Google Hangout - Teknolojik iletişim

Başlatan subram, 15 Ocak 2013, 00:41:08

dhan000

kulaklıklı mikrofon çözüm olamıyorsa mikrofon hassaiyetini düşürmek , kullanıcıların konuşmak istediklerinde pc üzerinden mikrofonu aç-kapa yapmak çözüm olabilir deneyip görmek lazım...

erhanzeynel

mikrofonlu kulaklıklarda görünüm biraz kötü oluyor. Konuda paylaşılan kapakolsun_tv videolarına bakarsanız, ya laptopun dahili mikrofonunu ya da masa üstü mikrofon ile normal kulaklık kullanmışlar.

Yankılanmayı engellemenin en kesin yöntemi kulaklık kullanmak olsa da, kulaklığınızın mikrofonlu olması zorunlu değildir.

Amaç kulaklık-mikrofon arasındaki geri beslemeyi kesmektir.

Hatta bazı kalitesiz, tek parça kulaklıklarda şunu gördüm:

kulaklık mikrofonla tek kabinde yapmışlar, ses şiddeti yükseldiğinde mikrofon kabin üstünden sesi alıyor, kendi kendine osilasyona giriyordu.

subram

Selamlar az önce korsan hangout yaptık. daha doğrusu az önce bitirdik. 22:30 gibi başladık. 01:30 da sonlandırdık. forumdan katılan arkadaşlar;

@silvercopper
@subram
@seckinalan
@serhat1990
@baykoyu
@ulaga

2 Şubat saat 22:00 de tekrar toplanacağız. birçok şey konuştuk, tartıştık. 2 Şubatta daha çok şey konuşacağız zaman kısıtımız yok. haftasonunu bilerek seçtik. sabahın ilk ışıklarını görmeyi planlıyoruz. Katılmak isterseniz 2 şubatta burdan link paylaşımı yapacağız.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

Saruman

23.yaşıma bu 5li ile girmenin vereceği hazzı anlatamam   8) Şaka bir yana ben hangout olayını çok sevdim. Uzaktan uzağa her türlü toplantı, canlı yayın

vs yapabiliyorsunuz. Bunu bir de hackerspace'e entegre edebilirsek işte o zaman tadından yenmez.

subram

http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

Mucit23

Canlıymış hocam. Ben bi anlık daldım çıktım. :D Böldüğüm için kusura bakmayın

subram

yok hocam şuan canlı yayında değiliz. daha açmadık yayına. buyrun gelin tanışalım.

subram

AsHeS

kontenjan olaydı da gireydik keşke...
Skype sınırsız diye biliyorum.

subram

hocam şuan böyle oldu. 9 şubatta yine saat 22:00 da tekrar buluşcaz. bu sefer kontenjanı 15 yapmanın yolunu deneyceğiz. youtubedan izleyen sizsiniz galiba :)

AsHeS

Alıntı yapılan: subram - 03 Şubat 2013, 02:01:00
hocam şuan böyle oldu. 9 şubatta yine saat 22:00 da tekrar buluşcaz. bu sefer kontenjanı 15 yapmanın yolunu deneyceğiz. youtubedan izleyen sizsiniz galiba :)
:) Hocam Skype'da çok daha yüksek diye biliyorum bence sistemi oraya taşımak daha mantıklı olabilir.

subram

hocam bu konuyu da konuştuk. haftaya gelirseniz tekrar konuşabiliriz. Bu arada haftaya konuşacağımız konu

-Datasheet nasıl okunur
-Datasheet'de bilgi nasıl aranmalı

bu konuları konuşacağız haftaya. ilgilenen arkadaşlara duyurlur.

t2

-Datasheet nasıl okunur

tamam 1 hafta araştıralım bunu...
sizce bu durum normal mi? çok zaman ve az bilgi.?

-Datasheet nasıl okunur, -Datasheet'de bilgi nasıl aranmalı buna Hangout yapmaya gerek var mı? ne biliyorsan buraya yaz veya sor .. veya 1 sayfa  "Datasheet nasıl okunur" makalesi yaz. bakan şıp diye görsün anlasın. okusun..

bu video konferansın daha yararlı  olabilmesi için bence şöyle olması gerek. aynı tv programı gibi konualr sorular hepsi önceden belli olacak senaryo mizansen olacak. izleyiciler ona göre izleyecek.  geçen örnek olarak verilen kapak... oturumuda baktım çok yavan. sonuna kadar izleyemedim sıkıldım. zaten bilgi filan, yok geyik . biri e-devletin yanlış bir kelime olduğunu anlatmaya çalışoyor öff çatlayacam. konuşmuyor zırvalıyor.. yok bu kelime yetersiz miş de bilmemne olacakmış.. dur bende bir geyik açayım. anadolu  bilmemne meslek lisesi deniyor diğerleri anadolu değil avrupamı oluyor? anayasa mahkemesi cumhuriyet savcısı ne? diğerleri cumhuriyetin değil de başka bir yerin savcısı mı?

yani Hangout , geyik için uygun ortam biyandan çay kahve içersin.  görüntülü sohbet, kahve ortamı..  çok zaman çok muhabbet az bilgi.

Ama zamanla olur kanaatindeyim TV programı gibi 1 hafta  hazırlanır. 1 saat sürer. araya reklam bile alınır. azsonra..

yldzelektronik

Alıntı yapılan: t2 - 03 Şubat 2013, 02:28:33
-Datasheet nasıl okunur

tamam 1 hafta araştıralım bunu...
sizce bu durum normal mi? çok zaman ve az bilgi.?

-Datasheet nasıl okunur, -Datasheet'de bilgi nasıl aranmalı buna Hangout yapmaya gerek var mı? ne biliyorsan buraya yaz veya sor .. veya 1 sayfa  "Datasheet nasıl okunur" makalesi yaz. bakan şıp diye görsün anlasın. okusun..

bu video konferansın daha yararlı  olabilmesi için bence şöyle olması gerek. aynı tv programı gibi konualr sorular hepsi önceden belli olacak senaryo mizansen olacak. izleyiciler ona göre izleyecek.  geçen örnek olarak verilen kapak... oturumuda baktım çok yavan. sonuna kadar izleyemedim sıkıldım. zaten bilgi filan, yok geyik . biri e-devletin yanlış bir kelime olduğunu anlatmaya çalışoyor öff çatlayacam. konuşmuyor zırvalıyor.. yok bu kelime yetersiz miş de bilmemne olacakmış.. dur bende bir geyik açayım. anadolu  bilmemne meslek lisesi deniyor diğerleri anadolu değil avrupamı oluyor? anayasa mahkemesi cumhuriyet savcısı ne? diğerleri cumhuriyetin değil de başka bir yerin savcısı mı?

yani Hangout , geyik için uygun ortam biyandan çay kahve içersin.  görüntülü sohbet, kahve ortamı..  çok zaman çok muhabbet az bilgi.

Ama zamanla olur kanaatindeyim TV programı gibi 1 hafta  hazırlanır. 1 saat sürer. araya reklam bile alınır. azsonra..

Tarzı farklı olsa da bu arkadaşı ciddiye almakta fayda var :D Şaka bir yana bahsi geçen durum gerçek ve faydalı yayınlar için değişiklik şart.Bir daha ki hang outakadar bunu tartışmaya açmak istiyorum.Bu konferansı nasıl daha faydalı hale getirebiliriz?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

Extreme

Alıntı yapılan: subram - 15 Ocak 2013, 00:41:08
Google hesabı olanlar hangoutu kullanan oldumu? dün bir program izledim youtubedan canlı olarak. çok hoşuma gitti, şuan forumdan bir arkadaş ile test yapıyoruz çok güzel bir olay. Artık toplantı için aynı mekanda olmaya gerek kalmadan google üzerinden  kolayca toplanıt yapılabilir. Bu olay özellikle bizim Hackerspace olayı için çok  faydalı olacak, sürekli orada burda toplanalım olayına girmeye gerek kalmaycak.  katılmak isteyen olursa şuan canlı yayındayız

https://plus.google.com/hangouts/_/stream/499a8e626b6082e3b3826a4562c07f3d6ed0a1c0?authuser=0&hl=tr#

bu olaya katılmak isteyen olursa  15,01.2013 salı akşamı saat 21:30 test yayını yapacağız. bu olayı genişletebilirsek online ders için büyük bir adım olacak.,

edit: test yayında gördüğümüz kadarı ile kulaklık bu iş için şart. yayına katılacak olanlar varsa kulaklık ile katılabilirse dah güzel olur.

Güzel bir uygulama google yapıyor :)