Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

GÖKTÜRK-2

Başlatan uveren, 20 Aralık 2012, 22:11:18

speak48

ülkeyi babalar gibi satan bir iktidar %100 yerli yada milli birşey yapacakmış buna şüpeyle yaklaşırım.

4000 bin yıllık geçmişi ve devrimleri olan çinin işleri sömürge hongkong dan öğrendi demek ayıptır.

hem basıl ele geçirildi deniyor hemde bu basının dediklerine %100 inanılıyor bu nasıl iş.
birde birde milli olan tek kanal ulusal kanalada laf atılıyor.

biride yarı ilitken olmasa olur denmiş.maliyetten bahsetmiş.
makine sanayinde demir çelik fabrikası neyse teknolojide yarıiletken fabrikası odur.

eğer ülke milli birşeyler yapmak istiyorsa önce kendisi milli olmalıdı.
tam bağımsız olmadan bu tür işler boşa kürek çekmektir.
ülkeyi dış dünya ile bağlantıyı kesin 20-30 yıl içinde ne milli üretimler ortaya çıkar görün.
şimdi veya geçmişte yerli üretimler ya savaş zamanında yada ambargo zamanında olmuştur.

herkes iran veya kuzey koreyi kötüler ben diyorumki keşke bari bu ülkeler kadar olabilsek çini rusyayı geçtim.
ama küçük amerika peşinde koşanlar ülkeyi bop eşbaşkanlığına getirdi.

mesaj birleştirme:: 26 Aralık 2012, 14:29:55

göktürk2 %100 yerliyse bile kozmik odaya girdikleri gibi almışlardır tüm haberleşme komuta kodlarını yakında düşürürler.

birkan

Ülke biraz güçlü olsa demir Çelik'ten çıkan ham demirin dışarı satılmasına izin vermez zaten. Önce işlenip ürün haline getirilecek dışarı öyle satılacak seklinde kanun getirir. ABD den ürün haline getirilmemiş kereste ve demir, bakır vs. çıkaramazsınız dışarıya. Fabrikayı ABD'ye kurarsınız orada işlersiniz.

speak48

ülke işgal altında olmasa bırak demir hammaddesini demir-çelik fabrikasını satarmı.

subram

http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

OG

subram, verdiğin linkte bence çok önemli iddialar var. Bu iddiaların dedikodudan öte geçip gerçekçi olması için, kişi kimliği ile çıkıp açık açık bunları anlatması gerekir ki ortalık şöyle bir karışsın, kimler ne haltlar etti ortaya çıksın. Altında niçin ismi yok.. Burada farklı isimlerle yazan gizli vatandaşlar gibi. Hayalet avcısı değiliz ki.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Klein

Gizli tanıktır belki!

OG

Tanık değil meful gibi konuşmuş.

speak48

Alıntı yapılan: OG - 26 Aralık 2012, 19:50:48
subram, verdiğin linkte bence çok önemli iddialar var. Bu iddiaların dedikodudan öte geçip gerçekçi olması için, kişi kimliği ile çıkıp açık açık bunları anlatması gerekir ki ortalık şöyle bir karışsın, kimler ne haltlar etti ortaya çıksın. Altında niçin ismi yok.. Burada farklı isimlerle yazan gizli vatandaşlar gibi. Hayalet avcısı değiliz ki.
tabi ismini versinde silivriye atsınlar yada ömürboyu iş bulamasın.

OG

İçeriği bomboş yazan insanların yazdıklarını, her yeni yazdığında, belki dişe dokunur birşey vardır diye yine okuyorum, sonra da zaman kaybına pişman oluyorum.

Birşey yazsan da öğrensek, ibret alsak.

kudretuzuner

Merhaba
Konu hakkında teknik olarak bilgi sahibi olmadığım için ancak yazılarına ve de düşüncelerine saygı duyduğum kişilerin yazılarını paylaşmakla yetiniyorum.Karar tabii ki okuyucunundur.
http://ekonomi.milliyet.com.tr/gokturk-2-uydusundan-ilk-goruntu-geldi/ekonomi/ekonomiyazardetay/26.12.2012/1647092/default.htm
Amatör

uveren

Alıntı yapılan: OG - 26 Aralık 2012, 02:37:52
Yahudi Ve Hristiyanları "Dost Edinmemek" Ne Demektir?

Mobil bağlantı ile izlemem imkansız, ilk fırsatta bakacağım.

Alıntı yapılan: birkan - 26 Aralık 2012, 09:03:46
Fakat Bu uydunun ne işe yaradığını, yeteneklerini, bize neler kazandıracağını kimse konuşmuyor. Yoksa asker oldugum için bir tek ben mi umursuyorum yada merak ediyorum bunu.

Alıntı yapılan: CoşkuN - 26 Aralık 2012, 09:05:52
Belki önce "kendi uydumuz olmazsa ne olur" sorusunu sorarak başlarsak durumun önemi ortaya çıkar.

Umursadığımız için konu bu kadar uzamıştır diye düşünüyorum. Cevabınız burada; 100 kişilik gurup ağır silahlarla kuzeye ilerlerken yetkililer batıya giden üç çobanı izleyebilir.

Alıntı yapılan: yamak - 26 Aralık 2012, 09:14:46
Ben de %100 olduğuna inanmıyorum ama bunları bahane etmek saçma.

Bencede

Alıntı yapılan: t2 - 26 Aralık 2012, 10:08:18
Geçenlerde yeni bir keşif yapıldı. laboratuvar ortamında altın üreten bakteri keşfedilmiş. Simya !
fakat bu altın pahalıya maloluyormuş. bunu üretmek için tesis yapmanın sence anlamı var mı?

Milli menfeatler sözkonusu olduğunda maliyet gözönüne alınmaz. Tabi öncede 4 uydunun kaybolduğu iddiasına karşı yazdığım gibi milletin parası çarçur edilmez. Yer testleri ile uydu kaybedilmeden önlem alınır belki 1 tanesini yinede kaybedersin ve yediğin bu kazık tecrübe olur ikincisini kaybetmezsin.

Alıntı yapılan: CoşkuN - 26 Aralık 2012, 11:56:12
Bu döngüden çıkış yok mu? Ya da 2. maddeye inanacaksak "yapacak birşey yok, hiçbirşey yapmaya da gerek yok, yapsak da yaptırmazlar" deyip oturacak mıyız? Ya da ne?

Var, öncelikle 657 değiştirilmeli, niçin bir defa memur olmuşsan bir kaç istisna hariç işten atılamıyorsun ? Siyasi nedenlerle mi ? Bu ülke hukuk devleti değilmi ? Siyasi düşüncenden dolayı memurluktan atıldıysan gider hakkını hukuk kuralları içinde ararsın. Hukuk devleti olduğuna inanmıyorsan o zamanda o hukukçuları yetiştirenleri sorgulaman gerekir iş döner dolaşır yine memurlara takılır. Clinton yönetimi zamanında o meşhur kongre kütüphanesinin çalışanlarını bile işten çıkartmıştı, sebep ise sadece ekonomik gerekçelerdi. Biz şu anda 3 milyon memuru olan bir canavar devlete sahibiz. Nüfus/memur oranını diğer ülkelerle kıyaslayın bizde her 17 seçmenden biri memur. Bu kadar memurumuz olmasına rağmen tüm süt ürünleri hala Süt ve Süt ürünleri adı altında tek tebliğde yer alıyor bizlerde gıda terörü varmı diye tartışıyoruz. Hala TDK yeni kelimeler türetmiyor ve bizler bir katalogdaki kelimeyi Türkçe nasıl yazsak diye debeleniyoruz. Ve neredeyse tüm memurlar yatmaya devam ettiği için bu tartışmalar bitmeyecek.

Alıntı yapılan: birkan - 26 Aralık 2012, 11:57:11
Arkadaslar %100 yerli yaparsın. Bir hain çıkar kodları casuslara satar. Yada şantaj yapar alırlar kodları. Tümden yerli yapmakta çözüm değil büyük ülke değilden. Kodlar gizli olsa büyük ülkeler izin verir mi uyduyu yukarıda tutmana. Onların Guvenlik ilkesi buna izin vermez ki. Ben dunyanin en güçlü ülkesi olsam kimsenin gizli kodları olan uydusunu tepemde tutmasına müsaade etmem. bunları düşünemiyor musunuz?

Kodları siz yazdıysanız onların eline geçse sadece kopya üretim yapabilirler, asıl mesele iletişimin heklenmesidir ki bununda pek çok koruma seçeneği vardır. Ama hiç biri kırılmaz değildir.

Niçin Amerika ve Rusya tüm uzay operasyonlarını birleştirdi ? Niçin Amerika insanlarını Rusyadan gönderiyor ? Tarihin en büyük düşman komşuları nasıl olurda böyle önemli bir konuda ortak hareket edebilir ? Sizin düşünce yapınıza göre Amerikanın Rusyaya teslim olduğu gibi bir sonuç çıkıyor.

Alıntı yapılan: berat23 - 26 Aralık 2012, 12:05:03
şimdi yıl olmuş 2012,artık bazı işler lisans bitirme projesi seviyesine gelmişken biz neden hala israilden,fransadan lisans alıp,85 model murat gibi yerli isimle satıyoruz?

Çünkü kapitalist yönetim politikaları bizi sömürenlerin en basit şekilde en çok karları elde etmesini hedefler. Argesi daha önceden yapılmış bir ürünün satış fiyatı yerli üretimi engelleyecek kadar düşük olabilir ve bu satış fiyatıyla bile oldukça fazla kar getirir.

Alıntı yapılan: OG - 26 Aralık 2012, 12:09:24
Yerli OTOMOTİV SANAYI şart.

Siyasi irade bunun için bir girişim başlattı, üreticileri gayrete getirme girişimi. Onlar ise türlü türlü engeller çıkardılar.

Sebep ne. Çünkü AĞIR SANAYİ, OTOMOTIV SANAYI ile gelir. Nasıl da engel olmak için türlü türlü fırıldaklar çeviriyorlar.

Hocam otomotivde şu anda neredeyse helva yapacak durumdayız. Ankara/Ostim de yapılan pistonlar İtalyaya ihraç ediliyor, orada sadece üzerine marka basılıp, ambalajlanıyor ve onları tekrar ithal ediyoruz. Yetkili servislerde 25 kat daha pahalı alıp kullanıyoruz.

Bu sektörde üretim yapmak için tek eksiklik koordinasyon ve hala yok.

Alıntı yapılan: OG - 26 Aralık 2012, 20:12:06
İçeriği bomboş yazan insanların yazdıklarını, her yeni yazdığında, belki dişe dokunur birşey vardır diye yine okuyorum, sonra da zaman kaybına pişman oluyorum.

Birşey yazsan da öğrensek, ibret alsak.

OG hocam bakın başkası ne yazar bilmem ama ibret alınacak bir konuyu ben size vereyim ve bir soru sorayım;

Bakın arkadaşımız başka bir başlıkta ne yazmış;
Alıntı yapılan: skara1214 - 20 Aralık 2012, 21:15:54
biz şu anda alıyoruz destek %75 ini veriyorlar bize daha doğrusu vermiyorlar şu ara kosgeb ödemeleri ödenmiyor

Sorum şu; Merkez bankasında 121 milyar dolar rezervi olan bir ülke KOSGEB ödemelerini niçin durdurur ?

Para olduğu halde, bizzat ülkenin ilerlemesini hedeflediğini söyleyenler tarafından ödemelerin durdurulması için "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu" denmezmi ? Benim inancım Başbakanımız dahil bir şeyler yapmak isteyenlerin etrafına ağlar örüldüğü yönünde ki bu kişilere istenenler söyletiliyor, istenilenler gizleniyor veya farklı lanse ediliyor. Dolayısıylada kararlar bu ağ tarafından aldırılıyor. Belki 5 sene önce bir kaç mesele hariç böyle bir şey yazmam imkansızdı ama şimdi durum maalesef böyle. Tıpkı rahmetli Ecevitin Mali Milat olayında olduğu gibi çok şey zamana bırakılarak o zaman içinde belli olaylar yaratılarak/empoze edilerek kararlar ve sonuçları değiştiriliyor.

121 milyar dolar rezervini buraya yazdım inanmayan varsa sayın Başbakanımızın birkaç gün önce stardaki programını seyreder ve en yetkili ağızdan doğrular.

Başbakanımız bu uydunun "yerli üretim" olduğunu halka duyurmak yerine "yazılımını yaptık, fakat en azından %60-70 yerli yapmalıyız" bunun içinde üniversitelerimize/kurumlarımıza/halkımıza ihtiyacımız var, her türlü desteği vereceğiz deseydi daha iyi olmazmıydı ?

Anlatılanlar, anlanılanın ötesine geçemez.
6.yüzyılda doğan kız çocuklar cahilce gömülüyordu. 21.yüzyılda kız/erkek farketmeden, doğamadan medenice öldürülüyor.  "1-Güneş katlanıp dürüldüğünde, 2-Yıldızlar bulandığında, 3-Dağlar yürütüldüğünde, 4-Kıyılmaz mallar bırakıldığında, 5-Vahşi hayvanlar bir araya toplandığında, 6-Denizler ateşlendiğ

OG

Alıntı YapBenim inancım Başbakanımız dahil bir şeyler yapmak isteyenlerin etrafına ağlar örüldüğü yönünde ki bu kişilere istenenler söyletiliyor, istenilenler gizleniyor veya farklı lanse ediliyor. Dolayısıylada kararlar bu ağ tarafından aldırılıyor. Belki 5 sene önce bir kaç mesele hariç böyle bir şey yazmam imkansızdı ama şimdi durum maalesef böyle.
Belki forumda ilk defa uzun bir oooofff çekeceğim. Aynıyla haklısın. Ve şu cürmüm ile bununla ne kadar mücadele ediyorum bir bilsen. Düşmanın ince bir oyunudur bu.

Alıntı YapBaşbakanımız bu uydunun "yerli üretim" olduğunu halka duyurmak yerine "yazılımını yaptık, fakat en azından %60-70 yerli yapmalıyız" bunun içinde üniversitelerimize/kurumlarımıza/halkımıza ihtiyacımız var, her türlü desteği vereceğiz deseydi daha iyi olmazmıydı ?
İşte üstte söylediğin sebeplerle oluyor bunlar.

FİRE BİRD

Görünmezlik olayı boyada değil ,gemi gövdesi dik olmayan açılarla kesişen birçok düzeyle tasarlanarak, çarpan radar sinyallerinin sağa sola, hatta yukarı saçılarak antene dönmemesi ile sağlanır.

Örnek
Alıntı Yaphttp://4.bp.blogspot.com/-fX_hSS3dbUY/UDkMqF9EIVI/AAAAAAAAHy8/su1lZNCfdLM/s1600/FALAJ-2+Fincantieri-Launches-First-Stealth-Patrol-Vessels-Built-for-UAE-Navy.jpg

FİRE BİRD

Maalesef berk ve peykin devamı gelmedi ,  gelseydi bugün çok daha iyileri olacaktı elimizde..hep öyle olmadımı?

muhittin_kaplan

Hocam o iş, Radar a yakalanmama şeysi farklı,
örneğin hangi radarın hangi frekansında bu boya şeysi absorp edecek. Önce radarı yapalım da :)