toprak ile nötr ayırt etme

Başlatan eml581, 06 Ocak 2013, 14:13:50

F.T

aman ha tehlikeli işler dikkatli  ol.fazı toprağa falan verme sakın. :(
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ankyra

gecen hafta sonu 2 gunlugune sehir disina ciktik ailecek, eve geldim kacak akim rolesi atmis... hemen buzdolabina baktim tam cozulmemis... bikacgun gec gelsem duman olmustuk...

basligi baltalamak gibi olmasin da boyle bir durumda neden atar fikri, tecrubesi olan var mi? buzdolabi, modem, kombi takili idi... yada o zaman atan role simdi neden atmaz? guvenemiyorum belki de iptal edecem roleyi... buzdolabi olayi cok sakat cunku..

F.T

kimbilir ?elektrik bu neden atmıştır.yoksa cihazının birisi  kaçak yaptıda ev yanmasın diye kaçak rölesi ondanmı açtı.kim bilir?
bendede oldu dolap leş gibiydi ama aynen devam ettik.bu bir kural.hiç işine yaramaz dediğin gün yarar ama iş işten geçmiş olur.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

a_a_sezen

Nötr tesisata girdiği yerden açılıp (açık devre) ölçümler yenilenirse ayrım yapılabilir, bulunan uçlar farklı renkte bant ile işaretlenebilir sanıyorum. Kontrol kalemi indüksiyon görebilir belki ama avometre görmeyecektir.
Güce ve Geleceğe Güvenle...