
Tekrar Ediyorum Canınız Kaç Para ?

Allah'a şükür vatanına en son hainlik yapıcak insanlardan biriyim. benim yazdıklarımızı "okumuyorum "yerinne keşke bi okusaydın benim özellikle bazı askerlerin yazdığımı görürdün. siz bana garanti edebilirmisiniz o sınırda askerlik yapan rütbelilerin ve aslarının hepsinin vatan millet aşkıyla yanıp tutuştuğunu? 19 yıllık emegini vermiş abim işini düzgün yapış çok cefa çekmiştir eyvallah bunlara zaten bi lafımız yok ama ben ne diyorum "bazı". bizde birinci ağızlardan dinledik birebir bu işin içindeki kişilerden duyduk da söylüyoruz .çok şükür işkembe-i kübra dan sallamak için bi nedenim yada kimseye kastım yok.

@muhittin_kaplan
sorarım sana,sen beni ne kadar tanırsında beni vatan haini ilan edecek kadar işkembe-i kübradan sallarsın?

hgs

1Milyar$ gizli saklı bir olay değil. Hükümet yeni kurulmuş. Abd ırağa gireeck. Daha doğru düzgün dış politika nedir bilmiyor (Bugünde doğru düzgün bilmiyor) iken büyük bir ekonomik kriz ortada (çünkü savaş sebebi ile petrol fiyatları tavan yapmış) durumad idi.
Türkiye hükümetinin bu işten sorumlu kısımları savaşa abd yanında girme adına bir takım pazarlıklara girmiştir. Çünkü  savaş demek bir sürü ekonomik kayıp ortaya çıkması demektir. 1Milyar dolar hibe yada bunun yerine 8.5Milyar dolarlık geri ödemeli kredi teklif etmiştir karşı taraf. Bu en çok konuşulan maddedir. Oraya girilse idi oranın geleceği hakkında söz sahibi olmak gibi bir takım avantajlar ortaya çıkacaktı. Bu durumu eski genel kurmay başkanı mahkemede veya gazate röportajında zaten (hangisi oldugunu tam bilmiyorum) açık açık dile getirdi.  Meclis oylamasında bu savaş için yapılan oylamada tezkere geçmemiştir. ve dolayısıyla orada yapılan anlaşma maddeleri devreye hiç girmemiştir. Sonraki dönemde hükümet ekonomide ipleri sıkı tutarak dönemi sıkıntısız atlatmıştır.

Bu dönemden sonra sınırötesi haraket yapılmıyor durumu yanlıştır. Sonraki dönemlerdede sınır ötesi harakat yapılmıştır ancak çok kısa süreli olduğunu hatırlıyorum. Girdiğin toprak abd toprağı nede olsa. öyle canın istediğinde işgal edemezsin. Hükümet bu tip bir alaşma sebebiyel sınırötesi harekat yapmıyor demek saçma bir yorumdur.

Hükümet ümmetçi bir dış politika ile türk ulusunun geleceğini karartabilecek çok riskli bir yoldan gidiyor. Çoğumuzun hoşuna gitmiyor. Diğer işleri düzgün yapamasa ilk seçimde sandığa gömülür, ama işte pek çok konuda vasatın üstünde işleri götürüyor. Bu durumda yapacak bir şey yok.

Güneydoğudan bir toprak kaybetme riski çok gerçekçi bir durum olarak karşımıza geliyor. Bende açıkcası artık kopacaksa kopsunlar sonrada savaşacaksak karşıda cephesi evi barkı olan bir devletin, tüm her şeyini yoketmek için savaşalım düşüncesi hakim olmaya başladı. Bu işin sonu hiç iyi değil. Sonunda türkiyenin her yerinde kan gövdeyi götürür ermeni techirinden hiç bir farkı olmayan durum.  Kürtleri nasıl ayıracaksın kolayca ülkeden ?  Çok kan akar. Çok zaman kaybederiz.

Andromeda

Şubat 2003 de tezkere meclise sunuluyor..1 mart tezkeresi ..
daha öncesindede pazarlıklar yapılıyordu...bizimkilerin 20-30 milyar  istediği  falan...
hatta basında "at pazarlığı" diye çıkmıştı..
zaten martın sonunda da ırak a bombalar inmeye başladı...
tezkere geçmedi ama hükümet abd ye çok büyük lojistik destek sağladı...
amerikan uçakları bizden kalkıp ırak ı bombalıyordu..hatta ırak füzeleri bizim topraklarımıza düşüyordu...
bu dubai anlaşması ise eylül 2003 tarihinde imzalandı....8,5 kredi veya 1 milyar hibe olayı...
arada neler döndü tabii ayrıntılarını bilmiyoruz...
meclise getiremediler ama imzayı bastılar...para alındımı alınmadımı ,karşılığı ne oldu belirsiz..
abd toprağı olması ve girememe olayını ise değerlendirmek lazım...
meşru müdafa olayı her zaman vardır...
şimdi ise abd yok...bakalım zaman ne gösterecek...
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Firzen

Alıntı yapılan: gerbay - 06 Ağustos 2012, 00:22:18
28 Şubat döneminde Çevik Bir in israil ile nasıl meclis in bilgisi dışında gizli askeri anlaşmaları imzaladığını ve o anlaşmaların uygulandığını, israil e ne gibi askeri imtiyazlar sağlandığını araştırın, öğrenin, bu işler nasıl oluyor görürsünüz..

şu an baş vekil bazı konuları meclis e mi getiriyor sanıyorsunuz? en azından suriye ile ilgili konuları bile görmüyormusunuz.. meclis te mi karar verildi suriye politikasına, kararı boşverin, meclisin haberi mi var hükümetin ne yaptığından..

arkadaş çıkmış babam milletin vekili demiş, günümüzde milletin vekili mi var, parti başkanlarının vekili var. hangi milletin vekili parti başkanına muhalif kendi hür iradesi ile oy verebiliyor?

EVET ARKADAŞIM DEDİM BABAM AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ....BUNUNLA DA GURUR DUYUYORUM VE BABAM AVRUPA BİRLİĞİ VE ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER KOMİSYONUNDA YANİ O SENİN BAZI SÖYLEYİPTE HALA ÇOĞUNUN MANASINI BİLE ANLAMADIĞIN ANLAŞMALARIN ALTINA İMZA ATANLARDAN AMA TABİ SEN HERŞEYİ ÇOK İYİ BİLDİĞİNDEN BABAMIN MİLLETVEKİLİ OLMASINA GEREK YOKTU BU ÜLKEYİ SEN TEK BAŞINA DA İDARE EDEBİLİRSİN. BABAM ETRAFTA YAYILMASIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN DİYE BANA BİLE NELER YAPTIĞINI SÖYLEMEZKEN SENİN GİBİLER SAÇMA SAPAN GİZLİ YAPILMIŞ ANLAŞMALARIN BU ÜLKEYİ BATIRACAĞINI SÖYLÜYORSUNUZ...VE BENİM BABAM ASLEN PROFESÖR ÖYLE SOSYAL BİLİMLER DE DEĞİL KENDİSİ CAMBRIDGE DE MASTER DOKTORA YAPMIŞ BİRİSİ EMİN OL KENDİ HÜR İRADESİ İLE KENDİ PARTİSİNE BİLE GEREKİRSE RET OYU VERİR VE YAPTI DA.
Kararsız...

OG

Hiç kimse bir diğerini küçümseyerek, kötüleyerek zafer kazanamaz, boşuna uğraşmasın. Zaten bu akılsızlık olmazmı...

Aklı başında sevgili arkadaşlarım.

Siz biz bu memleketin değerleriyiz.
Katkı yapabilen buyursun.

İş partizan boyuta kaymasın. Kilitlenmek zorunda kalmasın.

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mavikaplan

Alıntı yapılan: OG - 06 Ağustos 2012, 21:55:24
Hiç kimse bir diğerini küçümseyerek, kötüleyerek zafer kazanamaz, boşuna uğraşmasın. Zaten bu akılsızlık olmazmı...

Aklı başında sevgili arkadaşlarım.

Siz biz bu memleketin değerleriyiz.
Katkı yapabilen buyursun.

İş partizan boyuta kaymasın. Kilitlenmek zorunda kalmasın.

Kesinlikle katılıyorum, şuanki hükümeti desteklemiyorum ama terör şuanki hükümetin suçu değil. Bu hükümetten öncede terör vardı. Başarılı olamasalarda terörü bitirmek için bir takım şeyler yapmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar. En azından denediler, diğer hükümetler gibi gelip bu konu karşısında kös kös oturmadılar. Açılım v.b. şeyler yaparak onlara el uzattılar ama onlar bunu ellerinin tersiyle iterek gerçek niyetlerinin barış olmadığını gösterdiler. Barış isteselerdi açılıma köstek değil destek olurdu. Açılım yaparak başarılı olamasalarda pkk 'nın gerçek yüzünü bize gösterdiler, en azından neyin ne olduğunu daha iyi anladık.

Tabii şuanki hükümeti desteklemiyorum, muhalefet partiden yanayım ama terör örgütü için bir şamaroğlanı aramaya gerek yok. Terör bu hükümetten öncede vardı.

MC_Skywalker

Quadrocoper in zor olduğunu var saydı peki T1 gibi alet yapılmaz mı?

otonom olmasına gerek  yok remote control olsa da olur.

sizce geliştirlebiltesi nedir?

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: mavikaplan - 06 Ağustos 2012, 22:02:24
Kesinlikle katılıyorum, şuanki hükümeti desteklemiyorum ama terör şuanki hükümetin suçu değil. Bu hükümetten öncede terör vardı. Başarılı olamasalarda terörü bitirmek için bir takım şeyler yapmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar. En azından denediler, diğer hükümetler gibi gelip bu konu karşısında kös kös oturmadılar. Açılım v.b. şeyler yaparak onlara el uzattılar ama onlar bunu ellerinin tersiyle iterek gerçek niyetlerinin barış olmadığını gösterdiler. Barış isteselerdi açılıma köstek değil destek olurdu. Açılım yaparak başarılı olamasalarda pkk 'nın gerçek yüzünü bize gösterdiler, en azından neyin ne olduğunu daha iyi anladık.

Tabii şuanki hükümeti desteklemiyorum, muhalefet partiden yanayım ama terör örgütü için bir şamaroğlanı aramaya gerek yok. Terör bu hükümetten öncede vardı.
95-2002 arasına bak, 2002-2012 arasına  bak. 2002-2011 arasında terör dirildi.

Oceanicy

Alıntı yapılan: maytere - 06 Ağustos 2012, 22:44:51
95-2002 arasına bak, 2002-2012 arasına  bak. 2002-2011 arasında terör dirildi.
düz mantık yürüt neden dirildi. çünkü hükümet onların istediklerini vermedi. onların yaptıkları kaçakçılıklara kalleşliklere faili meçhullere izin vermediği için terör yeniden dirildi, dış tehditler kendilerine tehdit gördükleri için dirildi. bu hükümetin suçu değil haklı tutumudur.

Firzen

Alıntı yapılan: gerbay - 06 Ağustos 2012, 21:54:26
hocam ne yani şimdi

benim babam senin babanı döver mi diyorsun...

o şekilde kocaman kocaman harfler ile yazarsan ipin ucu başka yerlere gider,  ben senin babanın şahsına bir itham da bulunmadım genel olarak meclise bakış açımı ifade ettim, bunu da sen ne yazarsan yaz değiştiremezsin.. yaptıkları işler ortada..

haaa, iş o noktaya gelirse; benim babam senin babanı döver haberin olsun..

Benim babam senin babanı döver gibi birşey demiyorum zaten senin baban ile ilgili konu bile açmadım.Benim demek istediğim kafanda o kadar tüm meseleleri çözmüzsün ki,iktidar da oturan 326 kişi sadece el indirip kaldırmak için var.Zannediyorsun ki sadece onlar devleti batırmak için böyle gizli anlaşmalar yapıyorlar Türkiye alyehine.Ve evet bilerek büyük harflerle yazdım benim babama da laf gidiyor diye senin babana laf gidince olgunlukla karşılıyorsan o zaman o senin medeniyetin derim ben sadece...
Kararsız...

malpaslan1979

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 06 Ağustos 2012, 22:39:45

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Gatling Gun

Ultimate Weapons- Gatling Gun

Crazy Mini-Gun

sayın MC_Skywalker döner namlulu gatling gun ile yapılacak her silah karşı tarafı fareye çevirecektir saklanacak delik arayacaklardır şuna kesinlikle inanıyorum ki sağlam bir kaide üzerine oturtulacak dönernamlulu sistemler atış gücüyle karşı tarafı caydıracaktır ülkemiz bu tip çok namlulu toplardan yapamaz mı bu çok namlulu topları kaideye yada bir kuleye oturtamaz mı atış gücümüzle karşı tarafı yıldıramaz mıyız üretmeye zaman yoksa örneğin Ruslardan alamaz mıyız?

berat23

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 06 Ağustos 2012, 22:39:45

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

israilden almak varken neden rahatımızı bozalım,yapmaya çalışalım,değil mi? %100 yerli logoyu bastık mı oh mis...

OG

Tamam arkadaşlar, daha iyi yapacak olan çıksın meydane.

Kursun siyasi oluşumunu. Alsın oyunu. Gelsin yapsın.

Bunun adı Demokrasi imiş ve bu işler böyle oluyormuş.

-----------

Bu üsttekine de birsürü eleştiri gelir. Zaten sistem bozuk vs gibi.

Haklıdır/haksızdır.

Kendi fikrimi söyleyeyim,

Bu gibi durumlarda boş durmadan insanlara doğruları anlatmak, durmadan insan yetiştirmek. Tüm bunlar yapılmazsa kafanızdaki doğru ne olursa olsun zemin bulamıyacağınız için buralarda boş lakırdı yapmaktan öteye geçilmez.

En önemli yatırım insana yapılan yatırımdır.

Her nasıl şekil ve usulde güç yetiyorsa. Dernek, organizasyon vs vs, bir oluşum ve ardından bu oluşumun gücüyle eğitim çalışmaları.

Haa, bana kimse destek olmuyor. Eh işte o zaman ben boş bir adamım, benden bir nane olmaz. Şu alttaki imzamın anlamı da kısaca bunları anlatır zaten.

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.