Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

GÖKTÜRK-2

Başlatan uveren, 20 Aralık 2012, 22:11:18

t2

Neden acı olsun. burda yarıiletken yapıp daha fazla para harcayacaksan yapma daha iyi. kaldı ki "yapmış olmak için" üretmişlerdi. Üretilen BC337 gibi bazı transistörler olsa gerek.

Geçenlerde yeni bir keşif yapıldı. laboratuvar ortamında altın üreten bakteri keşfedilmiş. Simya !
fakat bu altın pahalıya maloluyormuş. bunu üretmek için tesis yapmanın sence anlamı var mı?

OG

Alıntı yapılan: zaga - 26 Aralık 2012, 10:05:34
dunyada yari iletken teknojisi kac yildir kullaniliyor kesin olarak bilmiyorum. 60 yildan cok fazladir tabi ama hadi biz 60 yil olarak dusunelim. ulkede 60 yildir yari iletken uretilememesi, teknolojide bu kadar yil geri kalinmasi ne kadar aci.......
İşte "ee bunun neresi yerli" türü muhabbetlerle insanlar yıldırılıyor.

@t2 bilir, Ümraniye Organize Sanayi'de insanlarla biraz içli dışlı oldunmu şunu görürsün, "biz işi ve iş yapmayı NETAŞ gibi yabancı firmalarda çalışarak öğrendik, sonra bizi şutladılar, şimdi kendimiz yapıyoruz" derler.

Diğerleri de YABANCI SERMAYE'ye HAYIR  naraları atarlar.

Tamam benden de Hayır ama bir süre için evet.

-------
Kamu kurumları kâr amaçlı işletmeleri asla beceremezler, becerenlerin istisnaları binde birdir. Çünkü devlet memurluğu ile üretim ve rekabet olmaz.

Peki Cumhuriyet'in ilk yıllarında bir sürü işletme (KİT) kuruldu niye, çünkü bu halk işletme çalıştırmayı da bilmiyordu, sermaye sahibi de değildi. Bu işleri genelde azınlıklar yürüttüğünden.

Bir yerden başlanması gerekiyordu ve devlet bu işe girdi. Ama o hali ile kalmamalıydı, kaldı, hepsi İSRAF kapısı oldu.

Yani başlangıç için bazı yöntemler farklı olabilir. Mecbursundur.

Çin iş yapmayı HONG KONG daki 100 yıllık sömürü ile öğrendi.

Gibi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

CoşkuN

Alıntı yapılan: gerbay - 25 Aralık 2012, 23:32:12
Arkadaşlar şu anda Türkiye Cumhuriyet (i yok dikkat edin) Merkez Bankası nın ( http://www.tcmb.gov.tr/ )  en az %12 si "Bank of England" a ait.. Bank of England da Rothschild hanedanına ait.. Eğitim ne ki.. hiç bir konuda bağımsız değiliz.. Aselsan ın "milli olarak üretiyoruz" dediği alet edavatın orjinal üreticileri ile linklerini versem aklınız hayaliniz durur..
%12 konusuyla ilgili bilgi nerede yer alıyor acaba?

OG

Alıntı YapYahudileri dost edinmeyin videosu koyup gidip yahudi kabalasının islamiyet içine soktuklarının peşinden de koşmuyorum..
Tasavvuf konusunda bilgisizliğin zırrr seviyesinde olduğu için artık o konuya girmeyeceğim.

Alıntı Yapben böyle bir link vermedim.. siyasetden uzak bir insanım ama nedense siz benim notlarımı "tam okumadan" hep bir şekilde bana birşeyler yazmaya çalışıyorsunuz.. önce bir okuyun.. "İkra" nın sadece kelime anlamını uygulayın en azından benim mesajlarıma karşı..
Verdiğin link burada,
https://www.picproje.org/index.php/topic,44093.msg323463.html#msg323463
yoksa ne yaptığının farkında değilmisin?

Alıntı Yaphocam bir sakin olun, bu ne şiddet ne celal.. Benim amacım sizin yazdığınız değil.. Hasta olduğunuzu bilirseniz tedavi yolları ararsınız, eğer hastaysanız ama bunu bilmiyorsanız hastalık iyice yayılır, daha sonrasında tedavi olamayacağınız boyuta ulaşır..
Şiddet celal yok, devamına yazdığım konunun açıklaması. Okuduysan anlaşılır dille olduğu görülür.

Alıntı Yapiblis in sağdan yaklaşması nı ve "şeytanın velileri" ni de unutmayın..
Yapılan işleri sürekli baltalayanlar gibi.

Üreten, üretmenin ne demek olduğunu bilir, baltalamaz destek olur, en önemlisi hamam muhabbetlerini geçip çözüm getirir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/M%C4%B0LGEM_Projesi

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/projeler/denizAraclari/harpGemisi/Sayfalar/YeniTipDenizaltiProjesi__D.aspx

Madem bu projelerle bağlantın var şunu da bilmelisin, cevaplayabilirsin?

Gemilerin boyası hangi firmaya ait?

mesaj birleştirme:: 26 Aralık 2012, 11:44:21

Alıntı Yap"Bana bir ülkenin para kontrolünü verin, kanunları kimin koyduğu umurumda bile olmaz."
Şu an nerede var böyle bir ülke?

Bankonot ve kağıt baş belası bir oyun.

Çin, elindeki kağıtlar ve döviz rezervi sayesinde USA ile kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyor.

CoşkuN

Burada bazen öyle noktalara geliyor ki konu neyi tartıştığımızı kaçırıyorum:

Şimdi durumu özetlersek (beni düzeltin):

1. Grup mill projeler yapıldığını düşünüyor
2. Grup milli birşey yok kandırılıyoruz diyor

Doğru mu anlıyorum?

Peki 2. maddenin doğru olduğunu kabul ederek, neden Amerikalısı, Fransızı, Yahudisi, Alman'ı milli işler, ürünler yapabiliyor da biz hep böyle "yapamıyoruz, yaptırtmıyorlar, bizi sömürüyorlar, yabancıların kontrolündeyiz" şeklinde ağlama konumundayız. Bu döngüden çıkış yok mu? Ya da 2. maddeye inanacaksak "yapacak birşey yok, hiçbirşey yapmaya da gerek yok, yapsak da yaptırmazlar" deyip oturacak mıyız? Ya da ne?

birkan

Arkadaslar %100 yerli yaparsın. Bir hain çıkar kodları casuslara satar. Yada şantaj yapar alırlar kodları. Tümden yerli yapmakta çözüm değil büyük ülke değilden. Kodlar gizli olsa büyük ülkeler izin verir mi uyduyu yukarıda tutmana. Onların Guvenlik ilkesi buna izin vermez ki. Ben dunyanin en güçlü ülkesi olsam kimsenin gizli kodları olan uydusunu tepemde tutmasına müsaade etmem. bunları düşünemiyor musunuz?

OG

Alıntı Yaptasavvuf konusunda kimin "sizin ifadenizle zırr" seviyesinde olduğunu öldüğümüzde anlayacağız hocam.. burada ne siz beni, ne de ben sizi ikna edebilirim..  tasavvuf diye ayrı bir din varsa ve siz de buna inanıyorsanız saygı duyarım.. ama kesinlikle islam a ait değil, yahudilere ait bir mevzu..
Tamam sen öyle devam et, edeceksin de. Temcit pilavı gibi sürer durursan cevap vermek zorunda bırakırsın, uyan cevap da o.

Alıntı Yaphocam sen geminin boyası ile ilgilenirsin ben içindeki kritik bir sistem ile, farkımız da bu sanırım..
Evet aramızdaki fark bu. SALLAMAK kelimesini de o sebeple kullanmıştım, boş yere değil. O boya belki de geminin en kritik komponentlerinden.

mesaj birleştirme:: 26 Aralık 2012, 12:02:32

Alıntı Yap1. Grup mill projeler yapıldığını düşünüyor
2. Grup milli birşey yok kandırılıyoruz diyor

Problem bu, yani herşeyi tam AK ve KARA diye ayırtetmeye çalıştığımızdan.
Başlangıçta ondan da bir parça, bundan da bir parça olur, zaman içinde çabalar ve daha AK laşırsın. Daha milli olursun.

Keskin ayırımlar yapılıp bu gevelenip durulursa bir yere gidilemez. Tüm bu yaygaradaki amaç da o zaten. Atılan adımı kesmek. Çünkü o adımların arkası daha büyüklerini getirir.

Medya dünyada neden yahudilerin kontrolunde. İstedikleri gibi düşündürüp yönlendirebilmek için. Kopan yaygara da onların işi.

berat23

OG hocam anlayacağınız bir örnek vereyim.

malumdur hz. muhammede peygamberlik ilk nazil olduğunda müslümanlar kendilerini gizlediler,ta ki 40 kişi olana kadar.şimdi yıl olmuş 2012,artık bazı işler lisans bitirme projesi seviyesine gelmişken biz neden hala israilden,fransadan lisans alıp,85 model murat gibi yerli isimle satıyoruz?

SERRO EFE

@OG hocam sonuçta boya yani görünmezlik iksiri değil :) http://tr.wikipedia.org/wiki/M%C4%B0LGEM_Projesi  Boyaya gelene kadar teknik donanımlara bakarsanız hangisinin önemli olduğu zaten aşikar. Siz suya indirdiniz gemiyi radarlarınız silah sistemleriniz düşmanı dost sayarsa haberleşmeniz bloke edilirse hepsi boyadan kaynaklıdır kesin.

OG

Alıntı YapOG hocam anlayacağınız bir örnek vereyim.

malumdur hz. muhammede peygamberlik ilk nazil olduğunda müslümanlar kendilerini gizlediler,ta ki 40 kişi olana kadar.şimdi yıl olmuş 2012,artık bazı işler lisans bitirme projesi seviyesine gelmişken biz neden hala israilden,fransadan lisans alıp,85 model murat gibi yerli isimle satıyoruz?

İşte ben de onu diyorum,

Yerli OTOMOTİV SANAYI şart.

Siyasi irade bunun için bir girişim başlattı, üreticileri gayrete getirme girişimi. Onlar ise türlü türlü engeller çıkardılar.

Sebep ne. Çünkü AĞIR SANAYİ, OTOMOTIV SANAYI ile gelir. Nasıl da engel olmak için türlü türlü fırıldaklar çeviriyorlar.

mesaj birleştirme:: 26 Aralık 2012, 12:10:35

Alıntı yapılan: SERRO EFE - 26 Aralık 2012, 12:06:47
@OG hocam sonuçta boya yani görünmezlik iksiri değil :) http://tr.wikipedia.org/wiki/M%C4%B0LGEM_Projesi  Boyaya gelene kadar teknik donanımlara bakarsanız hangisinin önemli olduğu zaten aşikar. Siz suya indirdiniz gemiyi radarlarınız silah sistemleriniz düşmanı dost sayarsa haberleşmeniz bloke edilirse hepsi boyadan kaynaklıdır kesin.
Tam üstüne bastın. İşte aynen o. Üstelik TR de imal ediliyor.

Alıntı YapGel de gör radar da nasıl iz bıraktığını..  hocam çok komiksiniz..  kimin "SALLADIĞINI" da bilen biliyor, forumda da şahitleri var zaten..
Benim şahit aramaya ihtiyacım yok, zira üreticisi arkadaşım. Ben, bu kadar, bilmeden, bolca yazma sebebini hala anlayamadığımdan komik bile bulamıyorum.

berat23

otomotiv dersek o iş karışık.türkiyede ciddi bir yan sanayi potansiyeli var,bunu biliyor görüyorum.fakat bu iş birazda sosyal bir iş.diyelim yerli araç yaptınız,tutulmadı.bu durumda yapılan onca işi çöpe atma ihtimaliniz var ki zaten bu sebepten sıcak bakılmıyor.yoksa türkiyenin ne bilgi ne de tecrübede eksiği var.mesela doblonun bu kadar tutulması tesadüf değil. gereken risk alabilecek birinin olması. zaten ben murat derken aselsanla bir analoji kurmuştum,onlarda yerli isim koyuyor nihayetinde.

OG

Alıntı YapEğer memleketin iyiliğini istiyorsanız "kral çıplaksa" "çıplak" deyin.. sizin destek olduğunuz siyasi parti iktidardayken her şey "güllük gülistanlık" muhabbetine dönüştürmeyin olayı..
Gerbay çok da iyi demogoji yapıyorsun ve bu söz ile zırvalayıp sinir bozuyorsun, nereden çıkardın bunu. Doğru olan işi desteklemek, yanlış olan işi yermek imanın esasıdır. Bunun parti ile partizanlıkla falan ilgisi yok. O günler çok eski senelerde kaldı.

Siyaset = SONUCA ULAŞMA SANATIDIR. 

mesaj birleştirme:: 26 Aralık 2012, 12:27:32

Alıntı Yapotomotiv dersek o iş karışık.türkiyede ciddi bir yan sanayi potansiyeli var,bunu biliyor görüyorum.fakat bu iş birazda sosyal bir iş.diyelim yerli araç yaptınız,tutulmadı.bu durumda yapılan onca işi çöpe atma ihtimaliniz var ki zaten bu sebepten sıcak bakılmıyor.yoksa türkiyenin ne bilgi ne de tecrübede eksiği var.mesela doblonun bu kadar tutulması tesadüf değil. gereken risk alabilecek birinin olması. zaten ben murat derken aselsanla bir analoji kurmuştum,onlarda yerli isim koyuyor nihayetinde.
Konu bu kadar sınırlı olsa yine iyi.

SİLAH SANAYİ, AĞIR SANAYİ gerektirir.
AĞIR SANAYİ, "finansmanı çok yüksek" olan bir iştir.

Bunu kolayca atlatmak isterseniz AĞIR SANAYİ'nin giriş kapısı olan OTOMOTİV SANAYI yi hayata gecirirsiniz. Çünkü giderini geri getiren bir sektördür OTOMOTIV Sanayi. Finansman sorununu böyle aşarsınız.

Rahmetli Erbakan zırvalar dururdu ama AĞIR SANAYİ konusunun önemini çok iyi bilen kişiydi. Fakat çözüm için somut akılcı adım yerine zırvalardı işte. Şimdi ise somut adımlar atılmaya çalışılıyor. Birileri de engel olmaya çalışıyor. Çeşitli bahanelerle.

OG

Alıntı Yapmadem arkadaşınız sorun bakalım radarda ne kadar iz bıraktığı ile ilgili durum neymiş?
Kocaman stadyumda denenip görünmeyen boya gemide mi görünüyor, hayret doğrusu.  ;)

CoşkuN

Öncekileri bilmem ama valla açıkçası ben şu saatten sonra gerçekten milli birşey üretebileceğimize de inanmıyorum artık. Mühendislik, üretim tamam bunlar var da milli birşey için önce bir "millet" lazım. Kendimize bakıyorum millet diye birşey göremiyorum. Birbirini bir kaşık suda boğmaya hazır insan grubuyuz gibi geliyor bana...