Ultrasonic haberleşme ?

Başlatan Leodes, 21 Ocak 2013, 17:47:01

ferit06

Alıntı yapılan: Leodes - 23 Ocak 2013, 12:42:16

Ayrıca bu infrared yerine ultrasonik bağlamak fikri güzl ama ir alıcılarda hazır içinde kuvvetlendiricisi filtresi felan var o tarz ultrasonik için hazır birşey olsa güzel olur.

Ultrasonik için hazır bir şey bildiğim kadarı ile yok  ama sen şu şekilde hazırlayabilirsin. "Ultrasonik alıcının çıkışını bir infrared LED e ver ve infrared alıcı(TSOP 1140 gibi) ile al"....

Leodes

ultrasonik alıcının çıkışını nasıl infrared e vereceğim anlamadım sonuçta infrared alıcının alıcısı infrared yani her hangi bir bağlantısı yok. infrared alıcı için besleme toprak bi de sinyal çıkışı var bildiğim kadarıyla

ferit06

Benim mesajımda:

"Ultrasonik alıcının çıkışını bir infrared LED e ver ve infrared alıcı(TSOP 1140 gibi) ile al" ver yazıyor yani ultrasonik alıcı çıkışında bir LED olacak, LED in ürettiği infrared sinyalden  sonra infrared alıcı devreye girecek...

Kabil ATICI

ne567 güzel bir entegredir. Girişine uygulanan sinyale kilitlendiği zaman çıkış verir. Bu entereyi bir uzaktan kumanda devresinde görmüştüm. Uygun sinyale geldiğinde  çıkış veriyor ve röleyi çekiyordu. Veri kağıtlarında resimlerde örnek var.
ambar7