sorun : 3310 "geçersinz sim"

Başlatan SpeedyX, 02 Ekim 2004, 12:26:32

SpeedyX

nokia 3310 a simi taktıktan sonra önce simi görüyor... açılıyor ve hemen sonra "sim kart kabul edilmedi" hatası veriyor.

bunu nasıl çözebiliriz?

DumrulBey

Merhaba,

SIM kartlar ile ilgili sorunu operatörünüzün çözmesi zorunlu. Eğer Turkcell kullanıyorsan 4440535 numaralı telefonu ara ve teknik birimi iste. Sana sorunun telefondan kaynaklanıp kaynaklanmadığını söyleyeceklerdir. SIM kartda sorun varsa zaten 48 saat içinde halletmeleri gerekir.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

SpeedyX

simkart sağlam...
telefonda sorun var

peko

Alıntı yapılan: "DumrulBey"Merhaba,

SIM kartlar ile ilgili sorunu operatörünüzün çözmesi zorunlu. Eğer Turkcell kullanıyorsan 4440535 numaralı telefonu ara ve teknik birimi iste. Sana sorunun telefondan kaynaklanıp kaynaklanmadığını söyleyeceklerdir. SIM kartda sorun varsa zaten 48 saat içinde halletmeleri gerekir.

Sevgili speedyX kardeş;

Sanırım telefonunun sim konnektörlerinde mekanik bir sorun yaşıyorsun.
Önce makineyi aç (korkma,problem yaşamazsın) sim konnektörünü yerinden çıkararak mekanik olarak pinlerini düzelt ve vidalarını kapanmadan Lcd'yi üzerine koyarak test et, aynı hatayı veriyorsa sim kart devresinin yakınlarında düşen,kopan direnç,kapasite vs.. bi komponent olabilir. Kısaca hatayı kendin çözebilirsin çünkü bu tür bi problem genelde basittir. Hee dersenki peko kardeş  ben daha fazla ayrıntı isterim,meraklıyım bu işe,kurcalamam lazımm ,ne nedir ne değildir diye.. yaparım sana bi güzellik :))

Operatörler bu işleri çözemez.Evet simkart kendilerine ait olduğu için cevap verme sorumluluğu duyarlar ama sadece duymakla kalırlar  :D  bişi çözemezler..
Başka kart denedinmi diye sormuyorum sana.
Simkartın arızalıysa git güzel kardeşim bi Turkcell point'e ,değiştirsinler 2 dakkada..

Kolay gelsin.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

SpeedyX

Alıntı YapSevgili speedyX kardeş;
Hee dersenki peko kardeş  ben daha fazla ayrıntı isterim,meraklıyım bu işe,kurcalamam lazımm ,ne nedir ne değildir diye.. yaparım sana bi güzellik :))

ok kardeş ben bu işe gerçekten meraklıyım. cep telefonları nasıl tamir edilir öğrenmek istiyorum... yapabileceğin bi yardım varsa şimdiden çok teşekkür.

saygılar.

peko

@speedyX

Şu aralar notebook'umda problem var, halleder etmez birkaç dosya upload edeceğim.. >Aklımdasın.. yoğunluk malumm.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

SpeedyX

@peko,
hala beklemedeyiz, umutla bekliyoruz... :)
Tam 1 yıl olmasını bekleyemedim üzgünüm

SpeedyX

peko'yu hala sabırla bekliyoruz.

aslan_korhan

Cep tamiri edenlerinde pek bilgisi yok çoğu zaman.
Diyelim telefon şarj etmiyor. Adam telefona ayit kartın resimini çıkarıyor ve orada şarj kontrol entegresini buluyor. Sonra entegreyi değiştiriyor. Dikkat edersen resim yazdım, şema değil. Bu resimde hangi entegre hangi kısımları kontrol ettiğini yazar.
Net'te baya vardı bunlardan...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.