GÖKTÜRK-2

Başlatan uveren, 20 Aralık 2012, 22:11:18

berat23

konudaki görüşüm zaten malum ama burada yapılan eleştiriler bana siyasi geliyor. neticede başka projelerde böyle tepki gelmedi şimdiye kadar. tübitak,işin ucunda devlet var diye vuruyor birileri. aynı tepkileri başka projelerde de görmek isterim şahsen.

speak48

niye gücüme gitsin zaten masta yaşıyorum

yusuffyk

vatan hainliğine kadar gider bu tartışma. ki bence de öyle.
bir şey yapacak kabiliyeti, zekası olmayan insanlar hep bir şeyleri eleştirir durur.
ee yap daha iyisini. ama hakgetire.
bırakın artık şu zihniyeti.
http://yusuffyk.com  ||  http://www.youtube.com/yusuffyk

esensoy

evet, benim görüşüm siyasi,
göktürk 2 nin nerede nasıl üretildiği konusunda net bir bilgim yok ve inanışım da oluşmadı,
ülkemizden de kimin ne kadar emeği geçtiyse eline koluna sağlık, allah razı olsun hepsinden,
benim takıldığım nokta farklı,
nerede ve nasıl yapıldığından daha önemli olan siyasilerin ve ülke yönetiminde söz sahibi olanların bunu halka nasıl yutturduklarıdır,
Hani Kuzey Irak'ı bbgg evi gibi izliyorduk?
bir yerde yüzde yüz bir başka yerde yüzde seksen diye lanse ediliyorsa,
kusura bakmayın ama ne oluyor, bu nedir demeyenler yanlış içindedir
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

muhittin_kaplan

Hocam Bu ve Geçmişte Yazdıklarınızın birtanesini ispatlayın. Ortalığı Ayağa Kaldırayım.
İstihbarat ın ve Propangadanın çeşitleri vardır. İstihbarat olduğu gibi İKK yani istihbarata karşı koyma, konu üzerinde Yapılan Olumlu Yayın vs Propaganda, karalamayada KaraPropaganda denir. Gerbay Hocam Türkiyede Yapılan Neredeyse herşey hakkında artık Kara propaganda yaptığını düşünür oldum.
Kurtlar vadisine bir aralar danışmanlık yapan Soner YALÇIN gibi hep bir komplo teorisi var. Neden Komplo teorisi diyorum;
herkes biliyor,
Araştırın biraz,
Böyle olduğu biliniyor,

gibi biten yada başlayan cümleler, başka int. sayfalarından yapılan alıntılar ile "belgesiz" ortaya önermeler komplo teorisidir. kaldıkı bu ülkede rüşvetin bile belgesi var.

t2

Bukadar bilgin varsa savcıya git ihbar et.

Kimseden ses  çıkmazsa medyaya bildir. O da olmadı blog aç foruma yaz.

ULAGA

Alıntı yapılan: t2 - 22 Aralık 2012, 10:17:35
Bukadar bilgin varsa savcıya git ihbar et.

Kimseden ses  çıkmazsa medyaya bildir. O da olmadı blog aç foruma yaz.

Bu bahsettiğimiz medya, şuanki Türkiye Cumhuriyeti'nin medyası, değil mi? :)
Kimi, kime ihbar edeceğiz, çok merak ettim açıkçası. :)

t2

bedava sitelerden bir site aç amerikada yada isviçrede vikiliks gibi. orada aç ağzını yum gözünü.. ona buradan erişimi yasaklarlarsa daha bir merak uyandırır. proxy içinden bakanlar bilinçlenenler olacaktır. sonra seve seve vergisini verdiğini iddia eden bu millet zamanla sevgisini azaltacak ilgili birimlere cezasını verecektir  akşam bşilgisayardan  çıktı al 100 tane kağıt. arabaların camlarına apartman kapılarına bırak meclis bahçesinde ağaca çık .

gerbay, ama bütün bunlar bana sizin bir işinizi aksatmışlar saygıda kusur etmişler, tenzili rütbe yapmışlar gibi bir his uyandırdı. ya da ihaleyi başkası almış gibi durum olabilir. böyle bir durumda bu iddiaların hortlaması normaldir. yani sizin acayip vatan millet sakarya duygularıyla bunları yazdığınızı  sanmıyorum.  Kişisel menfaatinize uymayan durum nedeniyle olduğunu zannediyorum.  Tabi dedikleriniz doğru da olabilir.  bunları nereden biliyorsunuz, nasıl öğrendiniz ? niçin bu kadar dertlisiniz?

speak48

Alıntı yapılan: yktronik - 22 Aralık 2012, 02:39:53
bir şey yapacak kabiliyeti, zekası olmayan insanlar hep bir şeyleri eleştirir durur.

tam tersi
bir çokşeyi yapabilecek  ken gerekli imkan verilmeyen
ve neler döndünü anlayacak kadar zeki olan insanlar eleştirmektedir.

ULAGA

@t2

Başımızdakileri bir tek yönden tebrik ediyorum, o da;
Dünyanın hiçbir ülkesinde yapılamayan şeyi yaptılar.
Helal olsun onlara, durum böyle iken aslında pek de konuşabileceğim bir şey kalmıyor geriye.
Saygılarımla...

muhittin_kaplan

impatorluktan gelmiş bu millet e
"Biz yapamayız", "Alın kardeşim", "Bak Devrim Arabaları", "Bak uçak Fabrikasını Tencere Fabrikası Yaptılar", "Devlet Ket Vurur", "Önünü Keserler", "Hiçbir İyilik Cezasız Kalmaz Bu Ülkede", "Önden Gitme, Arkada Kalma", "Sabah Sekiz Akşam Beş" gibi olmadık meziyetler kazandırdılar zamanında. hatta ileri gittiler "devletin malı deniz yemeyen domuz" diye atasözü türettiler.

Bu millet Bir şekilde Bizde yaparız kardeşim, hatta iyisini yaparız dedi. İnşallah devamı gelir. Japonya Konserve kutusundan Oyuncak Yaparak Japonya oldu.

ULAGA

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 22 Aralık 2012, 10:47:01Japonya Konserve kutusundan Oyuncak Yaparak Japonya oldu.

İşte bu sözdeki anlatılmak istenen, gerçeği ile uygulanırsa, dediğin gibi bir Japonya olur.
Yoksa bağımsızlık naraları için bağımlılık olur...

berat23

bence bu konuda gerbay,10 wikileaks gücünde konuşuyor.kendisini site aç,savcılığa git gibi söylemlerle eleştirmek manasız. söylediklerinide bilen biliyor ama ispatlayamaz,konuştuğuyla kalır. haddim değil ama bence konuşmasıda gereksiz,kime neyi anlatacak...bu arada gerbay hocam siyaset meselesinde sizi kastetmedim,genel konuştum.mesela yozdil şimdiye kadar neyi yazmışta aklına uydu gelmiş?

bir süre önce kirlioyunlar diye bir site vardı,kaç kişinin haberi oldu? kral çıplak diyenler var ama kimse görmek istemiyor malesef.

son olarak,artık şu x yapa yapa y oldu muhabbetini ısıtıp ısıtıp önümüzede koymayın. bizim y yapma zamanımız geldi, geçti bile çoktan...

t2

sen onu bırak da gocunma durumu var mı onu anlat. sana yapılan yanlış mı var . kim yaptı söyle biz de ayağımızı denk alalım.
Alıntı Yapgerbay, ama bütün bunlar bana sizin bir işinizi aksatmışlar saygıda kusur etmişler, tenzili rütbe yapmışlar gibi bir his uyandırdı. ya da ihaleyi başkası almış gibi durum olabilir. böyle bir durumda bu iddiaların hortlaması normaldir. yani sizin acayip vatan millet sakarya duygularıyla bunları yazdığınızı  sanmıyorum.  Kişisel menfaatinize uymayan durum nedeniyle olduğunu zannediyorum.  Tabi dedikleriniz doğru da olabilir.  bunları nereden biliyorsunuz, nasıl öğrendiniz ? niçin bu kadar dertlisiniz?

mistek

Alıntı yapılan: gerbay - 22 Aralık 2012, 14:30:05
görün bakın bakalım ANKA nın akibeti ne olacak.. uçamayan ANKA nın şimdi silahlısını yapmaya soyundular, silahsızını ekipman ile uçuramadılar daha..  bunlar sadece kral çıplak dememek için yapılan ötelemelerdir, başka birşey değil..

Geçenlerde düşen ANKA'nın uçuş bilgisayarı ile bizim yazdığımız yazılımın uyuşmaması sonucu düştüğü açıklandı. Bilgisayar israilden alınmış. Bunun üzerine genelkurmaydan yapılan açıklamada ANKAnın uçuş bilgisayarınında yerli olması gerektiği kararı çıkmış ve çalışmalar başlatıldı diye açıklamalar yapılMIŞ diye haberler okudum. Yani ANKA'yada işin başında pislik bulaşmış.
Ben bu ülkede biz yapıyoruz denilen herşeyin veya birçok şeyin aslında diğer ülkeler tarafından bize "yaptırtılıyor" diye düşünüyorum. Çocuğun eline oyuncak vermek gibi bişey, al sen bununla uğraş ağlama annen gelir birazdan...
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R