Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

GÖKTÜRK-2

Başlatan uveren, 20 Aralık 2012, 22:11:18

FİRE BİRD

Binaenaleyh radar şeysinide yaparız muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

FİRE BİRD

O israile yapılan denizaltılar 214 tipi olanlarmı? Yunanistan mali sıkıntıntı yüzünden satıyor, biz inşasına yeni başlıyacağız.

FİRE BİRD

Alıntı yapılan: gerbay - 26 Aralık 2012, 23:22:21
209 un değiştirilmiş, modifiye edilmiş, gelişmiş versiyonu var "Dolphin-Class" onlardan..   Yunanlıların asıl satmak isteme sebebi problem yaşamaları.. Onların denizaltılarda yan yatma problemi var, o nedenle satmak istiyorlar.. ama biraz zor satarlar..

HDW hiç boş durmuyor ,Blohm + Voss da öyle adamlar dünyaya denizaltı ,fırkateyn satıyorlar.ABD de yandaşlarına 2. elini satıyor.Yanyatma olayı 214 tipinin tipik özelliği galiba.Bizimkilerde yanyatar  çamura batarmı göreceğiz?

uveren

Alıntı yapılan: OG - 26 Aralık 2012, 21:27:37
Ve şu cürmüm ile bununla ne kadar mücadele ediyorum bir bilsen.

İnsanın inancı varsa yaşı arttıkça daha çok ölümü ve sonrasını düşünmeye  başlıyor ve bazı pişmanlıklar ortaya çıkıyor. Biraz siyasi yazayım; Pek çok değişik partiye ve bağımsıza oy verdim. İktidar olan partilerin geçmişte tek ortak noktada buluştuğunu bildiğimden oy verirken çoğunlukla en yüksek oyu alacak/tek başına iktidar olabilecek partileri sezmeye çalıştım ve öyle karar verdim. Fakat öyle durumlar olduki oy vermeyi düşünmediğim bir partinin seçilme riski bulunan sırasında çok daha kaliteli adaylar oldu, o insan meclise girsin diye gittim o partiye oy verdim, sırf Mecliste bir tane kaliteli insan fazla olsun diye.

Maalesef son oyumu o zaman ilk defa seçime giren ve şu an iktidarda olan partiye verdim. O tarihten sonra alternatif göremediğim için bir daha oy kullanmadım. Maalesef diyorum çünkü Müslüman olduğunu iddia etmelerine rağmen idam cezasını kaldırdılar, zinayı suç olmaktan çıkardılar, resmi nikah olmazsa dini nikah yapamazsın dediler yani nikahsız yaşamanın serbest, dini nikahla yaşamanın suç olduğu bir ortam yarattılar ve Rahşan affı diye bilinen affı bile alt edecek bir düzenleme yaptılar. Ama çok kimse bu affı duymamıştır bu güne kadar, malum at gözlükleri sebebiyle. Verdiğim hiç bir oy, son verdiğim oy kadar düşündürmedi/rahatsız etmedi beni.

Uzun zamandır son verdiğim oy nedeniyle kendimi sürekli sorguya çekiyorum, çünkü internette pek çok dilde aşağıdakine benzer reklamlar karşıma çıkıyor, diller farklı olsada hedeflenen (aldatmak artık suç değil) benim ülkem. Acaba "Rusya ve Ukraynadan sonra fuhuş sektöründe 3. olma" gibi bir "gizli hedef" imizmi var diye soruyorum kendime. "Niçin uyduruk sitelerdeki bir iddia için bu sitelerin erişimleri engellenirken fuhuş çığırtkanlığı yapan bu reklamlara/sitelere erişim izni veriliyor" diye soruyorum tekrar, tekrar.

Düşünmeden edemiyorum "Driver indirmeye çalışan yaşları küçük, akıl erdiremeyen masum çocuklar bu ilanları gördüklerinde annelerine sesleneceklermi acaba 'Anne tam sana göre bir site buldum, evli kadınların olduğu bir siteymiş' " diye,

Sonra kendime soruyorum yine; "Acaba idam cezası kalkmasaydı Kayserideki şerefsiz gibi olanlar çocuklara tecavüz edip öldürebilirmiydi onları" diye,

Bir daha soruyorum kendime "Acaba 1992-95 yılları arasında 11 yaşlı kadını balta ile vahşice öldürmüş, beşinede tecavüz etmiş, adli belgesellere konu olmuş Artvin Canavarı lakaplı AÇ adındaki şahıs ve onun gibi olupta bu iktidar tarafından yapılan düzenlemeyle 10 yıl yatmadan tahliye edilenler, benzer suçları işlemişlermidir tekrar ve tekrar" diye,

İşte cevapsız kalan bu sorular beni mahvediyor halen. Mahvediyor çünkü tahmin edebiliyorum cevapların olumsuz olduğunu. Ve geriye ne cürüm kalıyor, ne derman, nede ruh ! Biliyorum ki bu düzenlemeler bu haliyle kalırsa kıyamete kadar işlenecek her bir günahtan banada pay çıkacak verdiğim oy sebebiyle, işte bundan dolayı hesap günü takas edebileceğim ve kıyamete kadar devam edecek iyilikler yapmaya çalışıyorum.

Sonra biraz rahatlatıyorum kendimi "zararın döndüğün noktası senin için kardır" diye. Çünkü devam eden süreçte aylar sonraya yazılan çekler karşılıksız çıktı diye insanlara çek tutarı kadar cezalar yazıldı, cezaları devlete ödeyemeyenler hapse atıldı, sırf hapisten kurtulmak ve o psikoloji ile kendilerini hapse attıran alacaklılar sorumlu tutulduğu için bazı insanlar bu cezaları ödedi, alacaklılarına ödeme yapmadı. Bazı alacaklılarda alacaklarını alamadıkları için iflas edip aynı duruma düştüler, kısır döngü başladı ve piyasada zar zor iş yapanların büyük çoğunluğu güme gitti. Neyseki hapisteki ve aranan insan sayısı bir hayli arttığı için bu yanlıştan döndüler ama hala nafaka borcu gibi maddi suçlardan dolayı hapiste olan insanlarımız var. "Serbestken borcunu ödeyemeyen bir insan hapiste borcunu ödeyebilirmi?" diye kimse sormadı bu süreçte ve hala soran yok. Hatta öyle bir durum sözkonusuki nafakasını ödeyemeyipte hapiste yatan insanların bu devlete masrafları nafaka borcundan daha fazla tutuyor, böylesine garabet kanunlar çıkarttılar maalesef. Çünkü temel amaç küçükleri piyasadan silmek ve bu sayede büyüklerin karlılığını artırmak. Çek kullanımı sırf tefeciler para kazansın diye dünyada olduğu şekilde düzenlenmiyor, çek dünyada nakit ödeme aracıdır, vadeli işlemler senetle yapılır. Aslında yapacaklardı ama tıpkı mali milatta olduğu gibi o da ertelendi 2017 yılına.

Forumdaki yazıları inceliyorum bir aydır, kendilerini hiç tanımadığım halde burada pek çok insanın klavye kullanımlarından çok iyi programcılar olduğunu, bu güne kadar çok fazla kod yazdıklarını anlayabiliyorum. Yabancı dil bilenler bile hemen anlaşılıyor devrik cümlelerinden.  Akıllıca yaptıkları manevralarından pratik zeka sahibi arkadaşlar "ben buradayım" diye bağırıyorlar adeta. Bazı arkadaşlarımızın konu hakkında yazmak istediklerini fakat olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmak istemedikleri için geri durduklarınıda tahmin edebiliyorum konunun okunma sayısına bakınca. Bir kaç konu dışı olan mesaj hariç her bir yazının ülke menfeati için yazılmış olduğunuda görüyorum, sadece açılar farklı. Aslında bu değişik bakış açıları bizlerin işyapabilirliğini, farklı fırsatları yakalama şansını artırıyor ancak her nedense birleştiremiyoruz. Fakat tüm bu olumlu durumlara rağmen araştırma konusunda ne kadar zayıf olduğumuzuda görüyorum forumlardaki tekrarlardan ve taleplerden. Ve çok ciddi bilgi isteyen problemlerin doğru çözümünü öneren arkadaşların bile bazen temel konularda yardım istediklerinide görüyorum olumsuzluk olarak.

Yinede bu ülkenin her şeye rağmen ileri bir tarihte çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Sadece zamana ihtiyaç var, eğer bir dil/alfabe değişikliği yapılıpta geçmişle bağlar kopartılmazsa sanırım çocuklarımın kuşağı bu atılımları görecekler. Ancak dikkatinizi çekmek istediğim çok önemli bir konu var; Bu ülkede Sağ/Sol, Türk/Kürt, Alevi/Sunni gibi pek çok oyun oynandı ancak başarılı olamadılar. Çünkü nüfusumuzun büyük bir çoğunluğu hiç bir dini görevini yerine getirmesede kendini müslüman olarak görüyor yani inanç sahibi olmak gibi ortak bir paydada buluşuluyor. Bir yıl kadar önce sahneye konulduğunu düşündüğüm senaryo işte bu ortak inanca sahip kitlelerin  bölünmesi üzerine. Yani "Müslümansan Milliyetçi olamazsın", "hem müslüman hem kapitalist olamazsın", "Müslümansan kominizmin sosyal yönünü bile kabul edemezsin" gibi ayrıştırmalar yaşanabilir. Kanaatimce beş yıl kadar sürecek bir zaman diliminde bu iddiamı destekleyecek olaylar net bir şekilde ortaya çıkacaktır.
6.yüzyılda doğan kız çocuklar cahilce gömülüyordu. 21.yüzyılda kız/erkek farketmeden, doğamadan medenice öldürülüyor.  "1-Güneş katlanıp dürüldüğünde, 2-Yıldızlar bulandığında, 3-Dağlar yürütüldüğünde, 4-Kıyılmaz mallar bırakıldığında, 5-Vahşi hayvanlar bir araya toplandığında, 6-Denizler ateşlendiğ

kudretuzuner

Merhaba
İnanın,bu yazılanlardan son derece memnun kalmaktayım.Ülke insanımın ufkunun ne kadar geniş olabileceğini ve de bazılarının sır bile sayılabilecek konulara bu kadar derin bilgi sahibi olmaları benim için hayret verici bir durum.Ben de naçizane minik bir katkıda bulunayım. Ufkumuzu biraz daha genişletelim.Buyrun.
http://www.google.com.tr/#hl=tr&gs_rn=1&gs_ri=hp&cp=26&gs_id=25&xhr=t&q=israil+vetosu+neden+kalkt%C4%B1&pf=p&tbo=d&sclient=psy-ab&oq=israil+vetosu+neden+kalkt%C4%B1&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355534169,d.d2k&fp=36b189255373dc4&bpcl=40096503&biw=1024&bih=571
Amatör

FİRE BİRD

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 27 Aralık 2012, 00:26:00
Merhaba
İnanın,bu yazılanlardan son derece memnun kalmaktayım.Ülke insanımın ufkunun ne kadar geniş olabileceğini ve de bazılarının sır bile sayılabilecek konulara bu kadar derin bilgi sahibi olmaları benim için hayret verici bir durum.Ben de naçizane minik bir katkıda bulunayım. Ufkumuzu biraz daha genişletelim.Buyrun.
http://www.google.com.tr/#hl=tr&gs_rn=1&gs_ri=hp&cp=26&gs_id=25&xhr=t&q=israil+vetosu+neden+kalkt%C4%B1&pf=p&tbo=d&sclient=psy-ab&oq=israil+vetosu+neden+kalkt%C4%B1&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355534169,d.d2k&fp=36b189255373dc4&bpcl=40096503&biw=1024&bih=571

Bilgi alakaya tabidir üstadım.

Eren Eraslan

ülkenin gönderdiği uydu konusunun bop mop gibi saçma konulara nasıl gelmiş hiç mi hiç akıl erdiremiyorum ..
ütopik fikirleri olan insanlara acıyorum doğrusu
insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan

muhittin_kaplan

gerbay a bu konuda katılıyorum.

FİRE BİRD

Siyon protokollerini okumayan okusun, büyük gün gelmeden önce.....

OG

Oooof Off gerbay, öğrettin bunları, yaktın beni , bittim yıkıldım.
aynen böyle oldum  ;D

Kedinin Yıkıldığı An

------------
Lambur lumbur yonetime gecen bir ekip türlü türlü hatalar yaptı. Bazıları da çok kritik hatalardı. BOP gibi, Tezkere gibi, mayınlı saha kanunu gibi vs vs. Şükür ki çoğunda direkten donuldu.

Dünyanın en kritik coğrafik noktası Türkiye
Geçmişi sebebiyle en çok gözönünde tutulan ülke Türkiye
Tarihte bıraktığı izler sebebiyle hiç bir zaman sarfı nazar edilmeyecek Türkiye

yetmedi,
Cumhuriyet ile beraber ulus devleti kuracağım diye ( biraz da o yılların dünyada yaygınlaşmış kafatasçı haraketleri etkisiyle) insanlarının kimliklerini asimile etme zulmu yaşatmış ülke Türkiye

Ekonomi, borçlar, sefalet ile bu günlere yaşamını devam ettirebidiğine şükreden insanları olan Türkiye

Sonra birileri geliyor, hiç bir birikimi yok, belediyecilikten başka
hooop en iyisini umuyorsunuz.

Mümkün değil.
Eskileri de gördük. Varsa daha iyisi hemen.

Partiler değil kişiler seçilmeli. Karakterli kişiler.

Mevcut sistemde bu mümkün değil. Seçilenler partisine, başkanına göbek bağıyla bağlı. Problem sistemde.

USA gibi olmalı. Orada seçimler çok gayretli geçer. Sebebi, aday kendisini halka kabul ettirdi ise problem yok, partisinin başkanı ona engel olamaz, o sebeple göbek bağı da yoktur, gerektiğinde başkanının önergesine rahat şekilde veto oyu kullanır.

Ama orada başkan da gensoru gibi ıvır zıvırlarla devrilemez. Çünkü onu oraya, o kadar yıl için başkan secen HALK tır.

Varsa başka daha iyi sistem ben bilmiyorum.

-----
Bizde ise muhalif düşünen yandı. Sistem böyle, bu kadar demokratik.

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

speak48

Alıntı yapılan: OG - 27 Aralık 2012, 01:11:39
Lambur lumbur yonetime gecen bir ekip türlü türlü hatalar yaptı. Bazıları da çok kritik hatalardı. BOP gibi, Tezkere gibi, mayınlı saha kanunu gibi vs vs. Şükür ki çoğunda direkten donuldu.

bukadar olur.
adam kendisi diyor ben bu projede görevliyim diye.
bunlar hata değil içra ettikleri görevlerdir.

biiride 
Alıntı Yapbop mop gibi saçma konulara
gibi bir şey demiş
bop bu ülkenin ne yazıkki gerçeğidir.
bu gerçeği görememe asıl saçmalıktır.

OG

He ya o kadar.

Ne demişim bir daha göz at istersen.

OG

Yerli mi Yabancı mı diye tartıştırarak uyutup dursunlar, bunları görmemek için.
http://ekonomi.haber7.com/ozel-haber/haber/970002-israil-gokturk-2yi-kor-etmeye-ugrasiyor

CoşkuN

Alıntı yapılan: OG - 27 Aralık 2012, 12:21:26
Yerli mi Yabancı mı diye tartıştırarak uyutup dursunlar, bunları görmemek için.
http://ekonomi.haber7.com/ozel-haber/haber/970002-israil-gokturk-2yi-kor-etmeye-ugrasiyor

Demek ki hala gidilecek yol var, kritik parçaların da üretilmesi lazım...

CoşkuN

Alıntı yapılan: gerbay - 27 Aralık 2012, 13:45:46
hocam artık yeryüzünden ateşlenen füzeler ile uydu vurulabiliyor. bazı ülkelerde bu tür silahlar var.. adam ciddi ciddi uğraşsa bir gece atar füzeyi uydu muydu bırakmaz.. sizin de ruhunuz bile duymaz..  kayboldu sanırlar..

sizin verdiğiniz haberler ile de insanları uyutuyorlar..

O zaman artık birşey üretmeye uğraşmaya da gerek yok, bu sonucu mu çıkarmalıyız?