Ynt: Cep Telefonu ile Ev Otomasyonu

Başlatan Chevick, 01 Ekim 2012, 23:01:37

Chevick

Alıntı yapılan: anladinmi - 04 Ekim 2012, 14:34:22
Ben nokia 5110 ile MCU'yu konusturmustum. Mesaj geldiginde söylüyor, atabiliyor, arayan kisinin numarasini gösteriyor. Gnooki kelimesini google'da arat.
Uygulama söyle idi : Otomatik bariyer açmak isteyen, 5110'nun numarasini ariyor. Eger arayan numara izin verilen kisilerin listesinde ise, MCU röle çektirip barrier açiyor.

Bluetooth modullerini de projelerimde epey kullaniyorum. Onlari kullanmak çocuk oyuncagi (breakout yoksa lehimlemesi ayri güzel).
Bu durumda sadece ufak seri bir protokol yazman gerekiyor, veya hazir bir kütüphane bul, örnegin Firmata.
Nette bulacagin birçok projedeki protokollerden esinelenebilirsin.

Sonuç olarak hoca güzel proje vermis, fakat mühendislik bitirme tezi için biraz zayif kalmis.

Benm normalde bölümüm elektrik fakat kendimi elektrikte yeterli gördüğüm için elektronik projesi pic li proje aldım. Proje genel olarak zayıf fakat cep telefonuna yazılım olayı biraz ugrastıracak gibi gözüküyor bakalım . Yazılımın şöyle olmasını istiyorum bluetooth destekli bir cep telefonu modüle veri gonderdıgınde o veriyi denetleyen kontrol işlemcisi röleleri açıcak sorun surada hocam bluetooth la elle yazarak veya sms yoluyla göndermemi istemiyor cep telefonuna yazılacak menu ile ornegın Televizyon ON secıldıgınde bluetooth modülüne bu mesajı iletmeli. Devresi konusunda biraz sıkıntım olabilir malum elektronik fazla bilgim yok bunla ilgili bir kaynak varmı bildiğin. ?

Erhan YILMAZ

baykoyu

eğer basitce yapmak istersen bence DTMF bu işi çözer. Heleki gsm modulden bahsedince ayrıca bi devreye ihtiyaç duymadan halledilebiliyor.

Chevick

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 06 Ekim 2012, 04:40:42
https://320volt.com/android-uzerinde-msp430-bluetooth-ile-kablosuz-kontrol-uygulamasi/ Adresindeki yaptığım örnek uygulama işine yarayabilir.
çok güzel yapmışsın tebrikler aynı bu benm projem yapmaya çalışacağım nereden başlayım nasıl ilerleyim yardımcı olursan sevinirim