Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

18f46k22

Başlatan xoom, 15 Ocak 2013, 11:56:30

xoom

Bulurum nasılsa diye..Tasarımı 40 Pin olarak yaptım hocam.. Hatta Baskı bile yaptım..

frederic

Hocam expkits de var 18f46k80 dip olarak,özellikleri de tam sizin istediğiniz gibi işte 40 pin,dip,çift uart,12bit adc vs.

xoom

Hocam ilk mesajınızdan sonra 18f46k80 DataSheetine baktığımda 44 Pin yazıyordu .. o yüzden bir önceki yorum o şekilde yapmıştım.. şimdi expkits sitesine girip ürüne baktıgımda 40 pin yazıyor.. Kafam karıştı hem 40 hem 44 pin olanı mı var yani?
http://www.expkits.com/?s=urun_detay&urun=pic18f46k80-i/p.htm

skara1214

var kasasına göre değişiyor dipte 40 pin qfn de 44 pin aradaki 4 pin  not connected zaten sen smd kasaya bakmışsın herhalde
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

frederic

Smd olanın da kılıf gereği 4 pin fazla var,o 4 pin de datasheet de nc diye geçer smd kılıfta incelersen eğer.Dip olan ise 40 pindir , al sen onu sıkıntı olmaz.

tekosis

hocam konuyu hortlatacam ama ne yaptınız çalışmanızı 46k22 bulabildiniz mi yoksa 46k80 ile mi çalıştınız. durum nedir acaba merak ettim.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

xoom

46k22 ile çalıştırdım fakat daha sonra 45k22 ile devam ettim..  ikisi arasında hafıza ve birkaç extra dışında fark yok.. ama çalışmalarım halen devam etmekte :)

tekosis

kolay gelsin hocam. iyi çalışmalar.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

taso

x-nomek

ya arkdaşlar bu piclerin sonundaki k20,k22  olayı nedir ben alişik degilim hep  f628a ,f877a  yani hep F ile başliyordu K nedir ne gibi özelikleri var bunların

skara1214

k20  3.3 v çalışıyor k22 5 voltta çalışıyor benim gördüğüm o
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

camby

yasin_arsln

Selamlar Bende 18F45K22 ile çalışacağım ama CCS C Device'da bulamadım. 18F45K22.h dosyası mevcut değil nereden bulabilirim.
Şimdiden teşekkürler.

JKramer

Derleyicinin güncel bir sürümünü yükleyin.

Okan AKÇA

derleyicinin sürümünü yükseltin