İlk Android Oyunumuz Yayında!

Başlatan Firzen, 16 Ocak 2013, 23:30:45

Firzen

indirme yapmak için zamunda yı tavsiye ederim onun haricinde Unity Hakkında bir  çok forum ve video tutorial kuruldu onlara bakmanızı tavsiye edeirm ben de tam bililiyor sayılmam buradaki videolardan yapmak istediğime bakarım örnekleri kendim de denerim.
Kararsız...

metaltrrocker

aynen hocam bendeki mantık da bu yönde ilk örnekten hemen sonra kendi kafamdakine benzetmeye çalışırım .teşekkür ederim kaynakları biriktirip başlayayım bu işe bende:D

sigmoid

Bende basic4android yazılımını satın aldım. Ama indirme linki daha gelmedi. Trial versiyondan anladığım kadarıyla basic dilinde yazdığımız kodları arka tarafta java koduna çeviriyor ve derliyor. Fiyatıda ulaşılabilir. Standart versiyon 49$, Enterprise ise 99$ aradaki tek fark birinde 2 ay boyunca çıkacak güncellemelere ücretsiz ulaşabiliyorsun enterprise da ise 2 yıl. Bende de herşeye merak var ama gel gelelim vakit olmadığından aldıklarım öyle duruyor. Daha geçenlerde aldığım arduino board ve tft masaüstünü süslemekten öteye gidemedi.

cengz

basic4android kullanan arkadaşlara bir sorum olacak acaba versiyon en son kaç var

sigmoid

Web sitesinde v2.5 olduğu  yazıyor. http://www.basic4ppc.com/forum/basic4android-updates-questions/25247-basic4android-v2-50-released.html

Benim indirme linkim gelmedi. Herhalde yarın maile bakınca gönderirler.

Firzen

Alıntı yapılan: sigmoid - 20 Ocak 2013, 21:48:24
Bende basic4android yazılımını satın aldım. Ama indirme linki daha gelmedi. Trial versiyondan anladığım kadarıyla basic dilinde yazdığımız kodları arka tarafta java koduna çeviriyor ve derliyor. Fiyatıda ulaşılabilir. Standart versiyon 49$, Enterprise ise 99$ aradaki tek fark birinde 2 ay boyunca çıkacak güncellemelere ücretsiz ulaşabiliyorsun enterprise da ise 2 yıl. Bende de herşeye merak var ama gel gelelim vakit olmadığından aldıklarım öyle duruyor. Daha geçenlerde aldığım arduino board ve tft masaüstünü süslemekten öteye gidemedi.

Bende SSD1289 Ekran aldım daha kullanamadım çünkü mikro pro for ARM biliyorum onun için kütüphane vs bulmama lazım ama bir türlü yetişmedi
Kararsız...

sigmoid

Arduino için aldığım ekranı UTFT kütüphanesi ile (http://henningkarlsen.com/electronics/library.php?id=51) kontrol ediyorum. Kütüphanenin desteklediği driverlar arasında SSD1289da bulunuyor. Yavaş bir kütüphane fakat işini görebilir. Başlangıçta kullandığın driver tipini tanıtman yeterli. Kodlar arduino için yazılmış ama rahatlıkla diğer C derleyicilerine çevirebilirsin.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: z - 19 Ocak 2013, 21:48:42
@Firzen,

Müsait bir zamanında IOS üzerinde çok basit bir iki uygulama için açıklamalarda bulunursan sevinirim.

hocam youtubea bakin derim cok örnek var ordan edindigim bilgilerle su an IOS programimi yapiyorum ;)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

z

IOS da koşturmak üzere kod yazmaya başlamak için minumum harcama ne kadar? (PC den başka bir şey yok elimde)
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

zamzam23

Yeri değil ama bende windows phone üzerine çalışıyorum ilk programımı yazdım  ::)

markette yayınlamayı planlıyorum birkaç gün içinde.

Firzen

Bilgisayar hariç diyemezsin şöyle diyeyim öncelikle elinde bir macbook (MACOSX) olması lazım (Crackli bulursan ve laptopund destek veriyorsa sıkıntı yok).Sonra bir tane de Iphone olması lazım malum derledin bunu denemek lazım(Elinde varsa sıkıntı yok).
Birde Develop ID alman lazım Applestoreden $150(Cracklisi yok buna para vereceksin :) ).
Bende bulunan birde UNity3D kullanırsan tamamdır(Cracklisi var internette).
Ve kullanım işinide halledersen tamamdır.

mesaj birleştirme:: 21 Ocak 2013, 12:42:52

Windows Phone için sistem nasıl açıklayabilirmisiniz acaba?
Kararsız...

teknikelektronikci

Firzen Unity3D ne ise yariyor ? developID sadece telefonda denemek icin onun haricinde ios similator var ve cpok güzel calisiyor (Android similatordan daha iyi)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Firzen

Unity3d C# bilenler için biçilmiş kaftan diyebilirim.JAVA,javascript,Boole,Python vs... bilmeden size sadece C# ile oyun programlamnıza yardımcı olur.Aynı DirectX mantığı ile çalışıyor Tek farkı daha kolay ve kullanışlı...
Kararsız...

zamzam23

Alıntı yapılan: Firzen - 21 Ocak 2013, 12:42:18
Windows Phone için sistem nasıl açıklayabilirmisiniz acaba?

Windows phone yazılım geliştirmek için c# ya da vb.net bilmek gerekiyor. Visual studionun WP7 uygulama geliştirme paketini indirip kuruyorsunuz. Windows uygulamaları için daha önce de visual studio ile çalışıyorsanız, buna ek olarak WP7 emulatör ve WP7 uygulama geliştirme arayüzü getiriyor bu yeni paket.(SDK+silverlight+XNA)

WP7 de uygulama geliştirmek için bunlar yeterli.Yazın ve emülatörde izleyin. Ancak gerçek bir telefonda denemek isterseniz yapmanız gereken birkaç adım daha var. (zira bazı sensörleri simule etmeniz zor gibi)

http://dev.windowsphone.com/en-us
Öncelikle windows phone development center a üye olmanız gerekiyor.(gerekli programları da bu siteden indiriyorsunuz)
bunun için iki seçeneğiniz var. 99 dolar ödeyip üye olmak yada dreamspark aracılıgı ıle bedava uye olmak. Dreamspark ile üyelik için, okudugunuz üniversitede xxx@xx.edu.tr uzantılı bir email hesabınızın olması yeterli.gerekli kayıt ve aktivasyon işleminden sonra dreamspark a üyeliğiniz gerçekleşiyor.

Daha sonra Windows phone yüklü telefonunuzu unlock yapmanız gerekiyor. Bunun için microsoftun yardımcı programları var.

Son olarak Bilgisayarınıza Zune programı yüklü olmalı.

Firzen

Çok teşekkür edeirm zaten dreamspark üyeliğimiz olduğu için sorunumuz yok teşekkür edeirm cevabınız için.
Kararsız...