Alınık Ez-Chronos Saat :)

Başlatan KIRIKDR, 20 Eylül 2012, 19:22:43

Erhan YILMAZ

https://www.picproje.org/index.php/topic,42726.new.html#new
Bende saatimi satılığa çıkardım ilgilenenler bağlantıyı inceleyebilir.

gloin

daha önce 2 adet chronosu ilgilenen arkadaşlara satmıştım, artık chronos ile işim bitti gibi, başka ufuklara yelken açmayı düşünüyorum  :)

tez sırasında birden fazla chronos dan ivme sensör datalarını toplamama gerekiyordu, bu yüzden de Chronos ile birlikte gelen ve PC'nizin USB portuna taktığınız Access point sadece 1 chronos ile haberleşecek şekilde programlandığından bir tane de CC-Debugger almak durumunda kalmıştım. Acces point in üzerine bir header, 1-2 kapasite direnç  lehimleyip acces point i de programlayabilir duruma getirmiştim.

Kısacası elimde;

* 2 adet Chronos 868MHz saat
* 1 adet modifiye edilmiş Access Point
* 1 adet CC Debugger
* 1 adet Access point i programldığınız flat kablo
* 1 adet shield li USB kablo (access point i sağlam ve rahat şekilde PC ye bağlamak için kullandım)
* Orjinal kutudaki tornavida, CD, vida vb aksesuarlar
* Birden fazla chronos u haberleştirdiğim ve IAR ortamında geliştirdiğim kodlar. Ben 4 chronos a kadar veri toplamıştım, yalnız 4 chronos kullandığınızda 100Hz de veri toplarken SimpliciTi da veri kaybı olmasını önlemek için Chronos un üzerindeki kodu da 3 tane xyz datasını bufferladıktan sonra gönderecek şekilde değiştirmiştim.
* Dataları kaydedebileceğiniz Matlab2010 da geliştridiğim GUI programı

İlgilenen arkadaşlar mesaj atabilirler, istenirse güvenilir olması açısından gg ye de koyabilirim. iyi çalışmalar..

Not: Elimde sadece 1 adet modifiye edilmiş Access point var, diğeri malesef okulda kayboldu sanırım, elinizde 868 MHZ lik başka chronoslar varsa onları da multipoint chronos ağınıza ekleyebilirsiniz.. ;)
Gloin

Saruman