Dahili ethernet barındıran işlemciler

Başlatan frederic, 06 Ağustos 2012, 01:35:58

frederic

Arkadaşlar,bana dahili osilatörü olan,mclr si kapatılabilen,dahili ethernetli,mümkünse birde 16 mips ve üzeri ,8 veya 16 bit bildiğiniz bir işlemci varsa söylermisiniz? Çokmu şey istedim nedir  :)

ise

arm7-9 serisinde lpc2368 - str912 gibi işlemcilerde ehternet mac  mevcut fakat phy yoktur 

serhat1990

18f66j60 , 18f97j60 ...  j60 ve j65 serileri var.  Dahili etnernet özelliğini barındıran işlemciler.

fgokcegoz

STM32 lerin ethernet modüllü olanları var. Ama phy barındırmadığından ekstra bir entegre ihtiyacı ortaya çıkıyor. Texas ın stellaris serisi var, ARM çekirdekli. Onların ethernet+phy olanları var, biraz pahalıdır ama haberin olsun.
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

frederic

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: serhat1990 - 06 Ağustos 2012, 08:40:13
18f66j60 , 18f97j60 ...  j60 ve j65 serileri var.  Dahili etnernet özelliğini barındıran işlemciler.

Bu bahsettiğiniz işlemcileri biliyorum hatta 18j67j60 ile de bir deneme yaptım,fakat bu familyadaki işlemciler 10 mips civarı ve benim daha hızlı bir işlemciye ihtiyacım var.Microchip çok güzel picler çıkardı fakat ethernet li picler yerinde seyretti sanırım,bu seriden başka üretilmedi.Birde dahili osilatör ve mclr iptali de aslında sahada çok işe yarıyor,fakat ne yazık ki bu işlemcilerde buda yok.

serhat1990

Ben bildiğimi yazdım Pic başlığı altında olunca :)

Hocam bende getirttim kullanacam bir projemde bakalım sonuçları nasıl . Performans açısından bana yeterli gelecekmi :) stm32f407 serisinden sonra kesinlikle hayır diyorum bakalım :)

armsistem

Benim bildiğim lpc2368 dahili ethernet yok.

fgokcegoz

Alıntı yapılan: serhat1990 - 06 Ağustos 2012, 10:08:53
stm32f407 serisinden sonra kesinlikle hayır diyorum bakalım :)

STM32 serisi ile ne gibi bir sıkıntı yaşadınız acabada, böyle diyorsunuz, merak ettim doğrusu :)
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

serhat1990

Alıntı yapılan: fgokcegoz - 06 Ağustos 2012, 11:47:52
STM32 serisi ile ne gibi bir sıkıntı yaşadınız acabada, böyle diyorsunuz, merak ettim doğrusu :)

Hocam yanlış anladınız STM32 serisinden sonra her pic beni memnun edemez dedim. STM32'de ne sıkıntım olacak  :)

peko

STM32 için tavsiye edeceğiniz Development kit var mıdır ?
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

serhat1990

Alıntı yapılan: peko - 06 Ağustos 2012, 13:21:43
STM32 için tavsiye edeceğiniz Development kit var mıdır ?

STM32F4Discovery ' yi önerebilirim. Forumda Bülent Hoca'nın dersleri mevcut. Ayrıca forumda bu konuda çok örnek var.

http://www.st.com/internet/evalboard/product/252419.jsp --> Çizgi Tagem'den alabilirsiniz.

Ama benim hayalim olan kit başka  :)

http://www.st.com/internet/evalboard/product/252216.jsp

İyi çalışmalar.

peko

Alıntı YapAma benim hayalim olan kit başka 

Çizgi'de göremedim bu kiti .?
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

serhat1990

Hocam o kiti çizgi tagem'de bulumazsınız. Çizgi tagem'de stm32f4discovery mevcut. Diğerini arrow'dan bulabilirsiniz .

peko