MSP430 Programlama Notları 2.Baskı

Başlatan EmaNet, 25 Ağustos 2012, 18:55:33

The Gariban

Bende tebrik ederim çok güzel hazırlanmış.
Bu karttan bende de var. 3-4 ay önce bir LED olsun yakıp söndüreyim diye uğraştım ancak yazılım için çalışan bir link  bulamadım.Fatih İnanç beyindi sanırım  tutorial inide kontrol etmiştim ama 3-4 Gb lık dosyada indirdiğim halde programı kurup çalıştıramamıştım.
Belki bu kitapla beraber shareware de olsa program ve bunun açıklama pdf ide eklenebilirse kullanmak isteyen çok fazla vakit kaybetmez gibime geliyor.
Koca Texas Ind. de bu kutuya bir CD yi eklememiş hayret .
Başarılarınızın devamını dilerim.

Firzen

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 26 Ağustos 2012, 04:31:02
Emeği geçen herkese teşekkürler. Gerçekten büyük bi hizmet. İlgi görmüyor diye düşünülmesin gerçekten birçok kişiye faydası olmuş önceki kitabın hatta haberini aldım Bilecik üniversitesinde bu kaynağı kullanıyorlarmış. :) Zenginleştirilmiş bu baskınında bir çok kişiye faydası olacaktır eminim.

Haberi nereden aldınız bilmiyorum ama aynen öyle bilecikte bu kaynağı kullanıyoruz :)
Kararsız...

frederic

Ülkenin sizin gibi değerlere ihtiyacı var hakikaten,hayat boyu başarılı olursunuz İnşAllah.

fatihinanc

Alıntı yapılan: The Gariban - 26 Ağustos 2012, 17:56:49
Bende tebrik ederim çok güzel hazırlanmış.
Bu karttan bende de var. 3-4 ay önce bir LED olsun yakıp söndüreyim diye uğraştım ancak yazılım için çalışan bir link  bulamadım.Fatih İnanç beyindi sanırım  tutorial inide kontrol etmiştim ama 3-4 Gb lık dosyada indirdiğim halde programı kurup çalıştıramamıştım.
Belki bu kitapla beraber shareware de olsa program ve bunun açıklama pdf ide eklenebilirse kullanmak isteyen çok fazla vakit kaybetmez gibime geliyor.
Koca Texas Ind. de bu kutuya bir CD yi eklememiş hayret .
Başarılarınızın devamını dilerim.

Hocam IDE olarak IAR'ın kod sınırlamalı(4k) sürümünü indirmek bence en kolay yöntem. CCS ~1.5GB çünkü. Ama CCS'te de kod sınırlaması 16k.
Kitaptaki çoğu kodu IAR ya da CCS'te sorunsuz çalıştırabilirsiniz hocam;

IAR EW Kickstart 4k;
Sürümler : http://processors.wiki.ti.com/index.php/IAR_Embedded_Workbench_Kickstart_for_TI_MSP430_Release_Notes
Link : http://www.ti.com/lit/zip/slac050

Selamlar...
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

The Gariban

Açıklamalar ve linkler  için teşekkürler .

mehmet

Teşekkürler, seminer ve sonrası için önemli
bir başvuru kaynağı olacak.

Saygılar...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

EmaNet

Alıntı yapılan: ayhani - 26 Ağustos 2012, 13:30:10
Emeğinize sağlık müsadenizle kitabınızı 1amper.com'un e-kitap bölümüne ekleyeceğim.

Ekleyebilirsin.

ZZombie

Elinize sağlık.
Harika bir kaynak olmuş.

Devamı gelir umarım.
Her yere linki veriyorum :)

Firzen

@Fatihinanç bugünkü .... çok güzeldi şimdiden teşekkür ederim size.
Kararsız...

t2

Seminer deyince aklıma geldi. Şöyle bir şey varmış.  uzaktan bilgisayar başından sesli canlı bağlantı yapılıyor. webte seminer, webinar.

http://www.gotomeeting.com/fec/

GibsonSG

Mikroişlemci tabanlı işlere yeni yeni merak sarmaya başlayıp bir adet MSP 430 Launchpad sipariş ettim. İngilizce kaynak sürüyle vardır ama acaba düzgün içerikli bir Türkçe kaynak var mıdır diye merak ederken forumda bu kitabı gördüm. Benim gibi yeni başlayan ya da daha önce başka denetleyicilerle uğraşıp da MSP430'u da denemek isteyen herkese çok yararlı olacağına inandığım bir kitap. Sömestre'de tamamen MSP430 ile haşır neşir olmayı planlıyorum ve bu planımda bu kitabın bana çok büyük destek vereceği çok açık. Sizin gibi bu denli emek dolu işer yapan, bilginin paylaştıkça güzelleşeceğini düşünen tecrübeli arkadaşlarımızın, yol göstericilerimizin olması mutluluk verici. Size bir sorum olacak bu kitabın yanında MSP430'u iyice kavrayabilmek için bana neler tavsiye edersiniz?

metaltrrocker

oh oh bende tam bugün başlamıştım msp430 umla led yak işlerine:D
emeğinize sağlık iyiki varsınız.