BeagleBone Gpio

Başlatan erenbasturk, 26 Ocak 2013, 18:28:59

erenbasturk

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 01 Şubat 2013, 21:26:28
Hocam teşekkür ederim dahada şekillendi olaylar kafamda. Az önce codeblocks'u marketten kurdum. Mesela bu yazdığınız kodları Codeblock üzerinde beaglebone için derleyip atabilir miyim? Bunun için proje açıp derleme işlemini yapmak yeterli mi? Kabuktan kastınız linux dağıtımı mı? Beagle üzerinde angstrom kurulu örneğin angstrom için hangi komut gerekli? Angstromda kalmaya devam etmeli miyim yoksa ubuntu, android yada başka sistemlere geçmekte fayda var mı? Ethernet üzerinden  bağlanmak için cross kablo gerekiyor sanırım? Elimde olmadığı için sd karta kopyalamayı düşündüm hocam. Kusura bakmayın biraz fazla soruyorum linux üzerinde yeni olduğum için anlamaya çalışıyorum. İlginiz için teşekkürler. :)

Üstte yazılan kodları ben beaglebone üzerinde çalışan başka bir işletim sistemi için yazmıştım. Codeblocks ile derlemen için bu işletim sisteminin kütüphanelerini codeblocks'a ekleyip derleyebilirsin. Kabuk linux dağımlarında komut yorumlama sistemidir diyebilirim. User space ve kernel arasındaki iletişimi sağlayan kısımda denilebilir. Ethernet kablosundan kastım yanlış anlaşıldı sanırsam beaglebone'a modemden bir ethernet kablosu bağlayıp beaglebone'u network'e dahil edip derleme işlemlerini beaglebone üzerinde yapmak denilebilir. Angstrom işletim sistemi iyi bir işletim sistemi fakat işletim sistemi seçimi sizin yapacağınız işlere göre degişiklik göstercektir.