yakıtsız enerji üretimi

Başlatan bozukdüzen, 13 Aralık 2012, 11:44:04

pwm.c

şu videodaki makineyi izleyen oldu mu?
sizce bu mümkün mü? ve ne kadar süre çalışabilir?
http://www.youtube.com/watch?v=qhwQt1tJYa8#
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

mufitsozen

yahu niye boyle seyleri forumlarda acik ediyorsunuz? Bu kadar rekabetci bir ortamda bu gibi cozumler olmasa bizlerin hali ne olur!

Bu videodaki sistemi aldik, 2 sene kullandik, baktik ki, cok ise yariyor, 30 tane daha aldik. Zaten harcadigimiz paranin yaninda kazancimiz bin kati.

Allah bu sistemi icat edenin ne muradi varsa versin. Sizlere de tavsiye ederiz.

Yanliz kullanim kilavuzunu iyi okuyun, kurulum ve isletme sirasinda puf noktalari var, gozden kacirirsaniz tam randiman alamazsiniz,

soylemedi demeyin!

Aslinda cok acele etmisiz, kubilay Barlas arkadasin TRTdeki sunumunu gormemistik.

Turkiyede bundan daha guzel sistem yapanlar varken paraniz yabanciya gitmesin.

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

mcan

Alıntı yapılan: pwm.c - 27 Aralık 2012, 15:05:36
şu videodaki makineyi izleyen oldu mu?
sizce bu mümkün mü? ve ne kadar süre çalışabilir?
http://www.youtube.com/watch?v=qhwQt1tJYa8#
Rulmanlar filan iyiyse,dönen tekerlerde demir-çelik gibiyse 3-4 saniye filan çalışması lazım.

muhendisbey

onlar olmayacak işler, benim ilgimi çeken başka bir mekanik cihaz var ismini duydunuz mu bilmiyorum Ram pump diyorlar. akarsudan metrelerce yükseğe su basmak için kullanılıyor

Williamson ram pump
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

elektronik

Alıntı yapılan: mcan - 10 Ocak 2013, 20:14:45
Rulmanlar filan iyiyse,dönen tekerlerde demir-çelik gibiyse 3-4 saniye filan çalışması lazım.

tek tur bile dönmez. bu adamlar tam çakal dalga geçiyorlar.

mcan

Alıntı yapılan: elektronik - 10 Ocak 2013, 22:42:43
tek tur bile dönmez. bu adamlar tam çakal dalga geçiyorlar.
Açısal momentuma ne oluyor? Anında yok mu oluyor?

elektronik

bu düzenekteki kayıplar saymakla bitmez. özellikle  kayış olayı bitiriyor. dönen mekanizma eğer ağır olsaydı, mesala eski kasetçalar teyiplerdeki motor kayışının bağlandığı ağır disk gibi , mile bağlı bir disk olsaydı  ağırlığı oranında dönmeye devam ederdi ama ilk kalkışıda ağır  olurdu haliyle.

kaldıki  mementumdan dolayı tek veya daha fazla  tur dönmesi sistemin kendi enerjisi ile o turu döndüğü anlamına gelmiyor ve tek tur bile dönmüş olmuyor.

mesaj birleştirme:: 11 Ocak 2013, 00:15:50

Alıntı yapılan: muhendisbey - 10 Ocak 2013, 20:54:45
onlar olmayacak işler, benim ilgimi çeken başka bir mekanik cihaz var ismini duydunuz mu bilmiyorum Ram pump diyorlar. akarsudan metrelerce yükseğe su basmak için kullanılıyor

Williamson ram pump

bu sistemi daha öncede görmüştüm çok mantıklı . eklediğim resim bu işin mantığını açıklamaya yardımcı olur sanırım.

mcan

Alıntı yapılan: elektronik - 10 Ocak 2013, 23:42:58
bu düzenekteki kayıplar saymakla bitmez. özellikle  kayış olayı bitiriyor. dönen mekanizma eğer ağır olsaydı, mesala eski kasetçalar teyiplerdeki motor kayışının bağlandığı ağır disk gibi , mile bağlı bir disk olsaydı  ağırlığı oranında dönmeye devam ederdi ama ilk kalkışıda ağır  olurdu haliyle.

kaldıki  mementumdan dolayı tek veya daha fazla  tur dönmesi sistemin kendi enerjisi ile o turu döndüğü anlamına gelmiyor ve tek tur bile dönmüş olmuyor.
Kalmadı ki tek veya daha fazla tur dönmesi sistemde depolanmış enerjiden dolayı oluyor yani sistemin kendi enerjisi ,bizim ona önceden aktardığımız enerji.

İlk mesajımda sistem için bir zaman sınırı koydum,ve dikkat ettiysen demir-çelik gibi ağırlığı bilinen metallerden yapıldıysa dedim ki videoda demir tekerler görünüyor.Burada sistemin kendi kendine sonsuza kadar işlemeyeceği sönümleneceği gayet açık.
Bir lrc devresinde kayıp var diye salınmıyor mu diyoruz? Sistem işte basit belli elektrik motoru,dinamoyla yapılmış fren sistemi ve saniyeler cinsinden döndüğünü görürüz.

İkincisi ''tek tur dönmez'' yorumunuzu zaten tek bir soru ile yanlış olduğunu gösterdim.

Sistemdeki kayıp belli, sisemde depolanan enerji belli.Depolanan enerji birim zamandaki kayıpdan çok çok fazlaysa sistemin saatlerce de döndüğünü görebiliriz.Kısacası yorumun yanlış.

t2

Alıntı yapılan: muhendisbey - 10 Ocak 2013, 20:54:45
http://www.sugucupompasi.com/

elektronik

Alıntı yapılan: mcan - 11 Ocak 2013, 00:30:01
İkincisi ''tek tur dönmez'' yorumunuzu zaten tek bir soru ile yanlış olduğunu gösterdim.

ne mutlu size yorumumun yanlış olduğunu tek soruda gösterdiniz!. birbirimizin yanlışını aradığımızı yeni farkettim. ben sistemin yanlışını aradığımızı sanıyordum. ben hala söylediğimin arkasındayım bu alet bu haliyle tek tur bile dönmez.

Alıntı yapılan: mcan - 11 Ocak 2013, 00:30:01
Sistemdeki kayıp belli, sisemde depolanan enerji belli.Depolanan enerji birim zamandaki kayıpdan çok çok fazlaysa sistemin saatlerce de döndüğünü görebiliriz.Kısacası yorumun yanlış.
bu düzenek  için bunu yazdığınızı düşünmüyorum bile.

baştada söylediğim gibi birsürü kayıp var ilk görüşte gözüme çarpanları aşağıda sıralıyorum.

1. düzenekteki kayış
2. düzeneğin dinemosuna bağlı lamba. bayada parlak yanıyor kaç wat harcıyor acaba?
3. su devirdaim pompası'nın kayıpları
4. devirdaim pompasından çıkan suyun o kadar tazzikli olması için belli bir oranda sıkıştırmak gerekiyor buda kayıp değilmi ?
5. pervaneye çarpan suyun ve pervanenin açısı nekadar doğru acaba ? su bir kanada çarpıp iterken bir sonraki kanat suya doğru gelirken su ile ilk teması sırasındaki açısı nekadar doğru ? burdada kayıp yokmu ?
6. dinemonun kayıplarını yazmıyorum bile ( derken yazmış bulundum )

ilk mesajımda tek tur demiştim yok yanılmışım düzeltiyorum bu düzenek yarım tur bile dönmez...

mcan

Alıntı yapılan: elektronik - 11 Ocak 2013, 01:16:41
ne mutlu size yorumumun yanlış olduğunu tek soruda gösterdiniz!. birbirimizin yanlışını aradığımızı yeni farkettim. ben sistemin yanlışını aradığımızı sanıyordum. ben hala söylediğimin arkasındayım bu alet bu haliyle tek tur bile dönmez.

bu düzenek  için bunu yazdığınızı düşünmüyorum bile.
Evet okudugunuzu dogru anlamissiniz, sistem derken genelleme yaptim.

baştada söylediğim gibi birsürü kayıp var ilk görüşte gözüme çarpanları aşağıda sıralıyorum.

1. düzenekteki kayış
2. düzeneğin dinemosuna bağlı lamba. bayada parlak yanıyor kaç wat harcıyor acaba?
3. su devirdaim pompası'nın kayıpları
4. devirdaim pompasından çıkan suyun o kadar tazzikli olması için belli bir oranda sıkıştırmak gerekiyor buda kayıp değilmi ?
5. pervaneye çarpan suyun ve pervanenin açısı nekadar doğru acaba ? su bir kanada çarpıp iterken bir sonraki kanat suya doğru gelirken su ile ilk teması sırasındaki açısı nekadar doğru ? burdada kayıp yokmu ?
6. dinemonun kayıplarını yazmıyorum bile ( derken yazmış bulundum )

ilk mesajımda tek tur demiştim yok yanılmışım düzeltiyorum bu düzenek yarım tur bile dönmez...
Arabada 100 le giderken, motoru bosa al. Simdi sistemdeki hersey kayip olarak hesapla .Hatta frene asil ,araba saak diye duruyormu? Durmuyor... Sen o hesaplamalari istedigin kadar yap,sistemin hareketini dis bir kuvvet olmadan sonsuza dek surdurmesi ayri sey , sonumlenerek durmasi ayri sey.Sonumlenerek dururken de hesaplamalarda mutlaka bir zaman birimi olmali... Bu son mesajim anlasilan yaptigin yanlisi anlayamayacaksin. Ayrica o mesajda dedigin teyp motorundaki o donmeyi ,sadece agirlik gibi basit bir olaya baglayamassin cok eksik bir yaklasim, 1 kg agirligin donme ekseninden 10 metre uzakda donmesi ile 1 kg agirligin donme ekseninden 1cm uzakda acisal hizlari ayni olacak sekilde donmesi ayni seymi?

Burada yanlis filan aranmiyor ,sistemin devinim makinası olarak calismayacagi zaten belli,ama baskalarinin okudugunda yanlis olarak ogrenecegi seyler engellenmeye calisiliyor ,tipki senin eksik yorumunla benim dedigim "tekerin bir miktar daha donmeyi surdurecegi durumunun" olmayacagini anlatmaya calisman gibi...

elektronik

Alıntı yapılan: mcan - 11 Ocak 2013, 09:24:48
Evet okudugunuzu dogru anlamissiniz, sistem derken genelleme yaptim.

Arabada 100 le giderken, motoru bosa al. Simdi sistemdeki hersey kayip olarak hesapla .Hatta frene asil ,araba saak diye duruyormu? Durmuyor... Sen o hesaplamalari istedigin kadar yap,sistemin hareketini dis bir kuvvet olmadan sonsuza dek surdurmesi ayri sey , sonumlenerek durmasi ayri sey.Sonumlenerek dururken de hesaplamalarda mutlaka bir zaman birimi olmali... Bu son mesajim anlasilan yaptigin yanlisi anlayamayacaksin. Ayrica o mesajda dedigin teyp motorundaki o donmeyi ,sadece agirlik gibi basit bir olaya baglayamassin cok eksik bir yaklasim, 1 kg agirligin donme ekseninden 10 metre uzakda donmesi ile 1 kg agirligin donme ekseninden 1cm uzakda acisal hizlari ayni olacak sekilde donmesi ayni seymi?

Burada yanlis filan aranmiyor ,sistemin devinim makinası olarak calismayacagi zaten belli,ama baskalarinin okudugunda yanlis olarak ogrenecegi seyler engellenmeye calisiliyor ,tipki senin eksik yorumunla benim dedigim "tekerin bir miktar daha donmeyi surdurecegi durumunun" olmayacagini anlatmaya calisman gibi...

ben anında durur şak durur diye bişey yazmadım .

yanlışını anlayamayacaksında ne demek ?.

benim eksik yorumumu değil kendi yazdığını iyice düşün gerçekten bunun 3-4 saniye döneceğine inanıyormusun ? bu 3-4 saniye dönsün 5. kattan atlalarım .

teyip olayını örnek olarak verdim ağırlık  uzaklık gibi ölçüler vermedim.

hareket eden hiçbir şey anında duramaz durdurulamaz zaten, yok öyle bişey bunu kafası birazcık çalışan herkes bilir.

ben anında durur diye bişey yazmadım . tabiki biraz döner ama bir turu tamamlayacağını hiç sanmıyorum üzerinde o kadar yük varken bir tur bile dönmez. boşa düştüğünde  kayış , dinemo  ve devirdaim düzeneğin bir tur bile döneceğine izin vermeyecektir.

farzedelimki benim yazdıklarımın hepsi yanlış kafadan salladım , yada bu tip videolara insanları aptal yerine koyan bu tip videolara sinirlendiğimden biraz abartıp bir tur bile dönmez yazdım hadi bir tur değilde 3 tur dönsün.

şimdi ben sana soruyorum samimi olarak cevap bekliyorum bu düzenek 3-4 saniye dönermi ? buna gerçekten inanıyormusun ?.

pwm.c

yahu... kuyuya bir taş attık kırk kişi çıkaramadı  ;D
"videoyu hazırlayan sahtekar böyle bişey olamaz" deseniz ya... zaten adamın  kontaktör yada şalter bağlamayı bile bilmediği açıkca görünüyor. konum değiştirmeyi eliyle yapıyor :) neyse, bu düzenekteki kayıpların neler olabileceğini çıkarabiliriz ama değerlerini bilemiyoruz. bunları ölçüp tek tek hesaplayıp ona göre dönme süresini bulabiliriz. diğer türlü söylediklerimiz ne olursa olsun sallamasyondur, yada buna tahmini diyelim.  :)
internette sahte çok video mevcut. bunlardan bir kaçını göstermiştim. adamın biri el feneri içine patatesi doldurup ışığını yakıyordu. buna inanıp deneyenler olmuş. ;D
şimdi okadar videodan hangisi gerçek hangisi sahte tam kestiremeyiz ama yinede bazen "ACEBA?" diye soruyoruz. "olmaz" demektense "nasıl olabilir?"  dememiz gerekmez mi?
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

HexfeT

Forumu karıştırırken bu başlığı gördüm, görmez olsaydım. Gece gece sinirlerim zıpladı, uykum kaçtı. Bunları ciddiye alıp televizyona falan çıkarıyorlar birde. Acaba yatırım yapacak  parası çok aklı kıt keriz çıkıyor mu? Merak ediyorum.

Yıllardır böyle tipler görüyoruz. Yıllar önce kaydettiğim "ceviz kabuğu" programı bir kenarda duruyor. Isıtmada 1 verip 5 alıyorum, camdan kalp yaptım, Nasa anten tasarımları için bana danışıyor, 500mb hdd nin kapasitesini sonsuza çıkardım gibi bir sürü iddiaları olan sözde profesör bir şarlatan o dönem epey dolaşmıştı tv kanallarını. Güya milletini düşündüğü için Türkiye'ye gelmişmiş beyefendi, desteklenmeyi bekliyormuş.

Meraklı bir insanın daha ilkokul çağında düşünüp, elektrik-elektronik-fizik konusunda temel düzeyle bir şeyler öğrenmeye başladıktan sonra neden olamayacağını çok net anladığı şeylerle ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Bir de olayı komplo teorilerine, milliyetçiliğe falan bağlayıp bir sürü akılsızı peşlerine takıyorlar. Gelde sinirlenme!

İş bilen adam sürünürken hiçbir halttan anlamayıp miş-muş gibi yapan adamlar neden bu kadar kıymetli?

salim ALTIN

Merhaba.

Bunlar demode oldu arkadaşlar.

Yeni yükselen yıldız : güneş enerjisinden akülere şarj edilen enerji  ile  8 KVA lık bir DC motor çalıştırılıyor. Bu motora bağlı 14 KW lık bir 3 faz alternatör çalıştırılıyor VEEEEE evet 14 kw lık alternatif akım 3 faz enerji alınıyor...

ilk anda ne diyo bunlar dediydim ama sistem çalışıyor. :(

Sistem yük değişimlerinde frekans kayması yaptığı için bana geldiler. Yük değişimlerinde hızın sabit kalmasını sağlıyacak bir sürücü istediler. ;)

Hatta paralarına kıyarlarsa istediklerini yapacağım.

Gerçi konuyu AKİL li adamlara danışınca onlar sağdaki meleği dinle sen gibi bir öneri getirdiler. :(

İşin sonunda para olunca bozuyor insanı :-[
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....