PC de Iphone uygulamaları geliştirmek

Başlatan z, 05 Kasım 2012, 12:39:32

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 18 Haziran 2013, 19:28:12
Tüm detaylar burada. https://developer.apple.com/devcenter/ios/index.action

ID sorasa iPhone/iPad için almış olduğunuz ID kullanabilirsiniz

hocam iyi hos zaten bu xcode altindada var ama mesela ben bir app da tableview kullanmak istiyorum üzerine gelip alta basili tutugumda bana reference manuali aciyor derdim burda basliyor tableview veya her neyse textview kullanabilmek icin bu refference de öncelikle nerlere bakmak gerek nasil yol izlemek gerek =)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

z

Uzun ugraslardan sonra mac makinem nihayet bugun geldi.

Simdi benden Apple ID ve password istiyor.

Iphone icin kullandigim Apple ID yi aynen bu makinede de kullanirsam ileride sorun yasarmiyim?

Daha onceleri Iphone ve Ipad icin ayni ID yi kullandigimda sorun yasadim diye hatirliyorum. Ote yandan
Farkli farkli ID ler almak icin farkli email hesaplari acmak da isime gelmiyor.

Bu konuda fikri olan varmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

CaFFeiNe

google ne güzel, 2 pc, 1 laptop, 1 tablet, 1 telefon hepsinde aynı hesabı kullanıyorum

Ersin

Alıntı YapFarkli farkli ID ler almak icin farkli email hesaplari acmak da isime gelmiyor.
Bu konuda fikri olan varmi?
Bilgisayarda ve telefonda aynı id yi kullanabilirsin sorun yok, ben öyle kullaniyorum.

teknikelektronikci

tabiyki ! iphone ipad mac de hepsinde ayni ID yi kullanmaniz hatta mecburi diyebiliriz, cünkü imesage takvim rehber mail hesaplari hepsini senkronize edecek iphone ve ipad den gönderdiigniz imessageleride mac de okuyup cevap yazabilceksiniz ;) bunun icin tek ID sart =) hayirlisi olsun MAC iniz
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

z

Apple'dan yaptığım en zor alışveriş bu oldu. Ödemeyi yapmamın ardından 23 gün geçti. Makine geldi ama hala klavye, mouse gelmedi bu günlerde onları bekliyorum. Şimdilik PC klavyesinı kullanıyorum.

Bu makineye daha doğrusu işletim sistemine çok yabancıyım ancak güzel tasarlanmış kendi kendinize keşfedebiliyorsunuz.

Şu anda en çok merak ettiğim konu;

Makinenin sıfır haliyle backupını alayım istiyorum. Eğer bir aksilik olur da bir şeyleri silersem ilk haline kolayca geleyim.
Ancak ortalıkta windowsda olduğu gibi dosya kalabalığı göremedim. Daha doğrusu temel uygulama iconları haricinde ne bir klasör ne de dosya gördüm.

Bu normal bir durummu? Bacup işlemi için harici disk almadım. Backup işlemi sonucunda oluşacak dosyayı gene aynı makinenin kendi diskine alabilirmiyim?

Önerileriniz nelerdir?

Ersin

Aşağıda (Garage Band) gitar iconun sağında time machine var onu bir incele

z

Peki bu makinede windowsda olduğu gibi klasörler ve onların içindeki dosyalar icon olarak görülmüyormu?

Outlookda olduğu gibi MAC'dda da mail programına birden fazla email hesabı tanıtabilirmiyim? Bu hesapların herbirinin ayrı şifresi olabilirmi?

teknikelektronikci

birden fazla mail tanimlayabilirisniz ama standrat programi kullanmanizi pek tavsiye etmem , time maschine sizin icin her seyi yapiyor, extra backup yapmaniza gerek yok  dosyalara daha dogrusu hard-diske ulasmak icin yukarida git den computer bilgisarima gidip hard disiek ulasabilirsiniz, burda windowsda oldugu gibi programlar yüklenmyior, app lari apps altindaki dosyaya kopyalayip calistirmaniz  veya oldugu yerde calistirmaniz yeter

z

Bir süre başınızı ağrıtacağım.

İşletim sistemine yabancıyım, yanlış bir şeyler yapar siler yada virüsle başım derde girer de makineye müdahale gerekirse ortada kalırım. Yeniden kurulum gerekirse işletim sistemi CD'si de yok.

Nihayet bu gün sipariş ettiğim birimlerin tamamı geldi ve Iphone için gerekli tooları yüklemeye başlayacağım.

gumush

e^st hocam yeni makineniz hayirli olsun.  Bende iki uc ay kadar once gecis yaptim ilk gunler zorluydu ama simdi alistim.

Macosx altinda da Office ve Outlook yazilimi calisiyor. Isterseniz onlarda temin edilebilir. Birden cok cihazda kullanim icin ben tum maillerimi gmail uzerinden kulllaniyorum.( gmail'e yonlendirip yada gmail tarafindan mailleri aldirip ve yine gmail uzerinden bu mail adresinden gonderim yapabiliyorum. )

Terminal uzerinden basit komutlar ile istenilen tum klasorlere ulasilabiliyor.

Virus konusunda sanirim cok endiseye gerek yok , ben windows altinda kullandigim icin Avast'i tercih ettim. Macosx uygulamasi ucretsiz.

Hikmet Gumus  izmir

makdeniz

Mac OS lazımsa Sanal PC ile PC'de kurulum yapabilirsiniz...

Link 
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: gumush - 11 Temmuz 2013, 11:57:30
e^st hocam yeni makineniz hayirli olsun.  Bende iki uc ay kadar once gecis yaptim ilk gunler zorluydu ama simdi alistim.

Macosx altinda da Office ve Outlook yazilimi calisiyor. Isterseniz onlarda temin edilebilir. Birden cok cihazda kullanim icin ben tum maillerimi gmail uzerinden kulllaniyorum.( gmail'e yonlendirip yada gmail tarafindan mailleri aldirip ve yine gmail uzerinden bu mail adresinden gonderim yapabiliyorum. )

Terminal uzerinden basit komutlar ile istenilen tum klasorlere ulasilabiliyor.

Virus konusunda sanirim cok endiseye gerek yok , ben windows altinda kullandigim icin Avast'i tercih ettim. Macosx uygulamasi ucretsiz.

mac de virüs programina nerdeyse ihtiyaciniz yok ama önlem ollarak kullanabilirsiniz

z

Time Machine program ini kullanmayi beceremedim.

Bu iconu tikladigimda select backup disk butonu cikmakta. Bunu tiklayinca Use Disk butonu cikiyor ancak silik gri renkte ve tiklanamiyor.

Other Time Capsule tiklarsam Setup butonu beliriyor ve bunu tiklarsam WiFI cihaz aramaya kalkiyor ve modem haricinde bir sey bulamiyor.

Makinanin su anki haliyle backupini alip olusan backup dosyasini da makinanin kendi diskinde saklamak istiyorum.

Bunu nasil yaparim?