Multimetre Tavsiyesi (True Rms Ekonomik)

Başlatan Extreme, 14 Kasım 2012, 18:04:16

AsHeS

ut71-b bende var fiyatını hatırlamıyorum bu kadar değildi 200 lü birşeydi galiba bir özelliğini sevmediğimden Çin malı kullanmaya döndüm.Şimdi sizin amaçlarınızla örtüşen benim yakaladığım protek 506 var.Kendim Mastech MS8268(çin malı tt-technic adı farklı ) kullanıyorum True RMS özelliği bulunmuyor benim kullandığımda fakat sizin ilacınız bulursanız protek 506.Protek 608 i de kullanmıştım fakat önerim 506 duygusal olarak :)

Extreme

@AsheS35

Ben acaba pahalı siteden mi bakıyorum
http://www.direnc.net/PROTEK506-DIGITAL-MULTIMETRE,PR-4088.html
burada 235 lira gözüküyor.

İlgilendiğiniz için tekrardan teşekkürler.

Extreme

tavsiyelerinizden birini almayı düşünüyorum bütçeme uygun .
yalnız direnc.netde bu ürünler hakkında pahalı gibi . diğer sitelerede güvenemediğimden istanbula gidince kadıköyden veya karaköyden elden alıcam.

AsHeS

Alıntı yapılan: Extreme - 15 Kasım 2012, 18:31:41
tavsiyelerinizden birini almayı düşünüyorum bütçeme uygun .
yalnız direnc.netde bu ürünler hakkında pahalı gibi . diğer sitelerede güvenemediğimden istanbula gidince kadıköyden veya karaköyden elden alıcam.
Egerate'in yerini bilmiyorum fakat İletim Elektrik baya kolay bir yerde hatta Menevşe Han'ın da bulunan Netes'e de sorarsanız aklınıza yatan ürünü fiyat yelpazenizi genişletmiş olursunuz.Ben olsam kaliteli birşey arasam 506 alırım UNI-T lerde kaliteli ama 506 bir başka açıkçası(fanboyluk yapmış olabilirim son cümlemi kaaleye almayabilirsiniz :) ).

Tagli

Ben UNI-T UT61E kullanıyorum. Birkaç ay önce ebay'den 116 TL'ye almıştım. Cihazdan memnunum. Kapasite ölçümünde 75 pF kadar bir öteleme sorunu var ama üzerindeki fark alma düğmesine basarak sıfırlanabiliyor ve bu durumda rahat kullanılabilir. Cihazın maalesef arka aydınlatması yok, ancak içindeki çip bu özelliği desteklediğinden, modifiye edilerek eklenebilir (internette yapılışını gösteren bir rehber vardı). Sıcaklık ölçememesi de bir eksik. Ama bu son saydığım ikisi zaten pek kullanmadığım özellikler olduğundan eksikliklerini pek hissetmedim.
Gökçe Tağlıoğlu

AsHeS

Menü adeti fazlalaşınca insan karıştırıyor UT71 de yanlış 1-2 düğmeye üst üste basınca basıyor feryadı susturmakta bir o kadar zor o yüzden "small is good".

serhat1990

UT-60H önerebilirim . Kullanıyorum gayet memnunum .

İyi Çalışmalar.

Extreme

Arkadaşlar tavsiyeleriniz cok güzel

fakat direnc.net ve hepsiburada.com gibi güvenilir sitelerde gereğinden fazla pahalı gibi gözüküyor?

e-bay güvenilirliliğini sormak istiyorum sanırsam gittigidiyor tarzında şansa güvenilirlik gibi .

ve türkiyede internetden bu multimetreleri alabilecek güvenilir siteler var mı ?
"ashes35" iletimelektriğin yerini bildiği için güvenilir sayılabilir.

Tagli

Ebay'de saticilarin geri bildirim puanlarina bakilarak hareket edilebilir. Ben genelde "top rated seller"lari tercih ediyorum. Pek sik kullanmiyorum gerci, simdiye kadar herhalde 4-5 kez alisveris yapmisimdir. Bir sorun yasamadim ama uzakdogudan gelen kargolar genelde 3 haftadan once gelmiyor.
Gökçe Tağlıoğlu

remzi

Alıntı yapılan: Tagli - 15 Kasım 2012, 18:48:21
Ben UNI-T UT61E kullanıyorum. Birkaç ay önce ebay'den 116 TL'ye almıştım. Cihazdan memnunum. Kapasite ölçümünde 75 pF kadar bir öteleme sorunu var ama üzerindeki fark alma düğmesine basarak sıfırlanabiliyor ve bu durumda rahat kullanılabilir. Cihazın maalesef arka aydınlatması yok, ancak içindeki çip bu özelliği desteklediğinden, modifiye edilerek eklenebilir (internette yapılışını gösteren bir rehber vardı). Sıcaklık ölçememesi de bir eksik. Ama bu son saydığım ikisi zaten pek kullanmadığım özellikler olduğundan eksikliklerini pek hissetmedim.

Arkadaşın dediğine ek olarak UT-61E'yi tek geçerim...

sadogan

malisert32

Merhaba,linkini verdiğim modeli(UT61-E) buradan sipariş ettim,1 günde teslim aldım.Memnunum,tek kelime ile harika.Korumalı,true rms daha neler neler.10 taksit fiyatı da uygun.
http://www.merterelektronik.com/UNI-T-UT-61E-DIJITAL-OLCu-ALETI,PR-40210.html

muhendisbey

O halde benim öğrenciyken aldığım gibi yap protek al. Sıkıntı çekmezsin. Fiyat olarak ta gitti gidiyorda 200 tl civarındaydı zamanında. Ben oradan aldım sıkıntı yok.

Protek 506 modeli.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

AsHeS

Arkadaşlar burnumuzun dibinde ki şeyler için Çin'den getirmeyi göze almak yersiz olur.1 ayda multimetre gelicek arıza var 1 ayda geri gidecek 1 ayda  Extreme arkadaşımız parasını bekleyecek.Şişhane yokuşunu çıkarken sağ tarafta İletim Elektrik görmeme ihtimalin çok zor olan büyük bir dükkanı var.Netes'in ise o yokuşu tırmandıktan hemen sol tarafta ki Menevşe Han'da çok sağlam bir dükkan var ayrıca Tünel'in yanında ki pasajın yol girişinde ölçüm aletleri satan ürün çeşitliliği bol adı aklıma gelmeyen (girdikten sonra karşıya bakın sol tarafınızda kalan en son dükkan) bir dükkan var.Siz bu ürünü eğer İstanbul'dan çok uzak bir yerde yaşamıyorsanız elden alın içiniz rahat etsin.

mesaj birleştirme:: 15 Kasım 2012, 23:33:41

Alıntı yapılan: muhendisbey - 15 Kasım 2012, 23:29:37
O halde benim öğrenciyken aldığım gibi yap protek al. Sıkıntı çekmezsin. Fiyat olarak ta gitti gidiyorda 200 tl civarındaydı zamanında. Ben oradan aldım sıkıntı yok.

Protek 506 modeli.
Çok niyetlenmiştim Protek 506 için fakat 250 lirayı osiloskoba bayılmak daha akılcı gelmişti o zaman :S