Rs232 iletişim için pc'de arayüz programı yapılabilir mi?

Başlatan ziyaretci, 09 Eylül 2012, 01:09:58

ziyaretci

Merhaba,

Başlıkta belirttiğim gibi Rs232 için terminal programlarından hariç bir pc arayüz programı yapmayı istiyorum

Beni bilgilendirir misiniz  tecrübeleriniz ve bilgilerinizle.

Teşekkürler..

My75

Profilap Expert

İsis'deki gibi komponentlerle tasarlıyorsun,tek fark butonları,göstergeleri,displayleri,ledleri v.s birçok elemanı arayüz için düzenleyebiliyorsun..Çok işimi gördüğü için bu programı lisanslı aldım,verdiğim para helal olsun..Çok değil zaten 80€ idi sanırım.. :)

Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

kudretuzuner

Merhaba
Ben,  "VB.Net 2008 express edition"kullanmaktayım.Program hazırlamak için özellikler için birkaç gün araştırmak lazım.Ama sizin için C# daha kolay gelecek kanısındayım.
http://www.microsoft.com/visualstudio/en-us/products/2008-editions/express
Amatör

serhat1990

c# ile ilgili forumda @yararman hocanın notları var seri port ile ilgili uygulamada mevcut inceleyin isterseniz.

ziyaretci

Alıntı yapılan: My75 - 09 Eylül 2012, 04:06:03
Profilap Expert

İsis'deki gibi komponentlerle tasarlıyorsun,tek fark butonları,göstergeleri,displayleri,ledleri v.s birçok elemanı arayüz için düzenleyebiliyorsun..Çok işimi gördüğü için bu programı lisanslı aldım,verdiğim para helal olsun..Çok değil zaten 80€ idi sanırım.. :)

Artık 99.90€ :)

Gerçekten güzel bir program olmalı, mesela resimde gösterdiğinizde led1 komponenti var bunu programda denetleyicinin pinini mi tanıtıyorsunuz? Yani programın işleyişi nasıl örnek olarak bir butonla 1 led yakmak için programda düzenlenen tasarının ayrıntılarını yazar mısınız?