PCB matkap önerisi!!

Başlatan engin.763, 27 Ekim 2012, 19:20:54

Tagli

Ben zamanında ucuz setten almıştım, içinden spiral çıkmadı. Spiralle çalışmak sehpa kullanmaktan daha rahat olabilir. İkisine de sahip bir arkadaş varsa yorumlarını duymak isterim. Belki gidip spiral alabilirim.
Gökçe Tağlıoğlu

Ersin

İkisinden de var sehpa kesinlikle daha rahat , spiral zaten gravür amaçlıdır.
Elde delmek anca dandik uç ile olur, o uç ta yumuşaktır esner , dolayısı ile hemen kırılmaz ama delerken çapak yapar ve ikide bir bilemek lazım.
En doğru yontem carbide uç + sehpadır , bu olayın duygusal tarafu da var, bazıları 2-3 ayda 1-2 devre yapar bunlara bu fazladır.Bu aletler ne sıklıkla kullanılacak ne kadar gerekli ve cüzdan durumuna bağlı bişey.

vatandas30

0.8 mm matkap ucu nasıl bilenir? el matkabımın ucuna taktım taş üzerine tuttum ama olmadı.

Ersin

Dremel'e kesme karbon disk takarak, bileme taşına göre tanecikleri daha küçüktur

Mucit23

Dremel in yanında gelen aşındırıcı taş ve diğer zımbırtılar ile 0.5mm tıg bile biledim. Tabi bu iş için iyi bır mercek, keskin bır göz, doğru ekipman ve birazda doktor elleri lazım

Bazen orjinal halinden bile iyi oluyor..

kaan571

bende  zamanında heves  edip dremel almıştım 100 tl ye ama  sadece tek başına dremel pek işe yaramıyor onun için 1 yıl sonra satıp bu ürünü aldım.
http://www.hepsiburada.com/liste/lotus-210-parca-mini-el-aleti/productDetails.aspx?productId=hrlotus210prcmini&categoryId=13003116&SKU=HRLOTUS210PRCMINI

içinde yok yok  sprila  esnek hortumuda  var dremel in sadece esnek mili 70 -80 tl iken  bu fiyata ben  210 parça ürün aldım üstelik dremel ile aynı işi yapıyor ben gayet memnunum... :)