3 FAZ NÖTRSÜZ CİHAZARDA REFERANS

Başlatan cagridinc, 29 Ocak 2013, 10:23:56

cagridinc

3 faz nötrsüz cihazlarda fazların gerilimleri ölçülürken referans alınan nokta hakkında bir bilgisi olan var mı?

ylmz

Trafolularda sahte nötr yaratılıyor sekonder kısmında
Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups

z

3 tane direnci (mesela 100K) yıldız bağlayıp yıldız noktasını referans alabilirsin. Dengesiz hatlarda ne işe yarar bilmem.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

necati

Gemilerde notr kullanılmaz
Fazin biri notr kabul edilir
Diger ikisi olculur
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

F.T

genelde uygulama şekli 3 faz üçgen giriş trafo ve yıldız çıkış.yıldız çıkıştanda nötr fazlar arası ölçüm yapılır.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Okan AKÇA

genelde icerisinde notr trafo ile elde edilir ben bugüne kadar hep trafo gördüm iclerinde

F.T

değişik firmaların güç elektroniği cihazlarında yöntem hep aynı.trafo...
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

mehmet

3 faz üçgen bağlantıda diğer fazlardan
referans alınır, fazlar arası gerilim ölçülür.

Saygılar...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

cagridinc

teşekkürler verdiğiniz yanıtlar için. bende z gibi düşünüyordum ama şu ana kadar 3fazla ve nötrsüz uygulamalarla çok uğraşmadığım için tereddütlerim vardı.Trafosuz,nötrsüz fazlar arası asimetriyi ölçmem gerekiyor.power olarak fazlardan herhangi ikisini kullanmayı,ölçeceğim fazların referans noktasını da yıldız bağlanan noktayı almayı düşünüyorum. herhangi bir patlama çatlama olmazsa sonuç olumludur olarak gene burda paylaşırım :)