İlk Android Oyunumuz Yayında!

Başlatan Firzen, 16 Ocak 2013, 23:30:45

z

@Firzen,

Müsait bir zamanında IOS üzerinde çok basit bir iki uygulama için açıklamalarda bulunursan sevinirim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Firzen

Nasıl bir şey istediğinizi tam anlamadım ama şunu diyebilirim.Mesela Unity3D'de bir oyun veya uygulama yaptım bunu Android veya IOS'a derlemek için sadece Unity3D'de bir tuşa basmam yeterli oluyor.
Ama illa telefonda denemek istiyorsanız Android için windows yeterli olurken Iphone'a derlemek için Mac şart.Diğer türlü Iphone da denemeden sadece yapmış olursunuz.
Kararsız...

sigmoid

C#la yazdık demişsiniz. Android için kendi ihtiyaclarımı gören database uygulaması yapmak istiyorum. C# ve sqlite ile windowsta gayet kullanışlı bir program yazdım. Gel gelgelelim java bilmediğimden bir hevesle aldığım android tabletim öyle atıl durumda kaldı. Geçtiğimiz yaz internet üzerinden satın aldığım android programlama kitabıda fos çıkınca hevesim kaçtı. Kitapta sadece ekran görüntüsü ve kodlar var. Hangi akla hizmet böyle yazmışlar bilmiyorum. Dediğiniz plotform ile database programlarıda yazılabilir mi? C# kullanarak android için program yazmak için nasıl bir yol takip etmeliyim.

teşekkürler. iyi çalışmalar.

z

PC de visual dillere yeni başladığımızda bir form oluşturur üzerine bir buton ne bileyim static text koyarız. İki satır da kod yazarız ya.

Çalıştırıp butona tıklayınca Merhaba falan yazar.

Böyle bir örnek koyarsan iyi olur. Picprojede ilk IOS örneği olur.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Firzen

Haklısınız aslında böyle birşey ayarlanabilir.Sıanvlarım biter bitmez böyle birşey yapacağım.Ama Şu kadar diyeyim öncelikle Unity3D ye hakim olmak lazım.Yinde bir video koymaya çalışacağım.

mesaj birleştirme:: 19 Ocak 2013, 23:48:56

Haklısınız aslında böyle birşey ayarlanabilir.Sıanvlarım biter bitmez böyle birşey yapacağım.Ama Şu kadar diyeyim öncelikle Unity3D ye hakim olmak lazım.Yinde bir video koymaya çalışacağım.
Kararsız...

Sdttn

Alıntı yapılan: sigmoid - 19 Ocak 2013, 22:45:33
C#la yazdık demişsiniz. Android için kendi ihtiyaclarımı gören database uygulaması yapmak istiyorum. C# ve sqlite ile windowsta gayet kullanışlı bir program yazdım. Gel gelgelelim java bilmediğimden bir hevesle aldığım android tabletim öyle atıl durumda kaldı. Geçtiğimiz yaz internet üzerinden satın aldığım android programlama kitabıda fos çıkınca hevesim kaçtı. Kitapta sadece ekran görüntüsü ve kodlar var. Hangi akla hizmet böyle yazmışlar bilmiyorum. Dediğiniz plotform ile database programlarıda yazılabilir mi? C# kullanarak android için program yazmak için nasıl bir yol takip etmeliyim.

Hangi kitabı aldınız?

Sdttn

Alıntı yapılan: z - 19 Ocak 2013, 23:39:10
PC de visual dillere yeni başladığımızda bir form oluşturur üzerine bir buton ne bileyim static text koyarız. İki satır da kod yazarız ya.

Çalıştırıp butona tıklayınca Merhaba falan yazar.

Böyle bir örnek koyarsan iyi olur. Picprojede ilk IOS örneği olur.

IOS (iPhone OS) apple'ın mobil işletim sistemi.
Android google'ın işletim sistemi.

sigmoid

Alıntı yapılan: Sdttn - 20 Ocak 2013, 05:36:37
Hangi kitabı aldınız?

Mimar Aslanın Android kitabını almıştım. İnternetten aldığım için içeriğini inceleme fırsatım olmamıştı.

sigmoid

Basic for Android ile ilgilenen oldu mu? Sırf mobil platformda program yazabilmek için Windows 8 telefon veya tablet almayı düşünüyordum. Malum win8 tabletler daha yaygınlaşmadı ve ulaşılabilir değil. Win8 Cep telefonlarıda 1milyar civarında. Fiyatları düşene kadar biraz visual studio 2012 kurcalayayım demiştim. O da windows 7 de çalışmıyor. Neyse paraya kıyıp Windows8 yükseltmene sürümünü internetten satın aldım. 31 ocak'a kadar yükseltme sürümü microsoftun kendi sitesinde 79 TL. Ama vaktim olmadığından şu anda sistemime kurmadım.

mobil bir platform için program yazmayı çok istiyorum. Eğer Basic for Android işimi görerse satın alacağım. Öğrenci/ öğretmen sürümü enterprise versiyonu 99$ yerine 49$ satıyorlar. http://www.basic4ppc.com/ ama hala standart ve enterprise sürüm arasındaki farkı göremedim.

Firzen

Alıntı yapılan: sigmoid - 19 Ocak 2013, 22:45:33

c# ile nesneye dayalı programlama bakın sizin için yeterli olacak Z arkadaşımın dediği aslında Unity3D ile C# kullanımı hakkında bir video koyacaktım ama sonradan baktım ki çooook fazla TUTORIAL var internette.Benim tavsiyem hiç java vs kullanmayın direk Unity3D ve C# çok rahat iş görürsünüz.
Kararsız...

bocek

Alıntı yapılan: Firzen - 20 Ocak 2013, 11:49:51
Benim tavsiyem hiç java vs kullanmayın direk Unity3D ve C# çok rahat iş görürsünüz.
İyi diyorsun, Unity3d de çok kullanışlı görünüyor lakin $1500 gibi bir rakam var onu ne yapacağız? Free olanı 30 günlük deneme sürümü.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

Firzen

Kararsız...

metaltrrocker

Firzen

Kararsız...

metaltrrocker

vuhu valla hemen indiriyorum o zaman unity yi ve araştırmaya başlıyorum javaya başlamak istemiştim ama asm,c,c#,fpga-vhdl, hepsini tam bilmediğim için birbirine gireceği için vazgeçmiştim şuan heyecanlandım resmen:D
bildiğiniz sağlam bi kaynak varmı bu konuda, önerebileceğiniz?