Dahili Ethernet Barındıran ARM arıyorum.

Başlatan serhat1990, 20 Aralık 2012, 18:11:43

eistain_54

Ben yanlış mı bakıyorum yoksa hard sayfa 34 de mcunun dahili phy desteği olduğunu ve harici i2c phy desteği sunduğunu mu söylüyor?

mesaj birleştirme:: 20 Aralık 2012, 23:49:30

Birde birşey sormak istiyorum.Bahsi geçen örnekleri inceleyemedim henüz ama dahili phy ve mac olan bi mcu da programımızda biz bu kısımlarla ilgili sadece register kurulumu yapıp geçiyomuyuz?İşler nasıl yürüyor?Gerçekten lise son sınıf öğrencisinin öss psikolojisini oluşturuyo  bende bu ethernet.Nasıl işliyo?Bi açıklama gelir mi?
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

zamzam23

Alıntı yapılan: Mucit23 - 20 Aralık 2012, 23:26:39
Örnek uygulamalar keil ile birlikte geliyor zaten
Keil>ARM>Boards>Keil>MCBSTM32C>RL>TCPnet  klasörü içerisinde bir sürü uygulama var. Ben içerisinde HTTP_demo isimli programı denedim. Boardı internete bağlayınca modemden bir ip alıyor. Siz o İP yi tarayıcıya girince bir internet sayfası sizi karşılıyor ve orada boardı uzaktan kontrol edebilirsin. LEdleri yakıp butonları okuyup tft ye text gönderebilirsin. Güzel bir uygulama gerçekten

Buna benzer birçok uygulama var.
teşekkürler.

demoları ınceledım ve anladığım kadarıyla işlemciyi server olarak kullanıyoruz. yani internet arayüzünü işlemci içine gömüyoruz. buda fazlaca yer işgali demek değil mi?incelediğim birkaç tcp/ip uygulamasında da boyle oluyordu cgi dosyalarıyla işlemler vardı.

peki onun yerine c# ta oldugu gibi webrequest gibi bir yöntemle, internette herhangi bir sayfaya bağlanıp içeriği alınıp,(c# da web sayfası kaynak kodu almak gibi) ona göre işlem yapılabilse, olmuyor mu yapılamıyor mu boyle bişi? bu konuda bilginiz varmı?

mesela atıyorum http://www.xxx.com/lpc.txt sayfasına bağlansa, txt içeriğinde de led1=1 olsa, işlemci bunu çözse ve led1=1 ise ledi yak, değilse söndür şeklinde işlem yapsa. bende led1 i söndürmek istedğimde sadece girip txt içeriğini led1=0 olarak değiştirsem.alıstıgım bir yontem oldugundan mıdır nedir bu biraz daha kolayıma geliyor sanki. ama keske anlattıgım kdr kolay olsa ısler.ethernet ısın ıcıne girince arkadasın da dediği gibi şööyle bir duruyorum.