Android hakkında

Başlatan EMG81, 14 Eylül 2012, 10:47:36

EMG81

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 14 Eylül 2012, 11:59:19
Android için iki türlü geliştirme ortamı var biri hepmizin bildiğ JAVA tabanlı SDK diğerisi ise C++ tanablı NDK (Native Development Kit)

SDK ---->  http://developer.android.com/sdk/index.html
NDK ----> http://developer.android.com/tools/sdk/ndk/index.html

yapmış olduğunuz uygulamaları dağıtnak için https://play.google.com/apps/publish/ adresine gmail hesabınızla bağlanmanız gerekmete.

Merhaba,

Sabah bunları indirmiştim. :) Os yi biraz anlayayım, kod yazmaya başlayacağım. Kafamda birkaç uygulama var :)

Teşekkürler.

Edit: Hangisini önerirsiniz? Java? C++?

MC_Skywalker

NDK ya hiç bulaşmadım C++ bilgim yeterli değildi. Java ise kopyala yapıştır gibi birşeyler oldu.

sana hangisi uyuyorsa onu tercih etmelisin bence başlangıç için SDK ile başla.

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: EMG81 - 14 Eylül 2012, 11:57:54
Giriliyor. maillerimi filan okudum. Gmail de resimlerime filan baktım. İnternet açısından herşey normal.

@arm_beginner

"Ceptelefonumda şöyle şöyle şöyle bir sorun var ardım ediiiiiiiiiiiiiiiiin" diye bir başlık açtığımı düşünmüyorum. Android i tanıma amaçlı en başta "-" karakterleri ile belirttiğim 3 soru sordum ve sorularım için kullandığım cihaz, marka model vs bilgilerine ihtiyaç yok. Buradan senin daha benim yazdıklarımı okumadığını anlıyorum.

Biri tek kelime cevap verir, diğeri soru sorma sanatını öğretir(Beni yanlış anlma). Sabah işler ile ilgili bir iki sorunda oldu. Bu gün genel bir kesim tersinden kalktı herhalde..
Siz forum kullanmasini ogrenin sonra gelip buradaki tek kelime cevabi elestirin. Oyle somuna boyle civata..

EMG81

Hmmm. Siz beni eleştirdiğiniz konuda çok iyisiniz? Verdiğiniz tek kelimelik cevaplar ile forum u çok iyi kullanıyorsunuz öylemi?.. Peki.  Öyle olsun. Ben forum kullanmayı bilmiyorum. Suç bende!! Zaten ben kim sizi eleştrimek kim.. Sizi eleştirmek benim ne haddime paşam.. Laf dalaşına girmeyeceğim. Sizden herhangi bir civata beklediğimi sanmıyorum ve "Lütfen bir gün gelirde sizden civata istersem, elinizde bana göre birşey olmadığını söyleyiniz..!"

Teşekkürler.

LukeSkywalker

"Degil mi" gibi bir soruya " degil" ile cevap verince neden bu kadar agresiflestin? İlk mesajimda verdigim siteyi biraz dirdiklesen butun sorularina cevap alacaktin.! Ama nankorluk daha kolay tabi.

fgokcegoz

Google Play bir gmail hesabıyla entegre olarak çalışmak zorundadır. Telefondan google play(android market) e girmek istiyorsanız, telefonda gmail oturumu açık olmalıdır. Bu şekilde girip google play den yazılım yükleyebilirsiniz. PC den de google play i kullanabilirsin. Seçtiğin programları telefona yüklemek istersen, (tabi gmail oturumu açılmış şekilde olmalı)  gmail sayesinde pc ve telefon senkronize çalışacağından, pc den yüklemek istediğin programı seçtiğinde telefon otomatik olarak algılar ve yazılımı yükler. Senin sorunun android marketin telefondaki firmware ile uyumsuzluğu.. O yüzden OS güncellemesi yapman şart. Gmail ile senkronizasyon problemi falan değil, senin yaşadığın...
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

EMG81

Alıntı yapılan: maytere - 14 Eylül 2012, 13:47:20
"değil mi" gibi bir soruya " değil" ile cevap verince neden bu kadar agresiflestin? İlk mesajimda verdigim siteyi biraz dirdiklesen butun sorularina cevap alacaktin.! Ama nankorluk daha kolay tabi.

Sizinle tartışmayacağımı söylemiştim. Eğer verdiğiniz link i incelemediğimi düşünüyorsanız, çok yanlış yoldasınız. Lütfen artık bu konu altına yorum yazmayınız.

Alıntı yapılan: fgokcegoz - 14 Eylül 2012, 14:46:47
Google Play bir gmail hesabıyla entegre olarak çalışmak zorundadır. Telefondan google play(android market) e girmek istiyorsanız, telefonda gmail oturumu açık olmalıdır. Bu şekilde girip google play den yazılım yükleyebilirsiniz. PC den de google play i kullanabilirsin. Seçtiğin programları telefona yüklemek istersen, (tabi gmail oturumu açılmış şekilde olmalı)  gmail sayesinde pc ve telefon senkronize çalışacağından, pc den yüklemek istediğin programı seçtiğinde telefon otomatik olarak algılar ve yazılımı yükler. Senin sorunun android marketin telefondaki firmware ile uyumsuzluğu.. O yüzden OS güncellemesi yapman şart. Gmail ile senkronizasyon problemi falan değil, senin yaşadığın...

Konuyu açma nedeminin herhangi bir sorunu çözme amaçlı olmadığını daha önce belirtmiştim. Neyse, 1-2 gün önce market e girebildim ama yazma fırsatı bulamadım. yeni bir gmail adresi aldım ve cihazdan eskisini kaldırıp, yenisi girdim. Bu girilen yerde senkronize et gibi birşeyler vardı, senkronize ettim. Netten birçok şey indirdi ve kurdu. Application a gittiğimde marketin, google play store olduğunu gördüm ve google play store a giriyor şuan.

App ları, paralı, parasız, popüler, sık kullanılanlar gibi kategorize etmişler. İstediğinizi indirip kurabiliyorsunuz. Market yada Google play store bu imiş.

Os nin mantığını biraz kavradım gibi. İlk boş zamanımda kod yazmaya başlayacağım. Teşekkürler.