Pickit2 online nerden alabilirim

Başlatan ÖMER., 21 Ağustos 2012, 19:47:06

desman

Ben karaköyden 35 liraya almıştım aynısını..
A freshman at YTU

AsHeS

Alıntı yapılan: ÖMER. - 22 Ağustos 2012, 12:35:58
Bluemaviye dün düşmüş :) şükür bu nasıl birşey..

http://www.bluemavi.com/vitrin/tablo_new.asp?adet=1&kitap_id=750217&kategori=30#ara
Brenner8'in adını biopic yapılmış hali ben önermiyorum neden bende aynısı var bu aletin lakin xp de çalıştırmak için 1 ay uğraştım ayarlarsın çalışmaz windows 7 için bilmem hangi ayarları yaparsın herşey tamam dersin yine çalışmaz kısacası sinir eder adamı ha illa alacağım diyorsan ben sana 15 liraya vereyim bendekini evde yatıyor bomboş onun yerine expkits firmasının pk2 klonunu aldım gayet kafam rahat usb den takıyorsun at diyorsun atıyor.Ama vaktim var diyorsan sureelectronics firmasının pk3 klonuna bak derim.

ÖMER.

Alıntı yapılan: AsHeS35 - 22 Ağustos 2012, 17:08:59
Brenner8'in adını biopic yapılmış hali ben önermiyorum

siparişi verdim bile.. :) abicim ben araştırdım pek bir sorun göremiyorum bluemaviyede sordum en çook sattığımız ürünelrden diyorlar.. sorun olması durumunda zaten geri gönderebiliyorum onun yerine malzeme alırım ne yapim.. ama sorun olacağını zannetmiyorum.. bu konuyu ben açtım sabahına bluemaviye baktım pikit2 ararken bunu gördüm bende vardır bunda bir hayır dedim verdim siparişi.. bende sürekli bluemaviden alışveriş yapıyorum.. sizlerede sormak istedim ama hep yabancı siteler önerildi... expkit in sitesinede baktım telefon açtım pickit2 için adam tatildeyim dedi.. dorukanstıoreden al dedi orda var pickit2 ama oranında kapıda ödemesi olmayınca.. bluemavden verdim siparişi... 3 gün içinde sorun sorun çıksada çıkmasada buraya yazıcam.. bakalım ne olacak.. ben windows7 kulnamıyorum kimseninde kullanmasını tafsiye etmiyorum rezil birşey windows klasikten şaşmam :)
mete

AsHeS

Alıntı yapılan: ÖMER. - 22 Ağustos 2012, 20:09:02
siparişi verdim bile.. :) abicim ben araştırdım pek bir sorun göremiyorum bluemaviyede sordum en çook sattığımız ürünelrden diyorlar.. sorun olması durumunda zaten geri gönderebiliyorum onun yerine malzeme alırım ne yapim.. ama sorun olacağını zannetmiyorum.. bu konuyu ben açtım sabahına bluemaviye baktım bunu gördüm bende vardır bunda bir hayır dedim verdim siparişi.. bende sürekli bluemaviden alışveriş yapıyorum.. sizlerede sormak istedim ama hep yabancı siteler önerildi... expkit in sitesinede baktım telefon açtım pickit2 için adam tatildeyim dedi.. dorukanstıoreden al dedi orda var pickit2 ama oranında kapıda ödemesi olmayınca.. bluemavden verdim siparişi... 3 gün içinde sorun sorun çıksada çıkmasada buraya yazıcam.. bakalım ne olacak.. ben windows7 kulnamıyorum kimseninde kullanmasını tafsiye etmiyorum rezil birşey windows klasikten şaşmam :)
Bir sorun olmadan kullanabilmeni umarım.

Saruman

Alıntı yapılan: AsHeS35 - 22 Ağustos 2012, 23:41:35
Bir sorun olmadan kullanabilmeni umarım.

Ben de brenner kullanıcısıyım 2 yıldır sorunsuz çalışıyor. Ayrıca kendi sitesinden indirdiğim orijinal şemayı kullandım.

Lütfen derdinizi forumda paylaşın, çözüm arayın, bazen işler 2 direnç değiştirmeyle çözülebilecek kadar kolay olmuyor.

AsHeS

Alıntı yapılan: silvercopper - 23 Ağustos 2012, 17:04:03
Ben de brenner kullanıcısıyım 2 yıldır sorunsuz çalışıyor. Ayrıca kendi sitesinden indirdiğim orijinal şemayı kullandım.

Lütfen derdinizi forumda paylaşın, çözüm arayın, bazen işler 2 direnç değiştirmeyle çözülebilecek kadar kolay olmuyor.
Derdimi forumda çoktan paylaştım kaldı ki şemayı da ben kullanmadım hazır aldım Karaköy'den hazır aldığım şeyi de dağıtıp baştan toplamaya hiç niyetlenmedim bir kere de değişime gönderdim 2.si de aynı hatayı yapınca zaten soğudum.Bende 2-3 ay kullandım 2-3 kere program atmayı başardığımı düşünüyorum sonradan debug için pk2 klonu aldım bir sorunum yok mutluyum :).
Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

ÖMER.

Kargo bugün geldi
Daha önce bozulduğunu düşündüğüm piki taktım İlk denememi yaptım okuma ve yazmada sorun yok.. Pike yazdırdığım hex dosyasını program üzerinden okuduğum hex dosyasıyla karşılaştırdım yüklenen hex dosyası ile program vasıtsaıyla okuduğum hex dosyası aynı.. yani kısaca sorun yok.. yazdığınız program doğru bir şekilde yazılıyor ve doğru bir şekilde okunuyor bu akşamda reelde deneme yapıcam..

küçük bir test videosu hazırladım..

http://youtu.be/MdD1ZtlpXQY

mete

ayhani

Alıntı yapılan: ÖMER. - 22 Ağustos 2012, 20:09:02
siparişi verdim bile.. :) abicim ben araştırdım pek bir sorun göremiyorum bluemaviyede sordum en çook sattığımız ürünelrden diyorlar.. sorun olması durumunda zaten geri gönderebiliyorum onun yerine malzeme alırım ne yapim.. ama sorun olacağını zannetmiyorum.. bu konuyu ben açtım sabahına bluemaviye baktım pikit2 ararken bunu gördüm bende vardır bunda bir hayır dedim verdim siparişi.. bende sürekli bluemaviden alışveriş yapıyorum.. sizlerede sormak istedim ama hep yabancı siteler önerildi... expkit in sitesinede baktım telefon açtım pickit2 için adam tatildeyim dedi.. dorukanstıoreden al dedi orda var pickit2 ama oranında kapıda ödemesi olmayınca.. bluemavden verdim siparişi... 3 gün içinde sorun sorun çıksada çıkmasada buraya yazıcam.. bakalım ne olacak.. ben windows7 kulnamıyorum kimseninde kullanmasını tafsiye etmiyorum rezil birşey windows klasikten şaşmam :)

Ben eğitim setimde brenner 8 veriyorum, kendimde win7 64 bit laptobumda kullanıyorum, sorunsuz.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

ÖMER.

Alıntı yapılan: ayhani - 24 Ağustos 2012, 19:26:55
Ben eğitim setimde brenner 8 veriyorum, kendimde win7 64 bit laptobumda kullanıyorum, sorunsuz.

bilgisayara ilk taktığımda bir sorun oldu aha dedim :)) AsHeS35  ın dediği gibi oldu sorunlu bu dedim...
5 dakka kadar düşündüm ben mpasm ile program yazıyorum yazdığım asm dosyasından config ayarları kısmını iptal ettim sildim asm dosyasını derledim brenner ile gelen usburn programı üzerinden config ayarlarını yapınca yani manuel olarak.. sorun çözülmüş oldu.. belki AsHeS35  arkadaşımızında farkdemediği böyle bir sorunu olabilir diyede düşünüyorum.. usburn programını açıp sağ köşede Config from hex file seçeneği var onun kilikini kaldırıp manul olarak programdan config ayarlarını gireseniz sorun çözülür diye düşünüyorum AsHeS35  arkadaşım..
mete

gevv

@ÖMER.   pickit2 için yardım istiyorsunuz  pahalı bir fiyata brenner alıyorsunuz  garip :)

ben olsam  kaliteli bir klon alırdım http://www.expkits.com/?s=urun_detay&urun=pickit2.htm

Saruman

Yanlış anlaşılma olmuş benim Brenner ile bir sorunum yok. Üst mesajlarda başka bir arkadaş sıkıntı yaşamıştı.

@gevv bence arkadaş kendisi yapsa hazır almasa daha iyi olur ;)

gevv

evet @silvercopper  yapması daha iyi olur   ben denemedim ama önerilen bir klon :) https://320volt.com/pickit2-klon-5-volt-3-3-volt/  kullananlar memnun kalmış

ÖMER.

Alıntı yapılan: gevv - 24 Ağustos 2012, 20:18:18
@ÖMER.   pickit2 için yardım istiyorsunuz  pahalı bir fiyata brenner alıyorsunuz  garip :)

ben olsam  kaliteli bir klon alırdım http://www.expkits.com/?s=urun_detay&urun=pickit2.htm

brenner fiyatı sanıırm 35 lira felanmış kazıkık yemiş oldum sanıırm :)) ama işcilikleri harika hayırlısı

Alıntı yapılan: silvercopper - 24 Ağustos 2012, 20:22:26
Yanlış anlaşılma olmuş benim Brenner ile bir sorunum yok. Üst mesajlarda başka bir arkadaş sıkıntı yaşamıştı.

pardon o sorun AsHeS35 arkadaşınmış :) dalgınlık kusura bakma

mete

Saruman

@gevv yanlış anlamayın sizinle bir sorunum yok yazınıza muhalefet olmak adına değildi yanıtım.

Millet olarak genellikle ,

Uzmanı değil ise hazırını alsın parası çöpe gitmesin çar çur olmasın deriz cebimize ağır şartlarda giren 3 kuruşu korumak isteriz ama yapa boza yapa boza bir yerlerden başlamak lazım.

ÖMER.

Alıntı yapılan: silvercopper - 24 Ağustos 2012, 20:56:35

Uzmanı değil ise hazırını alsın parası çöpe gitmesin çar çur olmasın deriz cebimize ağır şartlarda giren 3 kuruşu korumak isteriz ama yapa boza yapa boza bir yerlerden başlamak lazım.

öncesinde hazırını almak gerekki bi görelim gerçekten işe yarıyormu artılarını ve eksilerini görmek gerek ben menmun kaldım imalatına başlarım yakında :)
pickit deneyimide yaşamak gerek ikisi arasında ne gibi farklar var görmek için.. pek bir fark olduğunuda zannetmiyorum benim görüşüm yükleyici programda usburn programında küçük bir sorun var doğrudan config ayarlarını alamıyor manuel olarak giriyorsunuz hataların sebebide bu brennerda bir sorun yok..
mete