yakıtsız enerji üretimi

Başlatan bozukdüzen, 13 Aralık 2012, 11:44:04

fatih6761

Röportajda bir de "enerji salgılamak" ( gibi birşey ) diyor. Literatüre yeni terim sokmuş adam...

pwm.c

yine tehlikeli bir başlık açılmış. şuanda bütün picproje bu adama karşı dolmuş durumda. herkesin yazacak çok şeyleri var ve sonu kötüye gidebilir. elbette benimde yazacak çok şeyim var ama değmez diye düşünüyorum. kendisini uyarmaya çok çalışan olmasına rağmen yine bildiğini okumaya devam ediyor.
bana kalırsa eleştirilerin dozunu fazla kaşırmayın. olur ya, hatalı bişey söylersiniz yada bir konuda o haklı çıkarsa siz borçlu duruma düşersiniz. alacaklı olun ama sevmediğiniz birine borçlu kalmayın sakın.

Mühendislik konusunda bunu fazla deşmeye gerek yok. Mühendis tasarlayan diğerleride uygulayandır. bu tasarımcıların bazıları internetten bulduklarını değiştirip tasarladım diye kullanıyor. bunun adıda mühendis işte. o halde ünvan ayrı bişey bilgi ayrı bişeydir. ülkemizde bilgi için değil ünvan için eğitim veriliyor. işte bütün sorun bu.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

GreeN

Terörü Lanetliyoruz.

Sdttn

Kubi'nin amacı dolandırıcılık.

DataDiver

Bu erke'yi ciddiye alıp hiç araştırmamıştım fakat araştırdıkça önce gülümsedim sonra gerçekten üzüldüm, Zaten memlekette her şeyden soğumuşum, okulun bitmesini bekliyorum bi fırsat yakalayıp kaçmak için böyle şeyler tuzu biberi oluyor... Biz burada hem okuyalım hem çalışalım kendimizi yırtalım sırf şu ülkede standartları yakalamak adına... Biri çıksın yakıt olmadan istediğin yerde istediğin kadar elektrik desin, öbürü çıksın TRT (Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu) gibi bir kanala, leğene ampül falan daldırsın... Bunlar ciddiye alınsın şirketler kurulsun, flamaları çekilsin bayrağımızın yanına. "Yuh yuh soyanlara soyup kaçıp doyanlara, yuh nefsine uyanlara" 

muhendisbey

Katilinin, yüzünü görmeden öldürmediği bir ülkeden, dolandırıcılar memleketine döndü.
Geçenlerde bir belgeselde turistlerin nasıl dolandırıldığından bahsediyordu. Saçma gene ülkemizi karalamaya yönelik diye düşünüyordum. Belgeselin içeriğini öğrendiğimde kanım dondu. Evet hakikaten yapıyoruz!
Ha Avrupa masum mu? Değil, turist için ve vatandaş için ayrı tarifeler var. Bizimkiler illegal yollarla çözmüş(!) ler yada aşmışlar desem daha doğru.

Medyalar (kimse kusuruma bakmasın) Gerizekalı çalışanları ile sonsuz enerjiye bol bol prim verdikçe, dolandırılmamamız sadece şans olurdu.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

muhittin_kaplan

hocam national geo da seri bir belgesel. her ülkede ki dolandırıcıları konu alıyor. bize has birşey değil o belgesel.

Murat Mert

Almadan vermek Allaha mahsusutur. Odun atmadan soba ısınmaz.  ;D
mert07

bozukdüzen

merhaba arkadaşlar bülent hocanın yapmış olduğu devrede gördüğüm kadarıyla voltajı yükseltiyo peki voltajı yükseltirken fazla akım çekmiş olmuyormu

yusuf3101

JOKERAS arkadaşın dediği gibi bende ilk okul çağlarında kafa yormuştum buna, teyip motorları falan sonsuz döngü olayı :) ama olmadı ve lise çağında da olabilme ihtimali olan bir proje çizdim ve malzeme listesi çıkardımki malesef maliyetin fazla tutumasından dolayı deneyler yapamadım :)  elektronik alanında çalışan ve evinde de sürekli birşeyler le uğraşan Yakup isimli komşum var yaşıda biraz büyük ve bende amca diyorum, neyse Yakup amcam da yakıtısız elektrik mantığına merak salmıştı fakat bu alanda oda başarılı olmadı henüz, ben küçük motorlarla denerken o tam istediğim gibi olmasada büyükleriyle uğraşıyordu fakat emekli olduktan sonra uğraşmayı bıraktı :) üniversitede mikro işlemcilerle tanıştıkdan sonra benimde pek merakım kalmadı ama hala diyorum omayacak diye birşey yok herşey olabilir :) belki yıllarınızı alır ama maddiyatınız müsaitse ve adam akıllı kafa yorarsanız yapilabilir bi ihtimal :)
Neyse fazla konuştum galiba Herkeze iyi takılmalar arkadaşlar

mistek

Ne zamanki kayıp sıfır olur ozaman deriz ki evet bu iş olur :)
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Klein

Kayıpları sıfırlamak işi çözmek için yeterli değil ki! Kayıpları sıfırlayıp sistemi kendi kendini besler hale getirdik. Hiç durmadan çalışıyor alet.  Ee ne işimize yaradı?  Bize lazım olan enerji nereden var olacak?

Erol YILMAZ

Dün akşam sonsuz enerji kaynağı buldum...

Nokia marka cep telefonumu şarj ederken şarjı birden çıkardım ve 10 dk sonra
tel görüşmesi yaptım ama telefon ekranındaki üzerindeki pil işareti şarj işleminin devam ettiğini belirtiyordu.

Sanırım artık bende sonsuz enerji kaynağı buldum  :P

birkan

İlkokula gitmeden önce iki teyp motorunu tahtaya vidalayip araya teyp lastiği takmiştim. İlk hızı elimle verince hep döneceğini sanmıştım. Dönmedi tabi meret.  Sonrada babama neden dönmediğini sormuştum. Babam bana;
Bak oğlum şimdi sen çok iyi bir koşucusun. Dunyayı koşarak turlamaya karar verdin. Tuvaletin geldiginde yaptın ve dışkını yedin. Çişin geldiginde yaptın. Onuda ictin. Böylece hiç dışarıdan enerji almadan kendi içindeki enerji ile dunyayı turlarsan bu motorlar da döner dedi.

vedo35

Alıntı yapılan: birkan - 26 Aralık 2012, 19:18:08
İlkokula gitmeden önce iki teyp motorunu tahtaya vidalayip araya teyp lastiği takmiştim. İlk hızı elimle verince hep döneceğini sanmıştım. Dönmedi tabi meret.  Sonrada babama neden dönmediğini sormuştum. Babam bana;
Bak oğlum şimdi sen çok iyi bir koşucusun. Dunyayı koşarak turlamaya karar verdin. Tuvaletin geldiginde yaptın ve dışkını yedin. Çişin geldiginde yaptın. Onuda ictin. Böylece hiç dışarıdan enerji almadan kendi içindeki enerji ile dunyayı turlarsan bu motorlar da döner dedi.

haa haaa nasirettin hocadan fikra gibi anlatmis babaniz. Cok isabetli ve anlasilir bir ornek haa haaa.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.